Sierpniowe nowości na TVP VOD

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Sierpniowe+propozycje+TVP+VOD-143528
Sierpniowe nowości na TVP VOD
Mamy dla Was przegląd sierpniowych premier na TVP VOD. W szerokiej ofercie platformy znajdziecie takie filmy, jak "Młodość Astrid" o życiu autorki jednych z najważniejszych opowieści naszego dzieciństwa – "Dzieci z Bullerbyn" i "Pippi Pończoszanka" – czy przepyszną podróż po azjatyckich smakach w "Ramenie. Smaku wspomnień". TVP VOD przygotowało także na sierpień dwie głośne premiery – nominowanego do Złotej Palmy włosko-izraelskiego dramatu "Oto my" (od 20 sierpnia), a także "Pierwszej krowy" (od 26 sierpnia) Kelly Reichardt, uznanej autorki m.in. "Wendy i Lucy". 

Pod koniec sierpnia na TVP VOD pojawią się również takie głośne tytuły, jak "Sweet country" (od 25 sierpnia) w reżyserii Warwicka Thorntona uhonorowanego nagrodą specjalną na festiwalu w Wenecji oraz laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii "komedia", a także nominowany w dwóch kategoriach do Oscara "Mężczyzna imieniem Ove" (od 28 sierpnia).

Ponadto od 23 sierpnia na vod.tvp.pl znajdziecie – przed ich premierą w telewizji! – nowe odcinki seriali: "Wojenne dziewczyny", "Leśniczówka", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia" oraz "Komisarz Alex".
 

SIERPNIOWE NOWOŚCI NA TVP VOD



"Oto my"
od 20 sierpnia


Nagrodzony czterema Ofirami – najważniejszymi izraelskimi nagrodami filmowymi – oraz nominowany do Złotej Plamy w Cannes film Nira Bergmana ("Złamane skrzydła") opowiada historię ojca, który samotnie opiekuje się swoim autystycznym synem. Gdy chłopiec osiąga pełnoletność, zostaje skierowany do specjalistycznego domu opieki. W drodze na miejsce bohater podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce. Robi to dla dobra syna czy może sam nie dorósł do rozstania? Ta poruszająca historia poszerza perspektywę i zadaje pytania o to, czy koniecznie musimy żyć wedle narzuconych nam norm. Łzy wzruszenia w pakiecie. 

***


"Pierwsza krowa"
od 26 sierpnia


Bohaterką nowego filmu Kelly Reichardt (sprawdźcie "Wendy i Lucy") jest pierwsza w XIX-wiecznym Oregonie krowa. Dla jej bogatego właściciela jest ona tylko fanaberią – mężczyzna potrzebuje zaledwie kilka kropel jej mleka do porannej kawy. Na takie marnotrastwo reaguje dwóch przybyszy, którzy postanawiają wykorzystać cenny płyn do swoich wypieków. A te stają się wkrótce lokalnym hitem. "Pierwsza krowa" to nie tylko ciepła opowieść o przyjaźni i braterstwie, ale też przewrotny western przełamujący w ciekawy sposób reguły gatunku. 

***


"Tranzyt"
od 21 sierpnia


Wielokrotny gość festiwalu filmowego w Berlinie (czterokrotny laureat) Christian Petzold mierzy się z jednym z najtrudniejszych i najważniejszych współczesnych tematów – kryzysem migracyjnym. Reżyser, opowiadając o młodym mężczyźnie, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, rysuje tu paralelę między okołowojennymi migracjami a aktualną sytuacją uchodźczą na świecie. W tle rozgrywa się miłosny melodramat. 

***


"Sweet country"
od 25 sierpnia 


Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym australijskim mieście. Bohaterem jest Sam, Aborygen w średnim wieku, który zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele. Reżyser filmu Warwick Thornton zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji. Jeśli to wciąż Was nie przekonuje, może zrobią to wspaniałe australijskie plenery. 

***


"Mężczyzna imieniem Ove"
od 28 sierpnia


Laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii "komedia" to ciepła opowieść o tytułowym sześćdziesięciolatku, który po śmierci żony traci radość radość życia i osuwa się w depresję. Kiedy dodatkowo traci pracę, postanawia popełnić samobójstwo. W tym samym czasie do domu naprzeciwko wprowadza się ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) ze swoją rodziną. Nowa znajomość zmienia życie Ovego. Na filmwebowym forum na karcie filmu przeczytacie, że na seansie płacze się zarówno ze śmiechu, jak i wzruszenia. 

***


"Miasto występku"
serial 


Brytyjski serial rozgrywający się w XVIII-wiecznym Londynie przed ustanowieniem sprawnych procedur policyjnych chroniących przed przestępczością. W takich okolicznościach o porządek w mieście walczą powieściopisarz Henry Fielding i jego niewidomy brat John. Serial chwalony jest za wciągające intrygi kryminalne i pieczołowite oddanie realiów historycznych.

***


"Młodość Astrid


Biografia jednej z najważniejszych pisarek naszego dzieciństwa, autorki "Dzieci z Bullerbyn" i "Pippi Pończoszanka", tytułowej Astrid Lindgren, to magiczna podróż do jej młodości i beztroskich lat na szwedzkiej prowincji. Jak czytamy w opisie filmu, "Młodość Astrid" to nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego. Wysoka ocena na Filmwebie gwarantuje, że to nie będzie stracony czas. 

***


"Ramen. Smak wspomnień"


W tym miesiącu nie obejrzycie nic pyszniejszego! Opowieść o młodym japońskim kucharzu, który wyrusza śladem swoich zmarłych rodziców w kulinarną podróż do Singapuru, zawiedzie Was w najbardziej smakowite i pachnące zaułki singapurskiej kuchni. Film Erica Khoo prowadzony subtelną narracją przypomina, że wspólne gotowanie to doskonały sposób na odbudowanie rodzinnych więzi. 

***


"Yuli


Jeden z faworytów hiszpańskich nagród Goya w 2019 roku to ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty – słynnego kubańskiego baletmistrza. A na ekranie on sam w roli głównej. Jako dziecko bohater nie wykazuje specjalnego zainteresowania tańcem, jego pasja rodzi się z czasem pod wpływem nalegań ojca, który zauważa u chłopca olbrzymi talent. Przymuszony do udziału w zajęciach tanecznych odnajduje w tańcu sens życia. Ta historia ujmie Was malowniczo odegranymi emocjami i oczywiście pięknymi scenami tańca. 

***


"Morderstwo w Hotelu Hilton"


W najnowszym filmie twórcy "Metropii", szwedzkiego reżysera Tarika Saleha, kairski policjant tropi zagadkę morderstwa kobiety, do jakiego doszło dzień przed rewolucją w Egipcie w 2011 roku. Pozornie łatwa sprawa z czasem zaczyna się komplikować i zaprowadza bohatera wprost do egipskiej elity. Podejrzanymi stają się ludzie z najbliższego otoczenia prezydenta Mubaraka. Film został uhonorowany 5 Złotymi Żukami, nagrodami Szwedzkiej Akademii Filmowej, w tym dla znakomitego Faresa Faresa w roli głównej. 

***


"Jutro albo pojutrze"


Nominowany do Oscara w kategorii "dokument" film Binga Liu to fascynujący zapis dorastania chłopaków w niedużym mieście w samym sercu amerykańskiego "pasa rdzy". Zack, Keire i Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na desce. Skating okazuje się jednak dla nich nie tylko pasją i rozrywką, ale i sposobem na radzenie sobie z traumami i beznadzieją. Jest tu lekkość, jest uważność, jest i poezja. Koniecznie do nadrobienia. 

Więcej propozycji TVP VOD znajdziecie TUTAJ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones