PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93473}

Śledząc

Following
7,4 10 769
ocen
7,4 10 1 10769
7,5 11
ocen krytyków
Śledząc
powrót do forum filmu Śledząc

Taki sobie 5/10

ocenił(a) film na 7

Nie wiem z czego ten zachwyt.
Banalna historyjka (nie chcę spojlerować)w stylu "ten tego tamten tego ten tą tamten tą", dla zmyłki widza zaburzona chronologia, kręcenie bez koloru (od razu trąci artyzmem)i obowiązkowa wolta na końcu.

I to wystarcza żeby się zachwycać?
Przecież bez tych zagrywek na ten film nikt by nie spojrzał.
Potnijcie "Killera" i usuncie kolor, to samo wyjdzie.

Dobra historia obroni się bez takich tanich zagrywek (vide "Prestiż").

Dla mnie 5/10

Salmonella

Przesadzasz. Powiedziałbym, że film zbiera całkiem przeciętne recenzje. Sporo znajomych, którzy go widzieli nawet niespecjalne chce o nim rozmawiać. Także owe 'zachwyty' są może bardziej widoczne tu na filmwebie, gdyż o ile film zrobił (lub odwrotnie)wrażenie przychodzi tutaj, aby dać temu upust;) Co do samego filmu, to ja lubię jego klimat i jest on zbudowany głównie przez świetne kadrowanie, montaż, to zaburzenie historii oraz wybór (bo w końcu jest to świadomy wybór) czarno-białej konwencji, która pasuje do tego, co oglądamy, czyli kryminalnej, lekko noirowej historii z obowiązkową femme fatale. Wydaje mi się, że kolor by dużo filmowi odebrał. Nie sądzę, aby coś miało to wspólnego z artyzmem, gdyż film jest raczej dobrą, choć może jedynie nie tak widowiskową rozrywką. "Prestiż' też ma nie tak oczywista strukturę i jego narracja również nie jest linearna, bynajmniej nie to nie zarzut dla i tego filmu Nolana, bo także podzielam Twoje zdanie, że ma dobrą sprawnie opowiedzianą historię. Myślę również, że taką narrację Nolan lubi, gdyż stosował ja z powodzeniem w "Memento" oraz w mniejszym, ale jednak stopniu w "Batman: Początek".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones