PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684444}

Ściśle tajne: Historia WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks
6,6 682
oceny
6,6 10 1 682
Ściśle tajne: Historia WikiLeaks
powrót do forum filmu Ściśle tajne: Historia WikiLeaks

Co tak naprawdę dały te przecieki przeciętnemu Kowalskiemu? Komuś pensja wzrosła, komuś kredyt spłaciło, nakarmiło głodujących? Ogólnie nic to nikomu nie dało, jak byliśmy podsłuchiwani, tak jesteśmy, tylko teraz o tym wiemy, a 2 facetów pójdzie siedzieć na własne życzenie. Kiedyś palili na stosach za herezję, teraz podsłuchują, wielkie mi co!!!!! Come on!!!!

użytkownik usunięty
maria2007_filmaniak

nie zupełnie się z Tobą zgadzam,kropla drąży skałę,ja osobiście podziwiam ,że zaczęli tą ,wydawać by się mogło skazaną na przegranie z góry sprawę,pomyśl,co będzie w przyszłości,jak ten system będzie dalej się umacniał i rozrastał.Będzie wąska kasta bedących u władzy i korycie(a potem ich dzieci ,wnuki etc) i my cała reszta,na dole tej drabiny,i czas pokazuje ,że Assange ma rację,Wielki brat szpieguje wszystkich(vide A.Merkel),wszystko to pod sztandarem demokracji itp. ble ble ;)

ocenił(a) film na 7
maria2007_filmaniak

Same przecieki może nie wpłynęły jakoś znacząco, ale tak naprawdę wikileaks zmieniło współczesne media. Większość amerykańskich gigantów prasowych ma kłopoty finansowe, nawet New York times. Amerykanie twierdzą że to efekt wikileaks. Assange pokazał ludziom, że nie muszą polegać, tak jak do tej pory na dużych agencjach prasowych żeby mieć dostęp do informacji (co powoduje bankructwa i spadek sprzedaży) . Wystarczy poszukać za darmo w internecie, na youtube. Film z Afganistanu o zabitych dziennikarzach wrzucili na youtube. Myślę, że jego przecieki zmieniły nie tylko media jako takie, dając siłę przebicia każdemu kto posiada informacje, ale też zapoczątkowało pewną erę. Na razie nic się nie zmieniło, ale kto wie czy za jego przykładem nie pójdą następni publikując coś co może spowodować jakąś wojnę, albo obalić jakiś rząd, a to już raczej wpłynie na kowalskiego.

ocenił(a) film na 7
maria2007_filmaniak

chociażby po to żeby dowiedzieć się z amerykańskich depesz, że Polacy to naiwaniaki w sprawie tarczy antyrakietowej a dla Putina minie pokolenie, zanim Rosja będzie w stanie zaakceptować utratę wpływów na terenie od Polski przez kraje bałtyckie do Ukrainy i Gruzji.

Poczytaj cokolwiek o tej sprawie zanim zaczniesz papleć o swoim kredycie ;)

tiglatpilesiar

Polska była, jest i będzie chyba już światowym popychadłem, w czasie II WŚ olali nas wszyscy z góry i nie pomogli, jedynie Rosja przyszła z odsieczą, ale w zamian był komunizm. Więc wielkie mi co, że USA znowu ma nas za buraków - normalka. Rosja była, jest i będzie światowym liderem, z Putinem, czy bez, wszyscy wchodzą jej w tyłek. Jej wpływy w Polsce mają się tak, jak kałuża potrzebna do oceanu. Nie schlebiaj sobie. Ani u nas gaz, ani diamenty, ani ropa. Nie schlebiaj sobie.

ocenił(a) film na 7
maria2007_filmaniak

Jeżeli uważasz że Rosja w czasie II wojny światowej przyszła z odsieczą to proponuje Ci wycieczkę krajoznawczą na Majdan ;)

Jeżeli odpowiada Ci że Twój iphone przekazuje dane osobowe, google archiwizuje wszystkie maile i strony które odwiedzasz a rynek oprogramowania kontrolującego internet jest najszybciej rozwijająca się gałęzią cybergospodarki, to Twój wybór. Ja mam inny.

I nie schlebiaj sobie - weź korki z historii ;)

tiglatpilesiar

Dziecko drogie, a w jakim ty niby teraz języku mówisz? Niemieckim, czy polskim? Gdyby nie Rosja, byłoby dziś 'sprechen Deutsch'. I to nie dzięki 4 pancernym i Szarikowi, ale tysiącom Rosjan, którzy zginęli, abyś ty śpiewał polskie piosenki wycierając swój tył.ek z łajna.

ocenił(a) film na 7
maria2007_filmaniak

Dziecko drogie ZSRR dokonało inwazji 17 września na niezależne państwo polskie. Dokonało się to na bazie paktu Ribbentrop - Mołotow. Wymordowano elitę polskich oficerów w Katyniu a tysiące polskich obywateli wywieziono na Syberię. Naprawdę zainwestuj w korepetycje z historii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polsk%C4%99

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mo%C5%82otow

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katy%C5%84ska

maria2007_filmaniak

Rosja przyszła z odsieczą? ktoś chyba nie uważał na lekcjach historii.......

maria2007_filmaniak

może powiem brzydko... ale wolę Sprechen Sie Deutsch? niż Gawarisz pa ruski?

ocenił(a) film na 7
maria2007_filmaniak

Chciałeś zarabiać więcej dzięki nie swojej pracy a dzięki temu że ktoś opublikował dokumenty na temat zbrodni wojennych USA ?

użytkownik usunięty
maria2007_filmaniak

wyobraź sobie Truman Show w realu (nie chodzi o sklep :) ).Oni chcieli nam pokazać prawdę która istnieje a jest chowana głęboko pod ziemią,chyba każdy chcę wiedzieć prawdę na temat który ich interesuję.Podziwiam ich bo wiedzieli co ich czeka jak opublikują dokumenty a i tak to zrobili.Mówisz że to nic nie zrobiło,uratowali ludzi,może przez nich zgineło 3,000 ale uratowali 100,000.Najśmieszniejsze jest to że zamkneli Juliana Assanga a nie zamkneli the Guardian,New York Times i jakiejś tam niemieckiej gazety (chodzi o ludzi którzy opublikowali,nie całą gazetę), jak kogoś mają zamknąć to wszystkich.

maria2007_filmaniak

Zależy co ujawnili i co jeszcze ujawnią.... dało "Kowalskiemu" np. TO: https://pl.wikipedia.org/wiki/Incydent_w_Nangar_Chel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones