PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

8,6 32
oceny krytyków
Czarnobyl

Recenzje Użytkowników

Tego serialu nie da się przypisać do jednej kategorii czy ująć w kilka ładnie skonstruowanych zdaniach. To po prostu warto zobaczyć. więcej
Najwybitniejszy reżyser w historii kina i niekwestionowany mistrz suspensu Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, że wielki film powinien zaczynać się od eksplozji, a następnie napięcie powinno rosnąć. Twórcy nowego hitu HBO dosłownie wzięli sobie do serca słynną maksymę twórcy "Psychozy", bo "Czarnobyl" jest nie tylko fenomenalnie zrobionym serialem, ale przede wszystkim świadectwem jednych z najbardziej haniebnych kart w historii ZSRR. więcej
Wydarzenia z radzieckiego Czarnobyla, zapoczątkowane 26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23, znane jako wypadek jądrowy w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej rzuciły się gigantycznym cieniem nie tylko na "potężny i dumny" Związek Radziecki, ale i na cały świat. Również na zbiorowisko pochopnych, niezdecydowanych osób, przedkładających korzyści określonej grupy ludzi - w przypadku Czarnobyla: Aparatu Państwowego - nad zdrowie solidnej, rozwiniętej wspólnoty społecznej, a tym samym nad stan planety i przyszłość całej zbiorowości ludzkiej. Ponad 30 lat temu świat dostał solidne lanie. Dlatego "Czarnobyl" - serial od HBO, pokazuje, że o mało co, a względy polityczne, w połączeniu z ogromną dozą ignorancji wobec niewidzialnego wroga a zarazem przyjaciela, siły atomu, o mały włos nie doprowadziły do tragedii na globalną skalę. Wtedy fantastyka, którą teraz podziwiamy, jak w powieściach "Metro 2033" i "Metro 2034", stałaby się niechcianą rzeczywistością. więcej
Serial "Czarnobyl" to produkcja, która była potrzebna telewizji. Nie wiem, na ile konkretne zdarzenia z filmu pokrywają się z tymi prawdziwymi, ale wiem, że została tu na pewno pokazana pewna prawda... Prawda o tamtym ustroju, o jego cieniach oraz przede wszystkim prawdziwa walka setek ludzi, strażaków, górników, ratowników i naukowców o ratowanie ludzkości i o niedoprowadzenie Europy do zagłady...  więcej
Rzeczywistość "Czarnobyla" obsypuje widza radioaktywnym pyłem. Postapokaliptyczny świat przedstawiony bombarduje go atomami niepewności, wzbudzając pierwotne mechanizmy obronne. Jednocześnie ciągnie za rękę do pierwszego rzędu nuklearnego teatru. Szepcze, aby odrzucić strach przed niewidzialnym i przyjąć ponadnormową dawkę emocji. więcej