PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12063}

Ćma

7,7 5 365
ocen
7,7 10 1 5365
8,0 4
oceny krytyków
Ćma
powrót do forum filmu Ćma

Podczas rozmowy Jana z psychiatrą, Fronczewski powiedział ciekawą rzecz, cytuję: "Jest taki pogląd, że aktor który płacze na scenie prawdziwymi łzami - nie jest zawodowcem i z teatru powinien się wycofać". Zgadzacie się z tym? Pytam o samą hipotezę - abstrahując od filmu.

ocenił(a) film na 7
Troublesome

yeeeeeee, głębokie to, abstrahując od filmu, yeeeeeeeeeeeee, ziele jest oka

ocenił(a) film na 8
esoxlucius

Za dużo palisz.

ocenił(a) film na 6
Troublesome

Trudno jest na to jednoznacznie odpowiedzieć...Z jednej strony wydaje się, że wtedy aktor właśnie jest autentyczny i już jakby nie tylko odgrywa daną postać, ale staje się nią, z drugiej strony jest w tym chyba taka sugestia, że sam ma problemy psychiczne i na scenie odreagowuje, daje upust emocjom - może to staje się wtedy jakąś formą terapii. Ale czy skuteczną? Niektórzy reżyserzy czy scenarzyści może nie chcą, by aktorzy tak to traktowali, może nie chcą na planie neurotyków...

ocenił(a) film na 8
reggy7

Ja lubię oba skrajne przypadki. Różnorodności nigdy za wiele. :)

ocenił(a) film na 6
Troublesome

Btw...to jest cytat, na który też najbardziej zwróciłam uwagę :) i od razu chciałam zapisać.

ocenił(a) film na 8
reggy7

Też czasami maznę coś w notatniku, ale ten zapamiętałem zbyt dobrze. Zapewne dzięki temu, że zapisałem go tutaj. :)

ocenił(a) film na 6
Troublesome

Ja właśnie miałam zapisać, ale zapomniałam. Dobrze, że Ty go tu wrzuciłeś, bo być może wyleciał by mi z głowy...:)

ocenił(a) film na 8
reggy7

W takim razie - nie ma za co. :)

ocenił(a) film na 9
Troublesome

Tak.
Ale są aktorzy jeszcze gorsi, ci, którzy nie umieją wykrzesać z siebie choćby jednej choćny nawet fałszywej łzy.
Taki Lino Ventura, czy Michael Lonsdale czy Lambert Wilson - kompletnie beznamiętni aktorzy, niezdolni do niczego. Poza fizyczną obecnością. Ale nękają nas swoimi występami do dziś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones