PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484120}

[Rec] 2

[Rec]²
6,0 55 732
oceny
6,0 10 1 55732
5,4 8
ocen krytyków
[Rec] 2
powrót do forum filmu [Rec] 2

a moze by tak odwrócić sytuację? moze ksiadz badał zombie - dziewczynkę usiłujac dorobic do tego motyw opętania? wszyscy sie zachłystuja tym opętaniem a dla mnie zrobiło ono bezsensowny klimat w tym filmie. zaklinanie modlitwą "opętanego" komandosa było tragikomiczne, potem już było tylko gorzej.

film nie podobał mi się tak bardzo jak "rec" chociaż parę scen było bardzo dobrych. a raczej ujęć, bo tak jak piszę fabuła moim zdaniem była do bani.

warto zobaczyć, żeby mieć własny osąd ale nie dziwcie się, jesli sie rozczarujecie. ja mimo wszystko wolę wirusa niż siły nadprzyrodzone. a fuzja jednego z drugim nie podoba mi się wcale, pomijajac to, że brak w tym logiki.

ocenił(a) film na 10
birkin

brak logiki ? Oglądałeś pierwszą część?Pamiętasz że Angela odkryła Egzorcyste który starał się odizolować krew aby znaleźć antidotum na krew szatana bo może woda święcona nie spełniała widocznie swojej roli? Nadchodzi plaga znana z Biblii motyw jak najbardziej trafiony..Logiczne jest to że wyeliminowanie wszystkich zarażonych nie zakończyłoby zła..rozprzestrzeniania się wirusa Bo ktoś mógłby zostać znów opętany prawda? Dlatego potrzebne jest stworzenie leku.Zaczynają się dni ostateczne i wypełnia się to co zostało spisane...Nie rozumiem waszych anty komentarzy przecież ten motyw był już w częsci pierwszej czepiacie się ch** wie czego byle że by zniechęcić ludzi do pójścia do kina.Twoja opinia jest nielogiczna..Tragikomiczne jest wsze podejście :
Byłem pierwszy w kinie mówie wam to już setny film który sprowadziłem do ziemi na filmwebie buahaha jestem krytyk i boss... i mam mocne argumenty..
W Prawie każdym filmie o ZOmbie jest motyw biblijny !!Wolisz wirusa to zabijaj miliony zombiaków kup sobie gre left4dead i tam masz fabułe w sam raz dla Ciebie sam ją tworzysz to czy padniesz od ugryzienia czy wszystkich wybijesz zależy tylko od Twoich zamierzeń

ocenił(a) film na 4
supratec4

jesteś posikane ze szczęścia dziecko a nie krytyk i boss

ocenił(a) film na 10
birkin

a Ty nie masz co odpowiedz..wracaj do szkoły

ocenił(a) film na 10
supratec4

przynajmniej wiem jak uzasadnić swoja wypowiedź

ocenił(a) film na 4
supratec4

nie w każdym filmie o zombie jest motyw biblijny to po pierwsze. po drugie motyw ten często jest szukaniem pseudoracjonalnej odpowiedzi na mające miejsce wydarzenia - nigdzie zombich nie powstrzymuja krzyże i modlitwy - często też lęgna sie/przebywają w kosciele.
pomysł, zeby leczyć opętanie "enzymem" jest co najmniej dziwny i niekonsekwentny - juz z definicji opętania. na zombich się znasz jak kura na pieprzu - zawsze jest to wirus.

jeśli masz odpisywać w swoim agresywnym tonie to daruj sobie. nie ruszaja mnie Twoje inwektywy i samochwalstwo

birkin

supratec4 podpisuje się pod tym co mówisz !! :) trzeba bronić swoich racji :) film jest bardzo dobry a Ci co krytykują to pewnie wolą świty trupów i inne gnioty, albo po prostu jak już widzą co nie którzy księdza i tematykę opętania czyli tematykę religii to już film się nie podoba bo jak widać na necie dużo takich co lubią krytykować kościół i chrześcijan i nie przyjmują do siebie wszelkich motywów związanych z Bogiem i szatanem i wtedy nagle taki film w oczach tych ludzi jest śmieszny itp bo oni po prostu nie wierzą w nic :) no ale ja nie krytykuję, każdy ma prawo do swoich poglądów.

ocenił(a) film na 4
Misiek_007

nigdzie nie kwestionuję tematyki religijnej, obrońco wiary, nigdzie tez jej nie krytykuję. jak juz napisałem fuzja opętania i zombiech nie odpowiada MOIM GUSTOM i tyle. to MOJA opinia. nie po to wyrazam ją na forum by ktoś Twojego pokroju oceniał mnie po tej opinii właśnie. idź użerać się z kim innym

ocenił(a) film na 10
birkin

Brikin:

"nie w każdym filmie o zombie jest motyw biblijny to po pierwsze. po drugie motyw ten często jest szukaniem pseudoracjonalnej odpowiedzi na mające miejsce wydarzenia - nigdzie zombich nie powstrzymuja krzyże i modlitwy - często też lęgna sie/przebywają w kosciele.
pomysł, zeby leczyć opętanie "enzymem" jest co najmniej dziwny i niekonsekwentny - juz z definicji opętania. na zombich się znasz jak kura na pieprzu - zawsze jest to wirus. "

1.Napisałem "prawie każdy" czytanie ze zrozumieniem to nie boli(starasz się zaobrazować coś czego nie napisałem)
Przynajmnie w filmach Romero jest kojarzony z nadejsciem sił nadprzyrodzonych..Po awatarze widać że jesteś fanem filmów typu
Resident Evil ja też nim jestem i wiem o co w nich chodzi..oglądałem większość filmów o żywych trupach.Kwestionujesz wizje reżysera a sam masz wtórna strasznie... i innowacje Cie wkurzają.Czy w filmie musi być odddana regułka opętania?Czy Film jest prawdą?.. no właśnie giniesz w swojej logice.Po prostu drażni mnie przekonanie że jesteś super znawcą zombie i mają oni funkcjonować według Twoich zasad a nie reżysera.Po co idziesz na film który opowiada historie i opętania i wirusa który przenosi nasiono zła. Skoro widziałes pierwszą część z której to wynikało ?Więc już jest z Twojej listy skreślony z prostej przyczyny: "nie podoba mi sie"?
To tak jakbym napisał że transformers to gówno bo nie ma robotów z kosmosu"
Po prostu jest jak masz rzucać argumenty że jest bee bo zombie to nie wampiry ani pomioty szatańskie to wróc do filmów które Ci się podobają i nie zarzucaj reżyserowi jego innowacji który wprowadził coś nowego do gatunku i znalazł wielu fanów.Stworzysz film i będziesz mierzył potęge swojej wyobraźni:) Powodzenia

Przepraszam za ton

ocenił(a) film na 4
supratec4

nie napisałem, ze film mi sie nie podobał (to a propos czytania ze zrozumieniem). dziwne, że drazni Cię moje przekonanie, ze jestem super znawcą zombie (chociaż nigdzie tego nie napisałem) a sam piszesz , ze jesteś "krytyk i boss". forum słuzy do wyrazania swoich opinii a nie do osobistych wycieczek i porad jakie filmy mam oglądac a jakich nie. swoje rady zachowaj dla siebie - chcesz dyskusji o filmie- proszę bardzo. chcesz pyskować i udzielać rad - drop dead.

ocenił(a) film na 10
birkin

czy fabuła do bani dla Ciebie nie jest podstawa do twierdzenia ze sie nie podoba..?To miarą fajności filmu dla Ciebie jest ilość zabitych czyli tak jak myślałem..Left4dead...oraz czy naturalnie wyglądały i się zachowywały zawirusowane postacie. Napisales ze zombie sie nie pokonuje krzyzem... to swiadczy o tym ze jednak wiesz duzo na ten temat wszystko wynika samo z siebie nie jestem krytyk i boss to mialo sie do mojego pogladu na temat pseudofanów którzy obiektywnie nie podchodza do sprawy.. tak jak pisalem na poczatku wroc do szkoly naucz sie interpretowac tekst pisany i nie zarzucaj mi tu ze czytac nie potrafie i wnioskowac bo sie osmieszasz.

Nie widze sensu kontynuowania z Toba rozmowy ,wybacz no ale, takie są fakty.Nie potrafisz przyznać się do "wszechobecnych dziur logicznych"

ocenił(a) film na 4
supratec4

w rzeczy samej wnioski jakie wyciagasz dyskwalifikuja Cię jako partnera w dyskusji - albo ktoś Ci klaszcze albo gra w left4dead :)

birkin

Wiecie co? Tak na prawdę to jesteście głupimi kretynami. Nie rozumiecie że każdy ma różne poglądy na inny temat? Nie może uszanować opinii innej osoby i jej zrozumieć? Czy na forum filmweba każdy nowy wątek musi okazać się kłótnią??Pomyślcie trochę! Ja akurat też uważam że jak wirus, to wirus a nie od razu egzorcyzmy. Ale cóż, taki już film zrealizowali i trzeba się z tym pogodzić, chociaż wolałabym reca bez tego wątku. ugh.

ocenił(a) film na 10
Maddie_

Czytając te wypowiedzi smieszy mnie tylko jedna kwestja. Elemęt opętania był juz ukazany w części pierwszej.Jak komuś może przeszkadzać fakt opętania w kontynuacji filmu jeżeli poprzednia część ukazywała to w znacznym stopniu. Radził bym osobą sprzeczającym się dokładniej ogladać tak doskonałe Filmy jak REC.

ocenił(a) film na 4
luk126black

Hmm, ja też się rozczarowałam motywem z opętaniem. Uważam, że jedynka była super, natomiast dwójka mi się nie podobała. Rozumiem, że w pierwszej części była już mowa o opętanej dziewczynce i musiała być tego kontynuacja, ale może nie aż w takim stopniu. Według mnie film zszedł na zupełnie inne tory. W dwójce nie ma już praktycznie mowy o wirusie. Jako o chorobie. Ten ksiądz i demon przemawiający przez ludzi... Nie tego się spodziewałam. Bardziej podobał mi się pomysł z zarazą.

Miyu67

luk126black - A ja kolego radziłbym Ci, abys przestudiował dogłębnie słownik J.Polskiego zanim coś napiszesz, gdyż kaleczysz nasz język.

"kwestja" = pisze się kwestia

"osobą" = pisze się osobom

"Elemęt" = pisze się element.

Co za ludzie, dobrze 1 klasy podstawowej nie skończą, a biora się za poważne komentowanie.

ocenił(a) film na 10
Devilll_3

um..ale to jest zaraza.. Ja nie wiem jak wy oglądacie te filmy
i jak tu nie pisać że wy jesteście pokoleniem internetu wychowanych na nagłowkach? WYRAŹNIE POLUJĄ NA KREW SZATANA ABY WYTWORZYĆ ANTIDOTUM
WBIJCIE SOBIE TO DO GŁOWY!!!

Maddie znasz mnie by nazywac mnie glupim kretynem? : "maslo maślane"
cos Ci przeszkadza ? Rozmowa w tonie podniosłym nie jest kłotnią.
Po jaką cholerę się wypowiadasz na tym forum?
Nie spamuj rzeczy wywodzących się z Twojej pseudoskonstrowanej etyki.Mam swój pogląd i moge go przedstawić ch.. Ci do tego jak to robie. i Uszanowałem autora odnosząc się do Niego z dużych liter oraz przeprosiłem za ton bo czytałem absurdy ślepa?!

ocenił(a) film na 4
Miyu67

właśnie o to mi chodzi! o rozczarowanie :) motywem opętania. w pierwszym poście napisałem, że można było odwrócić sytuację - ksiądz bada zombiaka (REC) usiłując "dorobić" do tego opętanie jako powód zarazy, która jest niczym innym jak zagrożeniem biologicznym czy jak kto woli wirologicznym. w ten sposób mozna z tego opętania wybrnac - poprzez mylną interpretację sytuacji przez księdza. jak napisała Maddie - wirus to wirus, opętanie to opętanie. trzymając się całej "mitologii" demon czy też szatan nie potrzebuje wirusa by opanowywać inne organizmy. dlatego jest to dla mnie niekonsekwencja, bo po co szukać antidotum skoro "wystarczą" egzorcyzmy? wirus to sprawa "z krwi i kości" a opętanie to kwestia mentalno-kulturowa. tak jak nie ma wirusa chrzescijaństwa czy innej religii :)
mam nadzieję, że w końcu wyraziłem jasno swoje stanowisko w tej kwestii

ocenił(a) film na 9
birkin

Kłócicie się bez sensu. Po pierwsze zombie nie istnieją o czym doskonale wiemy. Co do opętań itp też chyba podchodzicie sceptycznie no nie? Więc nie ma potrzeby wykłócać się jak powinno być, skoro to zależy od inwencji twórców. Nie ma w podejściu reżysera i scenarzysty [REC] żadnej niekonsekwencji. Mieli taki pomysł na film i już. Jednym się podoba, innym nie. Ja osobiście uważam, że pomysł dobry, sprawnie rozwinięta koncepcja z pierwszej części. Ktoś stwierdzi, że niepotrzebnie odchodzi od kanonów zombie movies i niech tam, nie musi tego rozwiązania trawić. Ale mylisz się mówiąc, że zawsze w filmach o zombie jest wirus. Właściwie to raczej w niewielu jest to potwierdzone. W większości nie wiadomo skąd w ogóle zombie zaczynają się pojawiać. Tym bardziej, że w [REC] nie mamy do czynienia na dobą sprawę z zombie, gdyż podobnie jak w np. 28 Dni później to są zarażeni ludzie, a nie ożywione zwłoki!

ocenił(a) film na 10
birkin

proponuje poczytać apokalipse...
taka jest własnie wasza wiedza wyniesiona z filmów a nie książek.Najpierw się doedukujcie.Szatan próbuje przejąć kontrolę nad ludźmi,ci którzy ulegli .. zostają naznaczeni chorobą.. Może do obrony wystarczy wiara, krzyże ? Może antywirus jest tak zwaną ostatnią szansą na nawrócenie przed całkowitym unicestwieniem zła?No to dalej się upierajcie że to nie ma nic ze sobą wspólnego tak jak myślałem nie macie żadnego oparcia.
tzw. ŻAL.PL

ocenił(a) film na 8
supratec4

Mi osobiście bardzo podobał sie ten film...;)

supratec4

Gdzie pisze o tej chorobie szatana w Apokalipsie? Interesuje się tym tematem, ale nie słyszałem o czymś takim jeszcze!

ocenił(a) film na 4
supratec4

jesteś specjalistą od udzielania sobie odpowiedzi na zadane przez siebie pytania :). jeśli to utwierdza Cię w przekonaniu, ze jesteś nieomylnym "krytykiem i bossem" to chyba nie ma sensu udzielac sie na forum, gdyż "tak jak myślałeś" nikt nie ma odpowiedzi na Twoje teorie. grunt, ze Ty je znasz. jakie to męczące...

ocenił(a) film na 10
birkin

Fałszywy prorok
sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć


Potem posłyszałem donośny głos ze świątyni, mówiący do siedmiu aniołów:
«Idźcie, a wylejcie siedem czasz gniewu Boga na ziemię!»
2 I poszedł pierwszy,
i wylał swą czaszę na ziemię.
A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach1,
co mają znamię Bestii,
i na tych, co wielbią jej obraz.
3 2 A drugi wylał swą czaszę na morze.
I stało się ono krwią jakby zmarłego,
i każda z istot żywych poniosła śmierć -
te, które są w morzu.
4 A trzeci wylał swą czaszę na rzeki i źródła wód:
i stały się krwią.
5 I usłyszałem anioła wód, mówiącego:
«Ty jesteś sprawiedliwy,
Który jesteś, Który byłeś,
o Święty,
że tak osądziłeś.
6 Ponieważ wylali krew świętych i proroków,
krew również pić im dałeś.
Godni są tego!»



11 i Bogu nieba bluźnili za bóle swoje i wrzody,
ale od czynów swoich się nie odwrócili.
12 A szósty wylał swą czaszę na rzekę wielką, na Eufrat.
A wyschła jej woda,
by dla królów ze wschodu słońca droga stanęła otworem5.
13 I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii,
i z ust Fałszywego Proroka6
trzy duchy nieczyste jakby ropuchy7;
14 a są to duchy czyniące znaki - demony,
które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi,
by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga.

Prosze bardzo więc to można tłumaczyć jako swoistą zaraze gdzie antidotum może ich uratować od zabijania i przejścia na strone szatana tzw.ostatnią szanse grzeszników i niewierzących w oblicze

i co teraz łyso że jest o zarazie wrzodem może być wasz "zombizm"
pomioty piją krew..
po pierwsze TorcidaTiger ta choroba nie jest dziełem szatana a Boga!

patałachy nie dość że czytać nie umieją i kontekstować to jeszcze mówią że nic nie ma w apokalipsie o zarazie

ŻAL.PL
oraz
OWNED jeżeli jeszcze nie wiesz co to znaczy pozdro dla niekumatych...kolejna wasza klęska

ocenił(a) film na 10
supratec4

widze ze skonczyly wam sie pomysly na trolling i przedstawilem powiązanie tych dwóch konkretnych dla was skrajności co dla mnie jest zupełnym obiektem szyderstwa.. temat dziwnie ucichł.. może jeszcze kogoś utwierdzicie że fabuła jest bzdurna i w ogóle nie ma sensu no bo jak ZOMBI może być opętany? zapraszam do dyskusji

supratec4

suprated jeszcze w polowie czytania wszystkich komentarzy bylem gotow stanac po twojej stronie, konczac mysle ze w koncu to Ciebie opetalo...

ocenił(a) film na 10
slodki111

:D :) /za krótki .

dzięki przynajmniej się cieszę że ktoś zauważył^ a co do opętania lubie filmy które mają podłoże religijne:)

wiem że to nie jest pochwała tzn. wg Ciebie:D

Ja tam mam banan na twarzy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones