PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1199}
7,3 7 698
ocen
7,3 10 1 7698
7,7 3
oceny krytyków
Śmierć jak kromka chleba
powrót do forum filmu Śmierć jak kromka chleba

Kolejna czarno biała wizja świata, nie wiem dlaczego ale kiedy oglądam jakiś Polski film spodziewam się że nie będzie masą uproszczeń i czarno białej wizji świata, ale tak jest, za każdym razem, rozumiem że ten film był w pewnym sensie podsumowanie, próbą docenienia strajkujących, ale wyszła z tego bajka o szlachetnych górnikach, i złych milicjantach, wszystko okraszone dużą ilością katolickich podtekstów.
I czy naprawdę ludzie mówili do siebie wszędzie szczęść bożę ? ja nigdy nie słyszałem żeby ktoś tak mówił.

peruniec

Tak mówili... w kopalniach do dziś się to praktykuje.

witja86

W kopalniach tak,ale nie na co dzień ,na ulicach.Wiem co mówię.Mam 52 lata i pochodzę ze Śląska. W filmach wszystko jest przekoloryzowane,ale trzeba było wtedy mieć te 21 lat to byście inaczej osądzali tamte dni.

peruniec

Polecam zobaczyć coś z kina moralnego niepokoju, szczególnie w tym momencie kojarzą mi się "Barwy ochronne" Zanussiego albo "Blizna" i "Amator" Kieślowskiego - praktycznie żadnego upraszczania czy czarno-białej wizji świata.

ocenił(a) film na 6
PseudodionizyAreopagita

Kino artystyczne zdecydowanie mnie nie pociąga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones