PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 214 537
ocen
8,9 10 1 214537
8,6 35
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Przesadnie wysoka ocena

ocenił(a) serial na 7

Ogólnie dobry. Kilka rzeczy w tym filmie mnie irytowało- typowych dla amerykańskich produkcji: styl american hero w scenie wizyty ministra górnictwa w kopalni; egzystencjonalne rozkminy "z dupy" i rozmowy między obcymi sobie ludzmi "opowiem ci historię mego życia". Ogólnie brakuje mi słowiańskich
realiów życia w tamtych czasach (i tak- żyłem w tamtych czasach ;-).
Film fajny ale d... nie urywa. 10? Really?

ocenił(a) serial na 10
jackomo

akurat w scenie w kopalni to ci górnicy byli hero, gdyby nie tych dwóch żołnierzy z nim to ministerek popuścił by w spodnie.

ocenił(a) serial na 7
martinn571

Nie twierdzę, że górnicy nie mają jaj. To twarde chłopy zwlaszcza w byłych republikach radzieckich.
Jednak ta scena strasznie kłuła mnie w oczy swoją sztucznoscia.
Sama wypowiedz + kontekst historyczny, w ktorym po prostu
władzy sie nie podskakiwalo (odwaga czasami to za mało, gdy ma sie rodzinę,
której może stać się krzywda)

ocenił(a) serial na 10
jackomo

Mi ta scena nie wydała się sztuczna. W zasadzie to nie podskoczyli władzy, wykonali zadanie o które ich poproszono (czy tam zlecono). A scenę z ministrem odebrałem tak że pokazali garniturkowi, że robią to nie dla niego, nie dla partii, ale dla ojczyzny i zwykłych ludzi. Wiedzieli, że nic im nie zrobi, bo ich potrzebuje, więc mogli pokazać co o nim (i ogólnie o władzy) myślą.
Pozdro

ocenił(a) serial na 10
martinn571

"Wiedzieli ze nic im nie zrobi bo ich potrzebuje"? Takie cos w tamtych czasach by nie przeszło. Niezaleznie od sytuacji, nawet podczas deszczu meteorytów. Zwłaszcza na takim szczeblu. Na tym właśnie polegał ten ustrój ze taki "ministerek" mógłby ich wszystkich wysłać do piachu za to że zupa starej była za słona a jeżeli myślisz ze jest inaczej to odsyłam do książek bo ja ciebie historii uczyć nie będę. Serial również mi się bardzo podobał ale trzeba wszystko oceniać na chłodno, zwłaszcza jeżeli porównuje się to z prawdą.

ocenił(a) serial na 8
damiankurczak

Pewnie mógłby, ale nie bez powodu. Kraje komunistyczne kochały górników (oczywiście w porównaniu z resztą społeczeństwa) i więcej im wybaczano. A gdyby wysłał do łagru górników, zamiast dostarczyć ich do reaktora mogłoby się skończyć i dla niego źle. Norma w kopalni nie wykonana, reaktor nie ugaszony... Wystarczy żeby skazać ministra.

ocenił(a) serial na 9
Xarthras

W tamtych czasach mieli sposoby na łamanie takich górników i raczej nie było tak jak w filmie, nawet jeżeli chodziło o TAKIE zadanie. Podskakiwanie zawsze kończyło się źle, a łamali na bardzo różne sposoby, najczęściej uderzając w żonę, dzieci, rodziców.

ocenił(a) serial na 10
damiankurczak

Skoro by nie przeszło, to skąd wszystkie strajki? Nie był to element sprzeciwu, i to bardzo dosadnego, wobec władzy?

jackomo

Trochę dziwi mnie to, ze brakuje Ci tam ''słowiańskości''- cokolwiek przez nią rozumiesz. Według mnie właśnie jedną z rzeczy, które ''zrobiły'' ten serial, jest właśnie perfekcyjne i zaskakująco detaliczne oddanie tamtej rzeczywistości i nie chodzi tu tylko o historię, ale o klimat tamtych czasów i charakteryzację bohaterów. Zauważ, że nawet sekretarka w Moskwie pokazana została z typowym makijażem z tamtej epoki (kiczowaty błękitny cień na powiekach). Takie same fryzury, ubrania, nawet uroda wydaje się być jakby wyjęta z tamtych czasów. Perfekcyjnie oddana rzeczywistość i kultura. Także.. mówienie że ocena jest przesadnie za wysoka, jest sporym nadużyciem..

ocenił(a) serial na 7
Beatrice_A

Pereektycjnie została oddana "fisis" tej epoki ale wg mnie nie duch- poczucie
wszechogarniajacej szarosci, beznadziejnosci, płytkosci życia i bezkarnosci
władzy. Ale to moje zdanie. Ty miej swoje i zyjmy dalej

ocenił(a) serial na 7
jackomo

Perfekcyjnie- miało być. Piszę z komórki

jackomo

Serial jest o katastrofie czarnobylskiej. Nie o systemie socjalistycznym i życiu w tamtych czasach. W serialu zostały one wystarczająco pokazane jako tło historyczno - kulturowe. Gdyby producenci skupili się bardziej szczegółowo na pokazaniu życia w tamtych czasach - cała akcja by się rozwlekła i byłoby to już takie męczenie na siłę.

Beatrice_A

Swoją drogą - śmiesznie rozumiesz kulturę słowiańską- szarość, beznadziejność, płytkość.

ocenił(a) serial na 7
Beatrice_A

Pisałem o słowiańskich realiach zycia w tamtych czasach = realiach życia
narodów słowiańskich w epoce komuny a nie o kulturze
słowiańskiej

ocenił(a) serial na 8
jackomo

Poczucie "beznadziejnosci, płytkosci życia i bezkarnosci władzy" - cholera, od lat mam to oglądając wiadomości!

ocenił(a) serial na 7
Xarthras

Święta racja

ocenił(a) serial na 10
jackomo

To właśnie jest ukazane. Szarość, bezwzględność socjalistycznej władzy wobec ludzi. Perfekcyjne oddanie ZSRR. Poza tym ustalmy pewne rzeczy. Serial jest o wyjaśnianiu katastrofy w elektrowni, nie o socjalizmie.

formulaoneyo

Tak, termos jak z PRL-u. Serial jest niezły, ale bez przesady. Szału nie ma.

ocenił(a) serial na 10
jackomo

Jeżeli kiedykolwiek coś zaspokoi w pełni twoje potrzeby kinematograficzne, to napisz mi proszę co to było...

ocenił(a) serial na 7
Scrach

Good point

ocenił(a) serial na 7
jackomo

Zgadzam się z tobą. Czuć że to wizja zachodu o tym jak to wszystko wyglądało. Mało krwiste, brakuje jakieś głębszej prawdziwości.

ocenił(a) serial na 9
magnessko

Jaka wizja zachodu? Ten film to przecież prawie kopia dokumentu o Czarnobylu - niestety nie pamiętam tytułu, kiedyś oglądałem prawie dwie godziny i różnice były takie, że dokument więcej miejsca poświęcił likwidatorom, m.in. górnikom i sprzątaczom na dachu - rożni ludzie mówili o napięciu i ryzyku jakie im wtedy towarzyszyło, poza tym były wywiady z Gorbaczowem i innymi postaciami środowiska politycznego i naukowego z tamtych czasów. W filmie było tego zdecydowanie mniej, a tak to jeden do jednego.

tentego

Ten dokument nazywał się "Bitwa o Czarnobyl" i nadal jest na YT.

ocenił(a) serial na 10
tentego

Ciekawe co tam politycy mówili. Przyznali się do wadliwości reaktorów, przez którą zginęły tysiące ludzi? :)

ocenił(a) serial na 8
jackomo

Dokładnie! Uważam tak samo i oglądając serial miałam podobne odczucie. Brakuje surowości, a za dużo "amerykańskiego patosu". Niemniej jednak, zdecydowanie warto obejrzeć.

ocenił(a) serial na 7
jackomo

Jestem dopiero po pierwszych 2 odcinkach, ale nie widziałam w nich NIC co tłumaczyło TAK WYSOKĄ ocenę. Może coś jeszcze zmieni, ale jak na razie jestem trochę rozczarowana...

użytkownik usunięty
coolhanded

chyba ten serial bardziej się podoba tym, ktorzy zaczęli oglądać przed hajpem ^^

ocenił(a) serial na 10
coolhanded

Ja np. dałem 10/10 bo nigdy nie oglądałem niczego co by mnie trzymało w takim napięciu. Każdy ma swoje własne, subiektywne odczucia.

Piotr_Nowakowski1990

"Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg" trzyma w napięciu o wiele lepiej.

ocenił(a) serial na 10
coolhanded

Ten serial podoba się tym, którzy rozumieją skalę sytuacji, tragedię ludzi. Pierwszy odcinek przez trzymanie w napięciu, grę aktorską i otoczkę to cudo. Późniejsze ratowanie sytuacji i dochodzenie do prawdy przez Legasowa to rzecz fantastyczna.

formulaoneyo

No sorry... I bez przesady. Być może dlatego, że pamiętam tamte czasy i zero w tym akcji i romantyzmu. Nudy.

ocenił(a) serial na 8
jackomo

A nu chiki-briki i v damki!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
maciek7262

Chyba to nie do mnie ale i tak odpowiem ;-) Przechujzajebistą? ;-) Tekst typowy dla nastolatków, zatem zajmij się Riverdale, nie komentuj filmów dla dorosłych, spij dalej i nie przeszkadzaj innym swoim chrapaniem ;-)

jackomo

Chyba filmy dla dorosłych to twoja specjalność, bo skoro piszesz o tym że wysoka ocena i fabuła do dupy, to masz racje w filmach dla dorosłych super się odnajdziesz XD Ale dzwony tutaj... 40+, którzy myślą że na wszystkim się znają, a potem wchodzisz na konto takiego czegoś i Angry Birds Film na 8 gwiazdeczek... Serio elo mordy

ocenił(a) serial na 8
maciek7262

Musiałbyś ludzi ze Wschodu zapytać czy ta historia rzeczywiście taka "przechujzajebista"... Kontekst tej wypowiedzi do dramat. Słownictwo również...

donlemon89

XDDDDD z was... Żałośni wielcy ZNAFCY kina

donlemon89

Typie oceniłeś Angry Birds Film na 8 gwiazdek, więc z czym do ludzi hahahahahahaha

ocenił(a) serial na 7
maciek7262

uważaj, bo zaraz tobie ktoś wypomni twoje oceny, mnie one nie obchodzą, bo ton twoich wypowiedzi już mówi wszystko. Nie umiesz się poprawnie wypowiedzieć zamiast obrażać innych? A co dopiero normalnie bronić swoich racji, więc z czym do ludzi ???

coolhanded

No dobra, jednak masz racje bez sensu napisałem. Patrząc na twoją wypowiedź i to że pierwsze dwa odcinki ci się nie podobały, nie mam do ciebie zupełnie szacunku, bo po prostu masz mega chujowy gust i tyle XD Tak wszystko z małej, bo nie mam szacunku, PRZYPOMINAM, ZA GUST

ocenił(a) serial na 7
maciek7262

z czytaniem ze zrozumieniem też masz spory problem, gdzie napisałam, że się nie podobały? A nawet gdyby się nie podobały to dalej skutecznie udowadniasz, że reprezentujesz sobą mierny poziom ... Ośmieszaj się dalej, pośmiejemy się :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
maciek7262

Śmieszny jesteś, wypominasz mi przecinki i zdania, a sam przeczytaj sobie (jak się już uspokoisz) co ty tu wypisujesz - ryj, tępa, reszty nie będę przytaczać.. Naprawdę myślisz, że mnie to rusza, chłopczyku? Zastanów się nad tym, co piszesz, bo tylko się ośmieszasz. Jak nie umiesz podjąć normalnej dyskusji to nie kompromituj się dalej. A kolejną porcję twoich bluzgów zostawiam bez dalszego komentarza.

ocenił(a) serial na 7
coolhanded

Odnośnie naszego uroczego rozmówcy maciek7262 - nasuwa się cytat z klasyka ;-) Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;-) Takie osoby po prostu się ignoruje ;-) pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
maciek7262

"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt". Ponoć ten sam klasyk powiedział: "Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.". Choć niektórzy twierdzą, że to drugie powiedział inny klasyk George Carlin.
To taka darmowa lekcja. Kultury osobistej uczyć cie nie będę- rodzice zaniedbali, ich problem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jackomo

Te cytaty są ogólnie shotowymi zdjeciami, bo te same cytaty przypisywane są kilku autorom XD Typie, udajesz teraz że przeczytałeś dzieła Twaina, a tymaczasem znalazłeś w necie jakieś cytaty na kiju, które nie są wzięte z utworów ani wystąpień autorów/autora. To tylko pokazuje na jakim jesteś etapie i jak bardzo jesteś ograniczony XD Nie mam zamiaru już nic udowadniać takiemu dzbanowi, który przytacza cytaty z memów i shotowych zdjęć, bo to kpina i żenada. Jedyne co potrafisz to właśnie na takim forum dyskutować o tym jak nie podobał ci się serial. Chciałbym zobaczyć kim jesteś na żywo i czy miałbyś tyle do powiedzenia prosto w oczy, bo zakładam że niezły frajerek z ciebie, który za nickiem i ukrytym zdjęciem wystawia opinie, a tym samym wydaje opinie samemu sobie. Tak jak napisałem, zamknij już ryyyyj bo muja się znasz

ocenił(a) serial na 7
jackomo

"Rozmówca" to zdecydowanie za dużo powiedziane na takiego prostaka. O rodzicach też sobie pomyślałam i mówiąc szczerze tylko współczuć. A problem z idiotami jest zawsze taki sam: oni sądzą, że wszyscy inni są idiotami tylko nie oni sami :)

I dokładnie, Czarnobyl to na pewno "przechujzajebista historia" dla ludzi, którzy stracili tam najbliższych i później cierpieli skutki wybuchu. Wątpię czy w ogóle on cokolwiek z tego filmu zrozumiał.

ocenił(a) serial na 7
coolhanded

Dlatego takich ludzi trzeba po prostu ignorować. Nic bardziej ich nie zaboli niż brak zainteresowania ich wypocinami. Szkoda, że sam sie słucham swoich rad

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones