PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 214 701
ocen
8,9 10 1 214701
8,6 35
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Negatywnie zaskakuje mnie to, jak pierwszy odcinek odbija się praktycznie bez większego echa. A tymczasem mamy do czynienia z naprawdę dobrym kinem. Gęsta atmosfera, napięcie i niezła gra aktorska + klimat i muzyka (!) - HBO jak zwykle daje nam coś na wysokim poziomie. Choć wiadomo, jak to wszystko się skończy, niecierpliwie czekam na kolejne odcinki.

ocenił(a) serial na 9
springerok

Dzisiaj chyba premiera jest . Ja już obejrzałem i serial jest rewelacyjny , myślę że jutro jak ludziska obejrzą będzie o nim głośno .

springerok

Nie wiadomo jak to wszystko się skończy.

ocenił(a) serial na 9
springerok

muzyka jest niesamowita! klimat tez. czekam niecierpliwie na kolejne odcinki

ocenił(a) serial na 9
plone

Zgadzam się z Tobą... trzyma napięcie

ocenił(a) serial na 10
springerok

Jeśli utrzymają poziom tego odcinka to 10/10 HBO zawsze robiło świetne miniseriale

ocenił(a) serial na 10
springerok

Pierwszy odcinek bardzo dobry, czekam z niecierpliwością na kolejny.

ocenił(a) serial na 9
dorottak

Tez mi się mega podobało fajny klimat bardziej czekam na kolejny odcinek niż na got :D

dorottak

też bym obejrzał -ale HBO GO ma error czy cós i filmik nie idzie

ocenił(a) serial na 7
springerok

Dziś pierwszy odcinek. Jeśli będzie echo to za kilka dni a nie w dniu premiery ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bart_1410

Tak, proatomowa polityka dzisiejszej lewicy jest nie do zniesienia!

ocenił(a) serial na 9
bart_1410

niewiele zrozumiałeś

ocenił(a) serial na 9
bart_1410

Zdajesz sobie sprawę że lewica, a tym bardziej w Polsce nie istnieje

disposable

no proszę uderz w stół i nożyce się odezwą....wysyp lewaków , tajgerów bonzo itp.. tak lewica nie istniejej a przeszło 200 mln ofiar lewic na całym świecie zabiło się samych heheh xD LOL i co tam jeszcze gimbaza pisze

ocenił(a) serial na 9
bart_1410

Tak to jest jak gada się z dzieckiem, żadnych rzeczowych argumentów. Chłopczyku dorosnij to pogadamy.

disposable

Po pierwsze to nie obrażaj . Argumenty podał. Lewica zabiła ponad 200 milionów ludzi . i można by tak wymieniać do zmierzchu ale mi się nie chcę .
I lewica nie istnieje a co to jest Unia Europejska ?! Poczytaj o Spinellim bo te twoje argumenty brzmią jak kompleksy ;)

ocenił(a) serial na 9
bart_1410

I zacznij trochę ćwiczyć mózg, bo czytanie ze zrozumieniem to dla Ciebie abstrakcja

disposable

Odpowiedziałeś mu w taki sam absurdalny sposób. Ale wracając do sensu wypowiedzi to jednak on w swoim chaotycznym mówieniu zawarł fakty. Lewicowe poglądy zawsze kończą się tym samym.
"Chłopczyku"

ocenił(a) serial na 8
Pidiiinne

"Lewicowe poglądy zawsze kończą się tym samym" - zadziwiające.

Serio, jest rok 2019 i masz dostęp do absolutnie podstawowych źródeł informacji. Spróbuj, tak na dobry początek, zastanowić się, czym są "lewicowe poglądy". Z chęcią zapoznam się z Twoją definicją, zanim pogadamy o chrześcijańskiej teologii, ruchach robotniczych, kontrkulturze, odwilży lat 60-tych i innych takich tam "lewactwach" :D

mentalny_chaos

Serio jest rok 2019 i masz dostęp do absolutnie podstawowych źródeł informacji a ludzie dalej wierzą w "utopie" propagowaną przez Marxsa i innych Engelsów. Jestem zszokowany, że kaszkietowi chłopcy są tak liczną grupą w Polsce.

Pidiiinne

wiidze żę cenzura ala fejsbuk dotarła nawet i tu!! pytam się na jakiej podstawie jakiś lewak moderator usunął mój pierwszy wpis?!

p.s kaszkietowców i innych bermanów jest tu od groma, siedzą i pierdza w stołki przed monitorami na łódzkich filmówkach i nawalają posty-ala gazeta wyborcza

ocenił(a) serial na 9
bart_1410

Gdyby nie TVN i Wyborcza to byśmy w tym kraju już totalnie odpłynęli w rydzykowy cyrk na kółkach.

ocenił(a) serial na 9
mentalny_chaos

Nie należy oczekiwać zbyt wiele od ludzi, którzy nie potrafią zerknąć poza czubek własnego, ideologicznego nosa. Zagłębić się w źródła, czytać, myśleć... Po co, skoro można sobie uporządkować na zasadzie antynomii 'lewak' kontra 'prawak'. Takie to proste. Szkoda, że historia już taka prosta nie chce być.

Offi

W punkt. Ale i tak, nikt tego nie zauważy, a jak zauważy to nie zrozumie i nie podejmie. Myślenie samodzielne, a właściwie jego brak, u większości otaczających mnie zewsząd ludzi, zwłaszcza tych w internecie, wywołuje przerażenie.

ocenił(a) serial na 9
gruby157

Niestety obserwuję podobne tendencje. Przykre to.

bart_1410

"200 mln ofiar lewic... "dobre... ;-) Analfabetę zwykle można rozpoznać już po pierwszym zdaniu. I zwykle jest to zagorzały przeciwnik lewicy (choć najczęściej nie ma pojęcia co to znaczy). A często jest to miłośnik Kościoła katolickiego, który ma na sumieniu więcej ofiar niż wszystkie "lewice" razem wzięte... ;-)

eltoro10000

widać elokwencje po twoim wpisie. taką na opak ale widać.

disposable

Partia Zandberga to przecież lewica.

skorn

to skrajni komuniści

bart_1410

czyli lewica

ocenił(a) serial na 8
bart_1410

Na czym polega ta ich „skrajność” według Ciebie? Doprecyzuję: w czym ich program odbiega od zwykłego, solidnego, lewicowego programu? Wybory za pasem, chętnie się więc dowiem i z góry dziękuję.

ocenił(a) serial na 9
disposable

lewica w polsce nie istnieje powiadasz? więc pewnie narodowcy rządzą polską? x D

ocenił(a) serial na 10
Ponczeg

Narodowcy też mogą być lewicowi, np. NSDAP

ocenił(a) serial na 10
Leszy2

czyli PiS

disposable

BIedroń to nie lewica tylko prawica, każdy to wie ;)

bart_1410

Co tam napisałeś że mody usunęły?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
piciu6

Ja pamiętam tamten koniec kwietnia i początek maja 1986 roku. Była bardzo ładna pogoda i ciepło na dworze. Dowiedzieliśmy się o tym "wypadku" w radzieckiej elektrowni, bo tak o ile dobrze pamiętam banda Jaruzelskiego to nazwała - nie użyli słowa katastrofa, dopiero w pierwszych dniach maja po tym jak fińskie, czy szwedzkie służby radiologiczne wykryły nagły wzrost promieniowania w powietrzu. Sowieci zamiatali wszystko pod dywan. Władze kazały wszystkim dzieciom ze szkół iść na pochód pierwszomajowy, żeby propagandowo pokazać, że nic się nie stało. Po pochodzie albo na drugi lub trzeci dzień, już dokładnie nie pamiętam, wszyscy musieliśmy iść do ośrodka zdrowia i dostaliśmy do picia płyn Lugola. Choć chyba było i tak już za późno. Mam dużo szczęścia, że mieszkam na południowym zachodzie Polski, stosunkowo daleko od miejsca ówczesnej katastrofy.

ocenił(a) serial na 10
veeeeteq

Jako mieszkaniec krainy podziemnej pomarańczy również czuję się pomazany szczęściem, niemniej jednak w mniejszym lub większym stopniu wszyscy zostaliśmy skaleczeni przez tę katastrofę. Ja już zapomniałem jak to w tym systemie się funkcjonowało a ten serial brutalnie przypomina tamte realia i zimnowojenną schizę.

ocenił(a) serial na 8
piciu6

Co za bzdury opowiadasz... Jesteś z tych, co wierzą w mity i zabobony... Rozumiem, że jakbyś mieszkał pod Białymstokiem to już byś nie żył... Poczytaj sobie trochę o katastrofie i o podstawowych prawach fizyki (nie zaszkodzi) zamiast plot na pudlu. Ale nie wiem, czy cokolwiek ci jeszcze pomoże...

użytkownik usunięty
budapest

jesteś jednym z tych co łyka propagande i udaje ze czytal jakakolwiek ksiazke o fizyce

budapest

Skoro nie zalecasz wiary w mity i zabobony to czemu w nie wierzysz ? Zgadzam się żeby nie wierzyć w propagandę, ale w żadną - obu stron. Najlepiej sam się dokształć fizyki i wyciągnij odpowiednie wnioski. Mieszkałem w nad morzem i niestety moje zdrowie trwale ucierpiało, jak i większości moich znajomych. Jeśli już żyłeś w owym czasie to też na Tobie się odbiło, może być w minimalnym stopniu ale zawsze, nie ma innej możliwości.

ocenił(a) serial na 10
veeeeteq

"Banda Jaruzelskiego" zrobiła jedną dobrą rzecz w okresie swojego reżimu, która w takiej skali nie została przeprowadzona w żadnym europejskim kraju zarówno po naszej wschodniej jak i zachodniej stronie - bardzo szybko dano dyspozycję podania płynu lugola wszystkim polskim dzieciom.

Ja i moja rodzina mieliśmy to "szczęście", że z racji iż moja ciocia pracowała w służbie zdrowia, dostaliśmy płyn o dzień czy dwa wcześniej niż inni...

ocenił(a) serial na 9
krzaki69

Warto poszukać w sieci wspomnień prof. Jaworskiego z tamtych dni. To on, jako szef Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej był jednym mózgów tej akcji.

ocenił(a) serial na 7
krzaki69

Sens podania tego specyfiku był podobny, jak dziś noszenie aluminiowej czapki, aby ochronić się przed promieniowaniem z nadajników sieci komórkowych.
Oczywiście decydenci nie wiedzieli wtedy, że nie ma żadnego realnego zagrożenia, więc nie można ich winić za głupotę.

ocenił(a) serial na 10
aklekot

Widać, że o tym jak funkcjonuje tarczyca nie masz pojęcia a wiesz może, że receptory jodu mamy na każdej komórce w ciele? Wysycenie płynem lugola to najlepsze co można było wtedy zrobić na tamte czasy.

ocenił(a) serial na 7
Nassanael

Widać, że o tym, jaki poziom promieniowania radioaktywnego może mieć wpływ na zdrowie, nie masz pojęcia.

krzaki69

Ja nie piłem żadnej Lugoli i żyję.

krzaki69

Jak widzisz są debile którzy tego nie rozumieją, nie zdają sobie sprawy że gdyby nie te działania to byśmy byli dziś w kiepskim stanie (ja bym nie dożył dnia dzisiejszego), sami nie zdają sobie sprawy jak zdarzenie wpłynęło na ich samych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones