PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93473}

Śledząc

Following
7,4 10 746
ocen
7,4 10 1 10746
7,5 11
ocen krytyków
Śledząc
powrót do forum filmu Śledząc

Jak na nikły budżet to Nolanowi udało się zrobić dosyć intrygujący film. Ogólnie to widziałem
tylko jeden lepszy debiut za tak małe pieniądze. Dla fanów jest parę fajnych smaczków do
wyłapania które występują w następnych filmach.

neo_angin

Cóż to za debiut?

Sebu_BGZ

Jeśli chodzi o film pełnometrażowy to debiut bo nie liczę tej krótkometrażówki metodą chałupniczą xD

Sebu_BGZ

A, chyba jednak chodziło ci o ten lepszy, ale już nie mogłem edytować. To "Pusher" Refna.

neo_angin

Tak myslałem, muszę to w końcu obejrzeć.

neo_angin

Ja widziałem jeszcze jeden lepszy debiut. Prawdopodobnie najlepszy debiut jaki kojarzę. Mianowicie "Reservoir Dogs" Tarantina ;)

TheWarLord

O tym zapomniałem.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Zapomniałeś jeszcze o jednym debiucie za małe pieniądze (o wiele lepszym od "Śledząc"). Pierwszym pełnometrażowym filmem, którego nakręcił James Cameron jest "Terminator" ("Piranię 2" kręcił tylko 2 tygodnie po czym go odsunięto od projektu). Budżet filmu był bardzo niski, mówi się, że Cameron nagrywał ten film wręcz "po garażowemu" (co też nie mija się z prawdą).

Juby_

Jeśli bierze się "Terminatora" za debiut Camerona to w sumie tak.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

"Jeśli"? To JEST jego debiut! Wcześniej nakręcił tylko krótkometrażówkę, a gdy miał nakręcić swój debiutancki film fabularny zwolniono go ze stanowiska reżysera "Piranii 2" po dwóch tygodniach. Obejrzyj ten film to sam zobaczysz, że Cameron nie jest wymieniony jako reżyser filmu.

Juby_

Mam w planach zobaczenie "Piranii II" w ciągu kilku najbliższych dni. Tak ogólnie to o tym nie widziałem, ale śmieszne że przynajmniej Polskie wydanie tego filmu jest promowane jego nazwiskiem na okładce.

użytkownik usunięty
TheWarLord

bzdury, Reservoir Dogs to nie był pierwszy film Tarantina

Tak, a Following to nie pierwszy film Nolana. Słyszałem że w wieku 12 lat sfilmował swoje urodziny

ocenił(a) film na 7
TheWarLord

My Best Friend's Birthday mimo wszystko.

xavi1991

My Best Friend's Birthday nigdy nie zostało wypuszczone, a spora część samego filmu spłonęła w pożarze. Tarantino kręcił to ze znajomymi przez 4 lata. Nie był jeszcze wtedy reżyserem, było to robione bardziej w ramach hobby. A sam Tarantino określa ten film jego szkołą filmową, jako że normalnej nie ukończył.
Więc Following można porównać do Reservoir Dogs, nie do My Best Friend's Birthday.

ocenił(a) film na 7
TheWarLord

Możesz mieć rację w takim razie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
neo_angin

Pi Aronofsky'ego jest dobrym filmem :) polecam

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Fincher- Obcy 3 apropo dobrych debiutów:)

kemerp

Chodziło mi o debiut za małe pieniądze.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Obcy 3 nie był przecież jakiś mega kasowy, ale wiem o co Ci chodzi, Fincher napewno miał więcej środków jak Nolan . W każdym bądź razie moim zdaniem dobry debiut:)

ocenił(a) film na 7
kemerp

No na pewno ;) Śledząc 6.000 $, Alien 3 - 50.000.000 $ :D

ocenił(a) film na 7
warzachew

Jest różnica.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

"Sprzedawcy" Kevina Smitha to zajebisty debiut.

ocenił(a) film na 9
jeryco

dokładnie. "Clerks" genialny debiut.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

o jakich smaczkach mówisz?

neus3zp

Ja zauważyłem tylko jeden, a mianowicie naklejka z symbolem batmana na drzwiach głównego bohatera.

ocenił(a) film na 8
neus3zp

Nazwisko Cobb - Jest w Following, jest w Incepcji.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Co do znakomitych debiutów pełnometrażowych dodam "Eraserhead" Lyncha. Choć to zdecydowanie nie jest film dla wszystkich jak i pozostałe dzieła tego reżysera. ;)

neo_angin

Dobrym debiutem jest też "Primer" który powstał za jakieś 7000$

Stefan007

Bardzo dobry przykład.

neo_angin

Amores Perros to najlepszy debiut bez spektakularnego budżetu.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

A El Timbre ?

neo_angin

"Pojedynek na szosie" Spielberga kosztował tylko 450 tyś $. Również bardzo dobry debiut.

neo_angin

Wielu z filmów które tutaj wymieniacie jeszcze nie widziałem (mam zamiar) ale mój top3 to Pi (Aronofsky) Clerks (Smith) i właśnie Following (Nolan).

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Film jest świetny
Bardzo dobry wstęp do Memento
Twórcy "Pustego domu" widać zaczerpnęli motyw włamywania się do domów dla "zabawy"
Do tego główna para bohaterów bardzo przypomina Pitta i Nortona z Fight Club :)

ocenił(a) film na 7
guccik

W "Pustym domu" bohater włamywał się do domów aby mieć dach nad głową, a nie dla zabawy.

ocenił(a) film na 4
neo_angin

Dopiero Memento jest prawdziwym debiutem. Ten cierpi na klasyczne dolegliwości tego typu produkcji: jest pomysł, ale nie ma aktorów, ani pieniędzy.
I logo Batmana nie jest smaczkiem, facet nie mógł wiedzieć,że nakręci za parę lat trylogię DK, zwłaszcza jeśli debiutował

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Co do debiutów, to warto dodać również Porachunki Ritchiego.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Wściekłe Psy ?

ocenił(a) film na 5
neo_angin

Jaki był budżet filmu Śledząc - Ktoś wie?

ocenił(a) film na 6
tenszin

według imdb.com - $6000

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones