PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792826}

Dom z papieru

La casa de papel
8,1 213 791
ocen
8,1 10 1 213791
4,8 6
ocen krytyków
Dom z papieru
powrót do forum serialu Dom z papieru

Obejrzałem ten serial bez mrugnięcia okiem, świetnie się ogląda, hiszpański język dodaje klimatu

ocenił(a) serial na 8
krymic1991

Ulubiony utwór z tego serialu :)
https://www.youtube.com/watch?v=N73sDPuxKQI

ocenił(a) serial na 8
dedito

O tą wersję mi chodziło, choć powyższa też niezła.
https://www.youtube.com/watch?v=EBKdrzaVmVk

ocenił(a) serial na 10
dedito

Od trzech dni (zaraz po skończeniu pierwszego sezonu) słucham tego na okrągło! Genialne!

Lustrzanna

Ja to zobaczyłem na youtube i zaraz siadam do pierwszego odcinka.

ocenił(a) serial na 9
krymic1991

Nie mogę przestać tego nucić! A i historia tej pieśni jest bardzo ciekawa, chociaż niektórych pewnie będzie razić ;)

ocenił(a) serial na 9
Bella_88

Jaka jest historia tego? Wyleciało mi z głowy.

ocenił(a) serial na 7
grodson94

Jest to antyfaszystowski hymn https://pl.wikipedia.org/wiki/Bella_ciao czasami też się mówi, że lewicowy, cudowny utwór https://www.youtube.com/watch?v=EBKdrzaVmVk

ocenił(a) serial na 8
krymic1991

SPOILER S02E09



świety jest ten utwór. Jeszcze jak pod koniec Berlin się poświęca i Umiera pod gradem kul a my słyszymy w tle ten utwór - to jest jeden z najlepszych momentów w serialu , miałem łzy w oczach ;)

ocenił(a) serial na 10
mordarg

ja tak samo ponieważ Berlin był jednym z moich ulubionych postaci razem z Profesorem, Oslo, Helsinki.

ocenił(a) serial na 10
mordarg

najbardziej lubie ten moment kiedy sie dokopuja do ziemi w skarbcu i leci w tle ten kawalek a oni sie tak ciesza :)

ocenił(a) serial na 8
DurgaRE

mi najbardziej zapadła w pamieć śmierć Berlina ze słynnym już hymnem komunistycznej włoskiej partyzanckiej partii ruchu oporu " Bella Ciao, Ciao , Ciao " , wspaniałe

ocenił(a) serial na 10
DurgaRE

DurgaRE. Który to był odcinek, pamiętasz może? :)

ocenił(a) serial na 9
Calypso94

11 odcinek "pierwszego" sezonu. :)

DurgaRE

Jak idioci tańczą do takiego tekstu. Pasuje do tańca jak diabeł do różańca.

ocenił(a) serial na 8
miarara

lol - idioci tańczą do skocznej piosenki xD no tak - skandal. gupia baba.

claire199

Gupia? Jak ktos zna tekst to tak właśnie mu wygladaja na idiotów tanczacyc. Napiszę Ci piosenkę w nieznanym Ci języku z tekstem Badeusz Iwonka miała w buzi członka i bedzie skoczna to zatanczysz, ale jakbyś zainteresowała się tlumaczeniem to juz pewnie nie :P

ocenił(a) serial na 8
miarara

miararara - głupia jak ta lala xD nie tylko ty umiesz rymować tępoto.

claire199

Głupi jak już. Wracając do tematu, to sobie puść oryginał, ten sam co leci w radiu w scenie gdzie do niego sie bawia. Jest on tak samo skoczny i do tanca jak Ty inteligentna.

ocenił(a) serial na 7
krymic1991

Czy Wam też Tokio przypominała Matylde z filmy "Leon, zawodowiec " ? ;D

ocenił(a) serial na 9
megi179

Dokładnie tak!

megi179

Nawet jej wiek by się zgadzał biorąc pod uwagę, że Leon miał premierę w 1994 ;) To z pewnością celowy zabieg twórców, bo fryzura, naszyjnik i sposób bycia były nie do przeoczenia.

ocenił(a) serial na 9
megi179

A ja mam takie skojarzenie.Ewidentnie słychać w piosence Kazika ten rytm
https://www.youtube.com/watch?v=uw9VRnfl9no

ocenił(a) serial na 8
krymic1991

Haha, dobre sobie. Pięknie powiedziane- "pieśń antyfaszystowska". W rzeczywistości jest to po prostu pieśń komunistyczna, bardzo popularna wśród włoskich komunistów.

leax

Właśnie wszyscy zachwycają się tą komunistyczną piosenką i to w Polsce, która tyle wycierpiala przez komunizm. Ze Hiszpanie mają ciagoty komunistyczne (po "dykaturze" Franco to można jeszcze zrozumieć, ale Polacy po 45 latach komuny ?

ocenił(a) serial na 9
xavi91

Biorąc pod uwagę fakt, że bohaterowie niejako sprzeciwiają się kapitalistycznej machinie która jest w stanie wyprodukować pieniądze z niczego żeby uratować banki podczas gdy ludzie na świecie umierają z zimna i głodu...tak, komunistyczna piosenka pasuje tu jak najbardziej.

ocenił(a) serial na 8
Nadine94

Amen.

ocenił(a) serial na 8
krymic1991

Czy ktoś odniósł wrażenie, że Berlin jako jedyny mówił bardzo akcentując i czasem nawet tonował pewne słowa? To wszystko sprawiało, że aż po kilka razy słuchałem jego niektórych wypowiedzi

ocenił(a) serial na 9
krymic1991

Serial jest niesamowity! ze współczesnych produkcji mało który potrafi tak przykuć uwagę, że ogląda się po 3-4 odcinki dziennie i nie można doczekać się kolejnych. Co tu dużo mówić, krytycy zawsze się znajdą, że nielogiczna fabuła, że coś tam...ale czy to ważne? Film to fikcja, ważne, że dobrze zrobiony i że się dobrze ogląda.

ocenił(a) serial na 6
krymic1991

Pewnie dodaje, ale na razie oglądnąłem pierwszy odcinek i głupota Tokio aż mnie zraziła. Kto brałby takiego przygłupa do poważniejszego przedsięwzięcia?

ocenił(a) serial na 8
nano50

Odp: ktoś kto nie ma za dużego wyboru, przecież nie można zrobić castingu na najlepszych wykolejeńców i straceńców co napadną na instytucję której nikt do tej pory się odważył ruszyć.

ocenił(a) serial na 6
OmniModo

Mógł ją sobie darować, aniżeli brać jakiegoś patusa bez talentu i rozumu, w dodatku ulegającego na każdym kroku emocjom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones