PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787907}
7,8 32 184
oceny
7,8 10 1 32184
7,5 4
oceny krytyków
Manhunt: Śmiertelna rozgrywka
powrót do forum serialu Manhunt: Śmiertelna rozgrywka

Jestem w szoku, że o ile wokół Mindhuntera rozpętało się absolutne szaleństwo, o tyle o drugim, moim zdaniem o niebo lepszym, Manhunt: Unabomber jest zdecydowanie ciszej. Dlaczego? Warto obejrzeć oba, żeby się przekonać czy aby na pewno werdykt publiczności jest uzasadniony, czy może raczej wynika z... niewiedzy? Oba seriale poruszają ten sam temat (seryjni zabójcy), wyszły podobnym czasie, i co by nie mówić, to na pewno nie kwestia drastycznej różnicy poziomów. Jeżeli już to zdecydowanie na plus dla Manhunt - o ile ten pierwszy jest niezły, o tyle drugi to prawdziwa bomba (dosłownie :) ). Prawdopodobnie to prozaiczna kwestia tego, że Mindhunter jest serialem oryginalnym Netflix, a jego konkurent to produkcja Discovery, którą w serwisie po prostu można obejrzeć. Oczywiste jest, że sieć będzie promować przede wszystkim to co sami wyprodukowali.

Dlaczego Manhunt: Unabomber jest lepszy? Bo bardziej trzyma w napięciu odkrywając krok po kroku tożsamość i skomplikowaną ideologię mordercy. Postacie są lepiej zbudowane, a przy głównym bohaterze Manhunt - Fritzu - nieco bezbarwny Holden z Mindhunter, to dziecko błądzące we mgle (chociaż z odcinka na odcinek coraz mniej). Oczywiście, obaj bohaterowie zdobywają swoją wiedzę psychologiczną szukając i budując ją praktycznie od nowa, ale to Fritz jest człowiekiem z krwi i kości. Nieco skonfliktowanym, inteligentnym, poszukującym i prawdziwym. Holden to taka wydmuszka - nie wiem czy to zasługa aktora czy scenariusza, ale to jak porównywanie głębi kreskówki i animacji 3D. I żeby nie było - lubię stare, dobre kreskówki ;) No o tytułowym Unabomberze nie wspominając, ale tu nie będę spojlerować, kto widział ten wie o czym mówię.

Mindhuntera na pewno warto zobaczyć, ale jeśli lubicie filmy/seriale o takiej tematyce, to Manhunt: Unabomber po prostu TRZEBA. Sama zaczęłam w pewną weekendową noc o 1, a skończyłam o... 8 rano ;) W A R T O. I to nie tylko dla kreacji Sama Worthingtona i Paula Bettany'ego.

Willow_2

Zgadzam się z każdym słowem!!!

Willow_2

Oba seriale są słabe jeśli porównamy je z filmem Zodiak.

McGyverPL

Blagam... Zodiak? Slabizna. Szczegolnie w porównaniu z powyzej opisanymi serialami.

Willow_2

Myślałem, że kolegę obśmieję. Siadłem, obejrzałem i zbieram się jeszcze z podłogi. Rewelacja !!!!!

ocenił(a) serial na 8
Willow_2

Wszystko spoko. Tylko akcja Mindhuntera dzieje się kiedy profilowanie jeszcze raczkowało i to oni pierwowzory Holdena i Billa wymyślili termin ,,seryjny” morderca. A Manhunt dzieje się kiedy FBI może już korzystać z dobrodziejstw opracowanych przez wspomnianych wcześniej agentów.
Poza tym 2 sezon Mindhuntera bije pierwszy. Kładzie go na kolana. Nieporównywalna różnica.

ocenił(a) serial na 5
Willow_2

"skomplikowaną ideologię mordercy" - na czym polega to skomplikowanie?

"Oczywiście, obaj bohaterowie zdobywają swoją wiedzę psychologiczną szukając i budując ją praktycznie od nowa, ale to Fritz jest człowiekiem z krwi i kości. Nieco skonfliktowanym, inteligentnym, poszukującym i prawdziwym." - coś na poparcie tej oceny? Jakieś sytuacje, które zarysowały bardziej Fritza a czego nie mogłaś się dowiedzieć o Holdenie z serialu? Prawdziwym? Co to znaczy w ogóle?

Trochę więcej argumentów na poparcie tych ocen bo ciężko się odnieść. Ja ze swojej strony dodam, że Mindhunter jest dla mnie o tyle lepszy, że pomimo wyraźnego zafascynowania Holdena badanymi kryminalistami to nie odczułem takiego samego zafascynowania ze strony twórców. W Unbabomberze niestety miałem takie wrażenie podczas wielu scen (odcinek poświęcony jego przeszłości i niejako usprawiedliwiający jego czyny, scena urodzin tego chłopca, cały proces, w którym zły system miażdży biednego Thedora, ostatnia scena serialu, podkreślanie co chwilę jego IQ i "skomplikowanej ideologii").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones