PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544033}

[Rec] 3: Geneza

[REC]³ Génesis
3,8 29 348
ocen
3,8 10 1 29348
4,0 5
ocen krytyków
[Rec] 3: Geneza
powrót do forum filmu [Rec] 3: Geneza

Najlepszy w serii.

ocenił(a) film na 7

Po niezłej pierwszej części (aczkolwiek nie rozumiem ochów i achów) i tragicznej drugiej przyszedł czas na Geneze. Po nużącym początku (~20 minut) zaczyna się świetna zabawa. Są niezłe elementy gore, przyjemny humor, śliczna Clara (wyposażona w piłę wygląda zjawiskowo), postacie różne i ciekawe.
Największa wada filmu? [Rec] w tytule. Nie widzę innej przyczyny dla takiej oceny filmu.

ocenił(a) film na 8
Shmotz

"Największa wada filmu? [Rec] w tytule. Nie widzę innej przyczyny dla takiej oceny filmu."

- amen bracie.

ocenił(a) film na 1
Shmotz

Film jest oceniany jako część serii. Pierwsza część miała swój klimat, druga była już słaba, natomiast to jest komedia o zombie. I może jako komedia o zombie byłaby całkiem fajna(choć nie mój klimat) jednak jako kontynuacja filmu, którego klimat od początku był kreowany w inną stronę to nieporozumienie.

JWF

Najgorsza część, bo powinna trzymać poziom pierwszych dwóch skoro jest w tej serii. Albo kręcimy groteske albo horror.

ocenił(a) film na 3
JWF

to samo o tym mysle

ocenił(a) film na 3
Jabati

Podpisuję się pod tym. Jak chcę komedię z zombie to odpalam Zombieland ;P

ocenił(a) film na 6
voodoo_LP

to żeś odpalił

ocenił(a) film na 3
JWF

Zgadzam się w zupełności.

ocenił(a) film na 4
JWF

Ale druga część była jeszcze dobra

ocenił(a) film na 1
Shmotz

"Największa wada filmu? [Rec] w tytule". Z tym się nawet zgodzę, bo ten film z poprzednimi częściami ma niewiele wspólnego, a właściwie jest obrazą dla całej serii.
Dla mnie z kolei pierwsze 20 minut filmu było całkiem okej. W momencie kiedy wujek zamienił się w zombie, było już tragicznie. Jeden wielki chaos, brak logiki, głupie zachowania bohaterów, zero klimatu i trzymania w napięciu, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części, tragiczna gra aktorska i brak fabuły, czy chociażby jakiejś logicznej historii. Jedyne co wiązało tego "Rec'a" z poprzednimi był fakt, że wujka ugryzł pies, który... zmartwychwstał. Od tego się zaczęło i to by się zgadzało. Tydzień temu oglądałem "Rec 2" i przepaść jakościowa między tymi dwoma filmami jest niewyobrażalna. Już lepiej było zrobić z tego filmu parodię serii niż tak nieudolny prequel.
Po 30 minutach przewinąłem do końca, żeby zobaczyć ostatnie 10 minut - zakończenie utrzymało "wysoki" poziom filmu... Elementy komediowe - zupełnie nie potrzebne, bardziej żenujące niż zabawne, przejście na kamerę profesjonalną - to jakiś żart, ale muszę przyznać, że był to jedyny moment, kiedy się uśmiałem.
A do tego elementy gore, które całkowicie dobiły ten film. Osobiście nienawidzę gore i nie oglądam tego typu horrorów, dlatego jestem zdruzgotany, że "Geneza" poszła w tą stronę i wszystkie zmiany, które zaszły pomiędzy 2 częścią, a "Genezą" zdecydowanie na minus, tym bardziej, że "Rec 2" to moja ulubiona część, świetna kontynuacja, co rzadko zdarza się w horrorach i jak dla mnie, jedna z najlepszych produkcji typu "found footage", czego o "Genezie" powiedzieć nie można.

ocenił(a) film na 1
Shmotz

To był najgorszy film, jaki w życiu oglądałem. Jeśli chcę sobie obejrzeć czarną komedię, to włączę sobie "Martwicę mózgu" 1 część była naprawdę niezła, 2 już słabsza, ale to...? Brak słów, żeby ocenić jak beznadziejny był to film.

ocenił(a) film na 8
Shmotz

Dokładnie, pisałem o tym w momencie premiery ale nie sądziłem, że po 2 latach film będzie miał ocenę poniżej 4... Twórcy połasili się na oszukanie widzów, że jest to kontynuacja REC i zamiast wydać to pod nową marką udawali, że kontynuują serię.

Tylko, że z drugiej strony się zastanawiam, czy film w ogóle byłby dystrybuowany poza Hiszpanią gdyby była to nowa marka, tym bardziej, że "horrory" gore nie są darzone, przez parafian sympatią :/

ocenił(a) film na 6
seastian

Dokładnie, było to oszustwo, które mnie się spodobało. A to, że większość ludzi ma z tego powodu ból dupy dodatkowo mnie bawi

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

Heh, no, ogólnie mam bekę z ludzi, którzy nie potrafią rozpoznać komedii, jak ktoś im tego wprost nie napisze na filmwebie, a jak widzą, że napisano "horror", to od razu myślą, że powinni się bać.

Nie wiem po co podpinano ten film pod serię, która w ogóle powinna zakończyć się na 1 części. Strzał w stopę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones