PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163614}

Śmierć pięknych saren

Smrt krásných srnců
7,3 884
oceny
7,3 10 1 884
Śmierć pięknych saren
powrót do forum filmu Śmierć pięknych saren

dobry

ocenił(a) film na 10

ale jak dla mnie to nie była komedia, chociaz pewnie w zamierzeniu twórców tak. Ciekawe spojrzenie na życie na prowincji, o sarnach na obiad i innych. Warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 5
menshikov

film fajny.
było pare denerwujących mnie elementów (czasami czeski humor jest dla mnie zbyt... hmm nijaki).
Ale było też to co w czeskich filmach lubię.
Trochę słodyczy i na koniec gorzka pigułka.

ocenił(a) film na 8
southmilpitas

Film Dobry
Ciekawe kiedy powstanie Polski film podchodzący z takim dystansem do 2 wojny światowej i holokaustu...

ocenił(a) film na 9
mormon87_2

O... To jeszcze długo nie! Przecież jesteśmy tak wychowani, aby do tych spraw zawsze podchodzić ze śmiertelną powagą. Taka jest nasza wizja historii, takie nasze nauczanie dzieci i takie nasze rozmowy na ten temat:((

Bedrich

Filmy podchodzące z dystansem do II wojny światowej już były, choćby Jak rozpętałem II wojnę światową. Ale oczywiście króluje stereotyp, że Polacy podchodzą do tych spraw ze śmiertelną powagą, że "taka jest nasza wizja historii" i inne głupoty.

ocenił(a) film na 9
arekmrozinski

Wyjątek potwierdza regułę:)) Poza tym to był koniec lat sześćdziesiątych. Tymczasem w ubiegłym roku całe wycieczki szkolne cisnęły się na 'Bitwę Warszawską' - no i sam sobie odpowiedz jaka to była wizja historii...

Bedrich

Jeszcze "Ambassada" Machulskiego pod filmy zdystansowane podchodzi.

ocenił(a) film na 9
jagaciarz

To akurat prawda. Ale na "Ambassadę' wycieczki szkolne nie chodziły...

Bedrich

I dobrze. Szkoda kaleczyć wzrok dzieci.

mormon87_2

"Jak rozpętałem II wojnę światową".
Dziękuję za uwagę.

menshikov

Film dobry, a jeszcze bardziej polecam genialne opowiadanie Ota Pavela, pod
tym samym tytułem rzecz jasna :)

Chat_Roux

Oty Pavela miało być ;)

za krótki <br/>

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones