Andrzej Seweryn

Andrzej Teodor Seweryn

8,3
45 218 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Seweryn

Holoubek i Zapasiewicz odeszli, został Seweryn, więc kochajmy go.

sweet_anger

Masz moje poparcie w 100%. Ze wspaniałego pokolenia najwybitniejszych polskich aktorów został tylko on (dodałbym jeszcze Jerzego Stuhra). Wielkich następców niestety nie widać...

użytkownik usunięty
TylerDurden887

Ja bym dodał Pszoniaka i Olbrychskiego.

użytkownik usunięty

Gajos, Peszek, Fronczewski, Stroiński, Radziwiłowicz, Linda (mimo wszystko) i pewnie jeszcze wielu można by wymienić. Nie mamy na co narzekać moim skromnym zdaniem.
Pozdrawiam

sweet_anger

Zgadzam się - Seweryn jest świetny :)

sweet_anger

Ja go mogę kochać, tylko muszę mieć najpierw za co...coś za dużo to go u nas nie ma. Fakt, powstała "Różyczka", film rewelacyjny, ale Pana Seweryna przyćmiła Boczarska i Więckiewicz, to im należą się tutaj pokłony. Więc Panie Andrzeju wracamy raz na jakiś czas z pięknej słonecznej Francji w nasze skromne progi i robimy filmy na miarę opinii na jakiej pan w tym momencie jedzie.

goslawa25

Nie przesadzaj - oboje byli świetni, film rewelacyjny, ale Andrzeja Seweryna nie przyćmili - nawet gdyby wypowiedział tam kilka zdań, to w taki sposób, że od razu poznać jego klasę. On chyba nie potrafiłby spartaczyć roli.

sweet_anger

święte słowa. nie zapominajmy także o olbrychskim :)

filmm

jak dla mnie olbrychski za bardzo gra wszystko na jedno kopyto. Za to Janusz Gajos....Ochy i achy

pitbull_

olbrychski to zwykły pajac pewnie z dziwną przeszłością ciągle tylko opowiadający od nikicie michałkowie, Seweryn jest genialny nie grywa w dennych filmach i jest ceniony za granicą, oprócz niego dołożyłby jeszcze Konrada świetny aktor, ale już nie grywa w filmach

pitbull_

W pełni się zgadzam. Co do pana Daniela Olbrychskiego, dodam jeszcze, że czasem nieco mnie odpycha jego sposób bycia. W grze, wywiadach, przeszkadza mi jego zbytnia pewność siebie. Arogancja amanta. Czasem wręcz zniesmacza. Jakby mimiką (szeroka gama grymasów) dawał do zrozumienia, że jest kimś lepszym, ma poczucie własnej wartości i przekonanie o bladości innych. Poza tym odnoszę wrażenie, że dla niego jest to tylko zawód - sposób na życie.

Co do gry - bezsprzecznie, znakomity aktor. Jednak, według mnie, artystą go nie można nazwać. W przeciwieństwie do pana Andrzeja Seweryna - wielkość jego talentu podkreślam wielką literą "A", zarówno w słowie Aktor, jak i Artysta.

araukaria

Olbrychski jak był młody to o wiele lepiej grał.... o wiele lepiej.

filmm

olbrychski ma okropny, zle ustawiony glos. Powinien byc dubingowany.

sweet_anger

jest jeszcze kilku Pszoniak, Peszek, Zamachowski, Olbrychski, Konrad. Jeżeli pominąłem kogoś ważnego to przepraszam.

Gibon_Szybkoreki

Znowu bawię się w archeologa xd. Według mnie pominąłeś trzech: Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra i Piotra Fronczewskiego. To są wielkie postacie poleskiego i europejskiego kina oraz teatru. Zastawia mnie kto będzie na ich miejscu za kilka lat jak oni już odejdą.

mackowty

masz rację, to też wielcy aktorzy. Wydaje mi się, że w przyszłości równie dobrze będą kojarzyły się takie nazwiska jak: Kot , Dorociński, Woronowicz, Ogrodnik i być może Więckiewicz.

Gibon_Szybkoreki

postawił bym inaczej "i być może" raczej przed Ogrodnikiem. Co do wielkość Więckiewicza jestem pewien. Ale to tylko taka moja mała upierdliwość ;)

mackowty

Więckiewicz jest niezłym aktorem, bardzo podobał mi się w "Odwróconych", świetna kreacja we "Wszystko będzie dobrze" oraz "Pod Mocnym Aniołem", niezła w "Różyczce". Na pewno jest to człowiek z wielkim talentem, co z tego wyniknie w przyszłości- zobaczymy.

sweet_anger

Czerwony śmieć zaprzyjaźniony z Kiszczakiem. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Chodziło mi o jego aktorski dorobek. Czytałam dzisiaj opublikowany list Seweryna do Kiszczaka (a listy także innych osobistości) i nijak on się ma do oceny jego dorobku. Aktorem jest wybitnym i żaden list tego nie zmieni. Pewne rzeczy po prostu należy rozgraniczać. Również pozdrawiam.

sweet_anger

Moim zdaniem sprawa oceny umiejętności aktorskich jest na tyle subiektywna, iż jakiekolwiek polityczne awanse aktorów względem okupantów skutecznie ich dyskwalifikują w branży i jako ludzi. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Na szczęście tylko Twoim zdaniem.

sweet_anger

Na szczęście nie tylko moim zdaniem, a wyłącznie Szanownej Pani gerontofilska fascynacja rodzić może opinię odmienną. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Dorośniesz, to przesiąkniesz rozumem, smyku.

sweet_anger

Obawiam się, iż Szanownej Pani bolszewickie pojęcie rozumu pozostanie dla mię barierą nie do pokonania dożywotnio. Pozdrawiam serdecznie.

sweet_anger

Nie liczyłbym na to, że prawacki troll po amputacji mózgu, kiedykolwiek dorośnie.
Jeszcze przed amputacją miał poziom umysłowy małża.

Max66

A może to lewacki troll podający się za prawaka? ;)

sweet_anger

W takim sensie, że przedstawiając prawactwo, jako totalne odmóżdżenie, zwalcza je od środka, jak Konrad Wallenrod?
Też istnieje taka opcja :)

Max66

Dokładnie! :] Dość często spotykana taktyka różnych opcji na facebookowych grupach o tematyce politycznej. W każdym razie, wyrośnie z tego :)

szambelan

Ale masz nasrane w tym swoim pissdowskim łbie

Robert800520

Ładnie się Pan przedstawił przed milionami słuchaczy. Pozdrawiam serdecznie.

sweet_anger

Do wszystkich wymienionych dodalbym jeszcze Gołasa , Pieczke , Binczyckiego , Grabowskiego , Dziedziela , Pokore , Trele , Bończaka , Gogolewskiego , Hańcze , Majchrzaka , Opanie itd . Jeszcze jest troche tego kwiatu polskiego aktorstwa .

maciekb80

Hańcza, gdyby żył, miałby bagatela 113 at.

sweet_anger

Ja wiem czy taki najwybitniejszy? Niezły, ale więcej niż 3/10 bym mu nie dał.

Exotico

Więcej niż 3/10 byś mu nie dał? Tobie z trollowania nie należy się więcej, niż 1/10 :) Trollować trzeba umieć.

sweet_anger

Seweryn piszący wazeliniarski list do... KISZCZAKA!

sweet_anger

A Fronczewski, Pszoniak, Gajos k..wa mać

maciekb80

Wiem, że post napisany 9 miesięcy temu, ale Pszoniak już niestety nie żyje ;(

sweet_anger

Peszek!

sweet_anger

Za to, że żyje czy za krzewienie pięknej polszczyzny?

kotek38

To, że jest POpaprańcem, to jedno, ale aktorem jest wybitnym i jedno nie wyklucza drugiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones