Dobra wiadomość: Darth Vader dostanie własny film

  • News
  • Cinema Blend, Collider
Podczas imprezy Star Wars Celebration w Londynie podano do publicznej wiadomości kilka ciekawych informacji. Najważniejszą z nich wydaje się ta dotycząca kolejnego spin-offu. Jego głównym bohaterem będzie sam Darth Vader.

darth_vader.0.0.jpg


Jednak nowy projekt nie będzie typowym widowiskiem kinowym. Lucasfilm i ILMxLAB połączą siły, by stworzyć "wirtualne doświadczenie filmowe". Całość przeznaczona jest do odbioru za pomocą urządzeń do VR. Widzowie nie tylko będą doświadczać historii Dartha Vadera, ale również będą mogli wchodzić z nim w interakcje.

Brzmi interesująco. Niestety wiele osób może być rozczarowanych tym, kogo Lucasfilm zaangażowało do przygotowania fabuły. Jest nim David S. Goyer, scenarzysta filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", współtwórca serialu "Constantine" i reżyser "Nienarodzonego".

Nie wiadomo na razie, w jakim okresie zostanie osadzona akcja. Wiemy za to, że będzie ona stanowić część kanonu nowych "Gwiezdnych wojen".

Podczas SWC po raz pierwszy oficjalnie przestawiono Aldena Ehrenreicha jako młodego Hana Solo. Reżyserzy filmu ujawnili przy okazji, że aktor był jedną z pierwszych osób na przesłuchaniach. Te jednak trwały jeszcze pół roku i wzięło w nich udział 3 tysiące aktorów. A po wszystkim twórcy i tak zdecydowali się na gwiazdę "Pięknych istot" i "Ave, Cezar!".

Prace nad scenariuszem "Hana Solo" wciąż trwają. Przygotowania do rozpoczęcia zdjęć potrwają jeszcze sześć miesięcy.

Zobacz też:

Reboot "Hellraisera" w drodze na ekran

Reboot "Hellraisera" w drodze na ekran

David S. Goyer jedynym prowadzącym serialową "Fundację"

David S. Goyer jedynym prowadzącym serialową "Fundację"

Goyer i Del Toro współproducentami horroru "Antlers"

Goyer i Del Toro współproducentami horroru "Antlers"

Film o He-Manie znalazł nowego reżysera

Film o He-Manie znalazł nowego reżysera