PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481128}

Ładunek

Cargo
5,7 8 091
ocen
5,7 10 1 8091
Ładunek
powrót do forum filmu Ładunek

Koncepcja filmu była naprawdę bardzo dobra i mogłoby się wydawać, że ciężko zepsuć tak ciekawy pomysł. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych (poza dzieleniem przez 0) i doskonale udowodnił to scenariusz, który okazał się totalnym nieporozumieniem. Początek jak najbardziej trzymał dobry poziom, a spokojne tempo akcji dodatkowo wzbudzało zainteresowanie dalszym rozwojem wydarzeń. Niestety dalsza część zamiast wzbudzać typowe dla tego gatunku refleksje (np. egzystencjalne) - kazała poważnie zastanowić się nad sensem dalszego seansu. Pierwsze wątpliwości zaczęły wzbudzać dialogi, które brzmiały dość nienaturalnie, były banalne i sprawiały dziwnie znajome wrażenie (odtwórcze). Wtedy człowiek zaczął szukać przyczyny i okazało się, że gra aktorska również pozostawia wiele do życzenia, przez co między innymi całkowitym nieporozumieniem okazał się wątek romantyczny. Napięcie między bohaterami w ogóle nie istniało, lecz fabuła próbowała nam wmówić, że jest całkowicie odwrotnie. Dodatkowo w paru scenach kamera i montaż (chcąc zwiększyć dynamikę akcji) trochę się pogubiły, przez co widz mógł się czuć lekko zdezorientowany, a wraz z biegiem wydarzeń, to uczucie jedynie się pogłębiało. Finałowe sceny to również fiasko, gdyż nie zostało zbudowane jakiekolwiek napięcie (w dużej mierze dlatego, że niektóre elementy fabuły już na zawsze pozostaną w sferze domysłów). W pewnym momencie zacząłem akceptować wydarzenia widziane na ekranie takimi jakimi są, nie zadając już pytań o motywację każdego z działań, gdyż przestałem się łudzić, że fabuła cokolwiek wytłumaczy). Kluczowe wydarzenia rozegrały się szybko, pozostawiły po sobie jedynie beznamiętność, a po chwili film się skończył.

To oczywiście jedynie moje osobiste odczucie na temat tego filmu, lecz (poza niewątpliwą gratką jaka jest obejrzenie Szwajcarskiego science-fiction) uważam że nie jest on warty uwagi nawet dla fanów S-F. Niewielki budżet w żadnym stopniu nie tłumaczy niedopracowanego scenariusza. Z niecierpliwością obejrzałbym re-make tego filmu, lecz zrealizowany z dbałością o szczegóły.

ocenił(a) film na 7
kzawilinski

Jak głębiej się zastanowić to "sztywna i bez emocjonalna" gra aktorska (jak pierwotnie zauważyłem podczas oglądania) to odzwierciedlenie właśnie czasu i miejsca akcji - roku 2276, oddania klimatu przez twórców. I to jest właśnie pozornie nudne i z brakami, ale jak się w to wgłębiłem to stwierdziłem, że to jest to - czyste kino s-f bez żadnych rozbabranych flaków, zmutowanych potworów itp bzdur Z głębokim klimatem. Właśnie ta "sztywność" pokazuje wynaturzenie człowieka przyszłości żyjącego gdzieś tam na statkach, stacjach czy odległych planetach, gdzieś w przeraźliwie obcym, pustym i zimnym Kosmosie. A potem? Okazuje się, że jednak główna bohaterka budzi się, że ma jednak uczucia.

ocenił(a) film na 2
kzawilinski

Nie zgodzę się jedynie z tym, że na początku film był dobry, a potem się popsuł. Seans od pierwszej minuty był beznadziejny. Tam wszystko było kiepskie od muzyki, poprzez fabułę i aktorstwo, a raczej ich brak do drewnianych dialogów oraz nie logicznych scen. Jeden z najgorszych filmów jakie oglądałem, a w dodatku tak skrzywdzili mój ulubiony SF Niektórzy dopatrują tu się nie wiadomo czego i na siłę wałkują temat, że jak nie ma potworów, kosmitów i strzelania to film musi być super. A to żadna reguła przecież. Bez nich SF może taki być, widywałem takich sporo, w tym jeden (nie pamiętam tytułu) prawie cały o tym jak bohater filmu szedł po pustyni, niewiele więcej się tam działo, ale był ciekawy i dobrze zagrany, z nieoczekiwanym zwrotem akcji pod koniec,. Tu jedyną akcją trwającą 15 sekund jest ta, gdzie babka nie potrafi wspinać się po drabince i prawie spada z niej. Kręcone na siłę i zastanawiam się czy naprawdę komuś się to spodobało, czy wszyscy zawyżają oceny bo ostatnio zrobił się trend na kiepskie filmy, coś ala sztuka współczesna - ocenię wysoko, to inni pomyślą, że jestem poważnym człowiekiem - bo takie właśnie ostatnimi czasy trend jest lobbowany, a ludziska idą za tym niczym owieczki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones