PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776099}

Śmierć Stalina

The Death of Stalin
6,8 15 279
ocen
6,8 10 1 15279
6,9 25
ocen krytyków
Śmierć Stalina
powrót do forum filmu Śmierć Stalina

Death of Stalin 7/10

ocenił(a) film na 7

Najzabawniejsze w tym filmie jest to, ze dla wielu jest to komedia, fikcja filmowa, a w rzeczywistosci obrazuje to realny swiat komunistycznego realizamu stalinowskiego. Smutne ze teraz dla wielu historia tamtych lat wydaje sie tak niedorzeczna ze az komediowa.

dabram17

Dokładnie tak samo uważam, nie wiem do końca czy powinno się robić z takich zdarzeń historycznych komedie.

ocenił(a) film na 9
rafalk13

A dlaczego nie? W tamtych czasach powstały rewelacyjne dowcipy polityczne. Moim zdaniem najlepsze dowcipy, jakie kiedykolwiek powstały. Z jednej strony ludzie próbowali dodać sobie trochę otuchy, humoru i optymizmu, a z drugiej to były naprawdę inteligentne dowcipy, które bardzo celnie puktowały absurdy tamtego systemu. Podobnie jak komedie, w których twórcy próbowali obejść cenzurę.

W samym filmie wiele scen przypomina właśnie takie dowcipy, jakie sobie wtedy opowiadano. Także uważam, że jak najbardziej powinien powstać, a inteligentny widz będzie w stanie dostrzec zarówno absurdy jak i tragizm tamtych czasów.

dabram17

Jeśli ktoś uważa to za wierne przedstawienie rzeczywistości sowieckiej, to powinien wrócić do książek historycznych. Jasne, jest w filmie sporo prawdy, ale dla efektu komicznego celowo wyolbrzymiono wiele cech systemu ZSRR i do dzieł luźno traktujących historię zawsze trzeba podchodzić z dystansem

dabram17

Mi się wydaje że zrobiono komedię, gdyż gdyby nie komedia to byłby to bardzo ciężki film. Ciężki jak właśnie komunizm na szczycie władzy.
A tak - niby komedia - a przemycono co tam się działa.
Oglądałem tylko trailery, ale na ich podstawie już mi skóra ścierpła.
Podprogowo do każdego to trafi czym był komunizm (pod płaszczykiem komedii)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones