PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693053}

Śmieć

Trash
7,1 15 649
ocen
7,1 10 1 15649
Śmieć
powrót do forum filmu Śmieć

Dobry

ocenił(a) film na 7

Fajnie sie oglądało,dobry scenariusz(wyłaczajac dziury i to,ze historia jest mocno,ale to naprawdę mocno naciągana),dobra rezyseria,fajna rola tego księdza. Dzieci też sprostały zadaniu mimo,że prawdopodobnie byly debiutantami lub maily co najmniej male doswiadczenie. Jeżeli ktoś potrafi przymrużyć oko na małe prawdopodobienstwo przedstawionych wydarzen to sie nie zawiedzie

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Wczoraj obejrzałem rewelacyjną ''Rakietę'' z cudownymi dziecięcymi rolami. Dzisiaj "Śmieć" z nieco starszymi dzieciakami. Z przyjemnością oglądałem ich, pełną luzu, grę. Straszny los potrafi zgotować człowiek człowiekowi - koszmar !!! Bardzo podobało mi się, nieznane mi do tej pory a wypowiedziane w tym filmie, określenie prawnika - matacz - zakodowałem! O jeden punkcik wyżej oceniam ten film - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Ten "matacz" wyszedł przypadkiem w polskim tłumaczeniu. Chłopaczek znał kiepsko angielski i przekręcił 2 słowa: liar (czyt. lajer) - kłamca, matacz, oszust i lawyer (czyt. lojer) - prawnik.

ocenił(a) film na 8
norin89

Dziękuję.

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

Ja tez na poczatku myslalam, ze to prawdziwy obraz, a pod koniec filmu wyszla "bajka". Mimo wszystko niezly film i ciekawe zdjecia. 2014: filmy, ktore nie sa dopracowane ani wyjatkowe, ale czadem nawet na sile musza byc inne. I wszyscy pala. Juz sie odchodzi od pseudodokumentow, a jednak ten motyw sie pojawia (granie).

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Widzę, że nikt z przedmówców nie mieszkał nigdy w Rio de Janeiro, gdyż wszyscy nie dowieżają w prawdopodobność historii przedstawionej w filmie! Otóż ja miałam tę niebezpieczną przyjemność mieszkać przez pół roku w Rio i możecie wierzyć lub nie, ale bardziej realistycznie oddającego rzeczywistość tego miasta, filmu jeszcze nie nakręcono( No może jeszcze oprócz "Miasta Boga" [Cidade de Deus]). Na prawdę. Cała ta korupcja i brutalność, a przy tym pomysłowość i wola przetrwania towarzysząca najgorzej sytuowanym, jest dobrze oddana, a historia bardzo prawdopodobna, a i nie takie tam widziano ;) Gra aktorska, (zwłaszcza dzieci) w rzeczy samej: fenomenalna!

wikacze

Co do prawdopodobieństwa wydarzeń to chodzi raczej o np. pojawienie się Pii na cmentarzu ot tak znikąd, lub też samego łączenia faktów przez chłopców. Mimo to film uważam za na prawdę dobry, godny polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones