PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4959}
7,1 1 818
ocen
7,1 10 1 1818
Śmiertelna pułapka
powrót do forum filmu Śmiertelna pułapka

Ten film to niestety porażka wielkiego Lumeta. Aktorstwo sztuczne do bólu. Inscenizacja w niewielkim stopniu przełamuje teatralny rodowód tekstu. Niezła rola Christophera Reeve (młody dramatopisarz Clifford Anderson ), kompletnie przerysowana gra Michaela Caina (pisarz Sidney Bruhl) - nie jest to jednak dobry aktor komediowy, fatalna wręcz żenująca rola zony głównego bohatera (Myra Bruhl) która zagrała Dyan Cannon.
Olbrzymim atutem jest intryga która wielokrotnie zaskakuje zwrotami akcji, ale jeśli ktoś widział Widmo (Les Diaboliques) - będzie rozczarowany wtórnością filmu Lumeta. Można oczywiście powiedzieć ze to wszystko efekt zamierzony ale film jest i tak kiepski.
Nie ma co się zachwycać, trzeba tylko szybko przewinąć i przejść do jakiegokolwiek innego filmu Lumeta choćby do Werdyktu.

ocenił(a) film na 4
Norton_Belize

W 1983 roku za ten film Dyan Cannon była nominowana do Złotej Maliny jako najgorsza aktorka drugoplanowa

ocenił(a) film na 9
Norton_Belize

Nie wiem o co ci chodzi dla mnie film może nie jest rewelacyjny ale jest na pewno dobry.Przerysowany to jest niestety twój opis .Pewnie się naczytałeś jakiś bzdurnych recenzji (Przełamuje teatralny rodowód tekstu)z jakiej książki to przeczytałeś.Wykułeś się tych tekstów na pamięć czy jak.Jedyne co mogę pozytywnego powiedzieć o tym co piszesz to to że pochwaliłeś inny znakomity film LUMETA(Werdykt).Pozdrowienia

ocenił(a) film na 8
Norton_Belize

O rany, jaka przerysowana recenzja...z którą przy okazji zupelnie się nie zgadzam. Film był świetny i celowo teatralny (tak sie robi niektóre filmy, patrz Rzeź Polańskiego czy niektóre filmy Allena). fabuła i intryga jest świetna, poza tym nie wiem gdzie ty widzisz przerysowaną # Caina, jest akurat idealnie wyważona i wręcz stonowana. Reeve świetny i Cannon też idealnie wpasowała się z swoja teatralnością w tą konwencję. Film jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
Norton_Belize

Polecam w takim razie film "Detektyw" (Sleuth) Josepha Mankiewicza z... Michaelem Cainem w roli głównej.
Film Lumeta to także ukłon w stronę tamtego filmu.
Moim zdaniem bardzo udany.

ocenił(a) film na 5
Norton_Belize

zgadzam się. wszystko było przerysowane, a te zwroty akcji w pewnym momencie zaczęły mnie nudzić. muzyka w tym filmie to gwóźdź do trumny. fajna chata.

Norton_Belize

madrosci gimbusa, czyli dyrdymały pustej pały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones