PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766007}

Tacy jesteśmy

This Is Us
8,3 16 647
ocen
8,3 10 1 16647
Tacy jesteśmy
powrót do forum serialu Tacy jesteśmy

Zaczęłam oglądać ten serial z wielkimi oczekiwaniami. Uwielbiam seriale obyczajowe,zwłaszcza opowiadające historie rodzinne takie jak Parenthood czy Friday Night Lights. Opinie pełne zachwytów dodatkowo mnie zachęciły, ale już po kilku odcinkach byłam lekko rozczarowana. Serio to jest to wychwalane This is us?
Sama fabuła jest dość ciekawa, blaski i cienie życia w dużej i nietypowej rodzinie. Retrospekcje rewelacyjnie przeplatają się z teraźniejszością, ujawniając coraz więcej elementów tej życiowej układanki. Moim największym rozczarowaniem są postaci tego serialu. To nie są ludzie z krwi i kości! Prawdziwi ludzie tak się nie zachowują. Zarys psychologiczny postaci leży i kwiczy. Zarówno postacie pierwszoplanowe jak i poboczne są płaskie, bezbarwne i co najważniejsze cukierkowe. Każdy ma w sobie zarówno dobre jak i złe, irytujące cechy charakteru. Bohaterowie tego serialu nawet jeśli przez chwilę postępują źle to w końcu zawsze się nawracają. Ojciec, który był narkomanem i porzucił swoje nowonarodzone dziecko pod remizą strażacką pod koniec życia okazuje się super gościem, którego przyjmuje pod swój dach cała rodzina syna którego niegdyś porzucił. Mało tego, starszy człowiek staje się ich najlepszym przyjacielem, a wszelkie żale znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Matka, która przez większość życia okłamywała syna, mówiąc mu że nie wie kto jest jego biologicznym ojcem i tak jest najlepsza na świecie i wszystko zostaje wybaczone w przeciągu jednego czy dwóch odcinków. Adoptowana dziewczynka, która wiele przeszła i jest całkowicie zamknięta w sobie zmienia się w chodzący ideał i pilną uczennicę już po paru tygodniach spędzonych z perfekcyjną rodzinną Pearsonów. Kobieta, która waży jakieś 200kg ma wpatrzonego w nią i prawiącego na każdym kroku komplementy (dotyczące jej wyglądu i sexappealu) partnera. Sędzi wzruszony krótką przemową więźnia postanawia zmienić wyrok i dać mu szansę. Takie przykłady można ciągnąć w nieskończoność. Życie niestety wygląda trochę inaczej. Ludzie bywają podli, zawistni, niesprawiedliwi i czasami nawet najlepsze intencje tego nie zmienią.
Zawsze oglądając dobry obyczajowy serial jestem pełna podziwu jak scenarzyści potrafią oddać złożoność ludzkiej psychiki, zmusić do refleksji na życiowymi wyborami. Dla mnie niedoścignionym ideałem pod tym względem jest serial Mad Men. Gdyby złożoność postaci w This is us była choć w połowie tak dobra moja ocena serialu poszłaby w górę o 1-2 oczka. A tak pozostaje oglądać dalej This is us, ale dawkować ten serial ostrożnie, aby nie zemdliło od nadmiaru słodyczy.

MartynaGG

Też nie rozumiem tych zachwytów. Na początku chwyciłam te wszystkie historie i wydawało mi się to takie cudowne. Ale ja nie widzę w tym serialu logiki. Odnoszę wrażenie, że wszystkie postacie w pewnym sensie nas zaślepiają i nie widzimy ich wad. Chyba najbardziej przemawia do mnie historia Kevina. Bo właściwie został pokazany od tej najgorszej strony i np. Taki Randall ktory jest "Idealny" w tym serialu, wydaje mi sie byc osoba ktora ma mniemanie o sobie niewiadomo jakie. I masz racje to mozna ciagnac tak w nieskonczonosc. Ja nie kupuję już tego serialu. Daleko jej do realizmu. Serial wpływa na uczucia widza. Ale jak dla mnie ten serial jest zbyt naiwny. Moze te historie wydaja sie byc wow ale no nigdy by sie cos takiego niewydarzylo. Mogłabym napisać 100 stron na temat jak ten manipuluje widzem tak bardzo ze widzimy wszystko na poczatku przez rozowe okulary gdzie wszedzie indziej sa czerwone flagi.

ocenił(a) serial na 10
odominikad

Szczerze i bez przekąsu współczuję Ci tego że tak niewiele wyniosłaś z tego serialu. Odniosę się tylko do jednego spośród tych irracjonalnych zarzutów- "postacie nas zaślepiają i nie widizmy ich wad". Nigdy nie oglądałem serialu który ukazuje aż tyle wad głównych bohaterów, praktycznie połowa tej historii to walka każdego bohatera ze swoimi wadami i próby naprawiania siebie... Nie zauważyć tego to jakby nie zauważyć pałacu kultury stojąc 200 metrów przed nim. Nen serial to perła spośród całej masy dzisiejszego komercyjnego chłamu który ma za zadanie jedynie nas zaciekawić, z tego serialu można sporo wynieść, ale trzeba mieć "czym".

ocenił(a) serial na 10
herbatkowy

Dokładnie - podpisuję się po tym wszystkimi palcami na klawiaturze! Wady, wady i jeszcze raz wady - wszystkie sytuacje w tym serialu biorą się z wad bohaterów, niektóre są pokazane wynikiem doświadczeń z przeszłości a inne po prostu bo jesteśmy ludźmi. Kwintesencją tego serialu jest umiejętność pokazania przez scenarzystów drogi rozwiązania problemów, która nie jest pokazywana po łebkach...

herbatkowy

Zgadzam się co do meritum, oceniam serial na 8, ale mam wrażenie, że dość nieprzyjemna forma Twojej wypowiedzi tylko spowoduje zacietrzewienie drugiej strony :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones