Anna Apostolakis-Gluzińska

7,3
4 662 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anna Apostolakis-Gluzińska

To prawda że jeden z rodziców pani Anny był Grekiem?
Ja zawsze myślałem że Apostolakis to nazwisko pochodzące od słowa ,, apostoł"

Brandon568

Na pewno tak, sądząc po nazwisku :)

trancefan1986

No ok ale tłumaczę że moja katechetka opowiadała nam o apostołach i naprawdę myślałem że Apostolakis to polskie nazwisko

Brandon568

Ja tam nie wiem, ale każde nazwisko z końcówką -is jest zazwyczaj greckie, tak samo jak rosyjskie nazwiska -ow. Albo ormiańskie -owicz.

trancefan1986

https://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/35300/zorba-dla-wlokniarzy-cz-ii

Brandon568

Tak, pani Anna z pochodzenia jest Greczynką.

Gaspar_van_Clocken

Jak już to pół-Polką, pół-Greczynka:-)

Brandon568

Jakie to ma znaczenie... Niewykluczone, że jej oboje rodzice byli Grekami. Wielu Greków wyemigrowało do Polski na przełomie lat 40. i 50. Polska Greczynka, Polka greckiego pochodzenia, jak zwał, tak zwał.

Gaspar_van_Clocken

,,O ich obecności w Bielsku-Białej przypominają dzisiaj greckie nazwiska, które tu i ówdzie można jeszcze usłyszeć. Są wśród nich nazwiska ludzi znanych i wybitnych: Anny Apostolakis, popularnej aktorki dubbingowej, córki Greka, osiadłego w Bielsku-Białej, prof. Ewdoksji Papuci-Władyki, cenionej archeolog i historyk sztuki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, siostry Sotyrysa Papucisa czy Antymosa Apostolisa, kompozytora i muzyka jazzowego, który choć urodzony w Siemianowicach Śląskich od kilkunastu lat mieszka w Bielsku-Białej."
Czyli jednak miałem rację że pani Anna ma greckie korzenie ze strony ojca!

Brandon568

No niesamowite, możesz sobie w nagrodę kupić coś ładnego.

Gaspar_van_Clocken

Po prostu pamiętałem że identycznie było pisane jak i czytane, czyli tak jak wszystkie nazwiska polskie.Poza tym siedem lat miałem i wielu rzeczy jeszcze o krajach na świecie nie wiedziałem.

Gaspar_van_Clocken

I jeszcze coś: nie mam nic do korzeni ani do dubbingu pani Anny.Razem z innymi aktorami jest częścią mojego dzieciństwa:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones