PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 669
ocen
8,6 10 1 128669
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Muzyka jest najlepiej dopasowaną w serialu jaki zdarzyło mi się oglądać.

To ona tworzy klimat. Spowolnienie obrazu i do tego dobrze dobrany utwór, świetne zdjęcie powodowały kilka razy u mnie przechodzenie dreszczy tak przeżywałem jak oglądałem.

Bardzo ciekawe i bardzo to mi się podoba, połączenie muzyki współczesnej z klimatem z tamtych lat, a idealnie się komponuje.

Próbowałem sobie wyobrazić Peaky Blinders z muzyką z tamtych lat. Ciężko by było. Nie ogarniam. Pozdrawiam ludzi którzy podzielają moją opinię! :)

ocenił(a) serial na 9
nildur

Wszystko prawda, muzyka sezonów 1-4 naprawdę genialna. Nic tu dodać bo już chyba wszystko zostało powiedziane, ale ostatnio przerzuciłem 5-ty sezon i dochodzę do wniosku, że to już jest mistrzostwo świata. Nie dość, że pojawiają się numery Black Sabbath czy The Pearl Harts to jeszcze przewija się Radiohead. Szczególnie polecam numer Black Strobe--I'm a Man (kawałek znany z "RocknRolla" Guya Ritchiego - film zresztą też polecam).
https://www.youtube.com/watch?v=e68c6whsO_E

ocenił(a) serial na 7
nildur

Muzyka oczywiście genialna, ale w tym serialu wypada źle, fatalnie dopasowana :/, cały czas psuje mi odbiór. Chciałabym usłyszeć nutę z tamtych lat, a tu kurła współczesny rock. Chwyt zupełnie pod publiczkę, żeby sobie podbić oglądalność. Wcale a wcale się nie wysilili pod tym względem, żadnej pracy nad tym. Te wysokie oceny to chyba jedynie za muzykę, bo każdy co oglądał, to się podnieca, jakie to kawałki wyłapał. I, jak wspomniał "ice", z tym slow-motion też jakaś przesada, bijatyka, akcja, a tu tempo zwaaalniaaa, zero emocji, gęba się poooowooooli rooozdziaaaawiaaaa, ręka biiijeee, koooop z buuutaaa...no, weźcie. W Matrixie to było fajne, a potem już odgrzewany kotlet, a już na pewno takie udziwnienia i zabiegi przy fabule z lat 20.nie robią dobrze i skutecznie odbierają realizm scen, zadziorność bandziorów i kontekst (tam, gdzie widz powinien czuć brutalność jest głaskanie kotka i to z włosem, nie pod włos :/).

ocenił(a) serial na 9
nildur

Dla samej muzyki warto obejrzeć

ocenił(a) serial na 7
nildur

mi w ogole ten rock nie pasuje do lat 20

nildur

oj tak, muzyka dudni w uszach jeszcze przez dłuzszy czas

ocenił(a) serial na 3
nildur

Muzyka i scenografia to jedyne plusy tego serialu. Reszta to bieda na miarę telewizyjnym tasiemców dla Januszów i Grażyn.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones