PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757321}

Śmierć w Sarajewie

Smrt u Sarajevu
6,1 926
ocen
6,1 10 1 926
6,6 12
ocen krytyków
Śmierć w Sarajewie
powrót do forum filmu Śmierć w Sarajewie

niestety nie znam dokładnie historii wojny na Bałkanach, wiec trochę się pogubiłam przy wypowiedziach dziennikarki i jej gości. Dla mnie podsumowanie jest proste - ludzie rozpamiętują co ktoś kiedyś zrobił, cały czas sa jakieś zadry etniczne a na koniec zostaje zastrzelony przypadkowy koleś, który znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze i nie miało to nic wspólnego z polityką.

ocenił(a) film na 5
gabi_2

Szkoda, ze mieszkancy Balkanow nie znali swej historii, bo jej znajomosc i odrobina dobrej woli mogla oszczedzic im wielu cierpien. Niestety powstrzymanie wojen, korych chca wszyscy jest niezwykle trudne, szczegolnie jesli spojrzec na determinacje tylko jednego sfrustrowanego Austriaka.

ocenił(a) film na 7
gabi_2

Właśnie w tym sęk, że wiele wojen zaczyna się od przypadku. I że między obroną a agresją przebiega cienka granica, ktoś kto dla jednej ze stron był bohaterem, dla drugiej katem. Film zahacza tylko o kwestie polityki, skupia się na jednostkach i próbuje pokazać jak niewiele czasem brakuje aby stać się ofiarą. Wątek matki i córki jest banalny, ale bardzo prawdziwy. Polecam!

gabi_2

Zgadzam się, że ogląda się dobrze.
Lecz to że "przegadany" uważam za plus, ponieważ dzięki temu łatwiej mi (nie znającego dobrze historii Bośni...itp) zrozumieć ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones