PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33107}
7,1 1 715
ocen
7,1 10 1 1715
Śmiertelne polowanie
powrót do forum filmu Śmiertelne polowanie

właśnie obejrzałem death hunt(1981) z ch. bronsonem i l. marvinem i jest tam pewna scena bardzo podobna do sceny z first blood (1982). gdzieś koło 1:21:00 czasu filmu uciekający traper bronson/johnson znajduje się przed skarpą , za nim pościg z psami nad nim latajacy samolocik, w dół przepaść i drzewo na które oczywiście skacze bronson/johnson, kiedy znajduje się już na ziemi strzela do samolotu po czy samolot się rozbija. nie wiem kiedy powstały scenariusze do tych filmów ale myślę że jeden inspirowany jest drugim (oczywiście chodzi o tę scenę). nie ma zbyt dużej różnicy w czasie powstania obu filmów ale możliwe że stallone ogladał filmy z ch. bronsonem.

ocenił(a) film na 7
thomass48

Nie czytałem książki "First Blood" ale moze w niej jest taka scena?

thomass48

Tak, kiedy widzialem film pierwszy raz, rowniez zwrocilem na to uwage. Chronologia dosyc zawila, z informacji zamieszczonych w internecie mozna wyczytac, ze:
First Blood - film 1982
Death Hunt - film 1981
First Blood - powiesc 1972
Prawdziwy poscig za Albertem Johnson do ktorego nawiazuje Death Hunt - 1932

Mysle, ze rok 1932, jako moment w ktorym ow intrygujacy Nas skok pierwszy raz zaistnial, mozna smialo z tej listy wykreslic ;)
Pozostaje wiec przeczytac powiesc First Blood, co powinno czesciowo rozwiazac problem.

CZESCIOWO, bo...
by wprowadzic jeszcze wiecej watpliwosci, dodam, ze gdy pierwszy raz trafilem na ten film w tv publicznej ( scislej - byl to Sylwester albo okres Bozego Narodzenia ok 2007 +- 1 rok ) od pierwszych minut wydal mi sie ludzaco podobny do filmu ze Stallone ( chociaz logicznie rozumujac nalezaloby napisac, ze obraz ze Sly jest ludzaco podobny do obrazu z Bronsonem ), a pozniejsza scena skoku juz tylko te odczucie potwierdzila.

Moze ktos przeczytal First Blood i wypowie sie w temacie?
Moze warto zadac takie pytanie w temacie zwiazanym z Rambo I ?

Pozdrawiam

krg

Widzę, że nie tylko ja zauważyłem podobieństwa z pierwszym Rambo i chyba dzięki nim ten film tak mi się spodobał.
Co do książki Morrella to miałem ostatnio okazję ją odświeżyć i tam

!!! TREŚĆ KSIĄŻKI !!!

Rambo, jak w filmie, pod ostrzałem skacze ze skalnej ściany na drzewo, tylko że później z gałęzi likwiduje snajpera i pilota posługując się bodajże ‘strzelbą’ a sam śmigłowiec rozbija się o skały,
oczywiście całej akcji towarzyszy barwny literacki opis ze szczegółami;]

ocenił(a) film na 4
thomass48

mała poprawka -> do samolotu nie strzelał bronson/johnson a ten młody chłopak z policji kanadyjskiej.

ocenił(a) film na 10
Davidoff_Novothny

zgadza się, bronson w tym czasie "spadał" z drzewa a strzelał ten młody kanadyjczyk

thomass48

:)))) wlasnie wchodze na FW zeby jako ciekawostke to podac, a tu widze ze jestes szybki jak blyskawica. Ogolnie te dwa filmy sa bardzo podobne. Moze dlatego mi sie podobaja. First Blood czytalem, ale jest pisana specyficznym jezykiem (cos jak ksiazki na podstawie filmu)

ocenił(a) film na 8
777777

Obydwa te filmy - Rambo & Death Hunt zrzynają z innego filmu z Charlie Bronsonem - Chato Lands (1972!)

Jimmy

thx za namiar na film - faktycznie te same klimaty .

777777

Jeśli szukasz podobnych klimatów, to zobacz sobie filmik "Ostatni kowboj" (1962).

thomass48

Ta scena od razu mi się skojarzyła z "Rambo". Co do filmu to jest świetny, nie ma żadnej dłużyzny ani niepotrzebnych scen, a podobała mi się też scena pod koniec filmu, gdzie Bronson próbuje uciec za wzgórze a Marvin dostrzega go z lornetki, przykłada broń, ale nie strzela.

ocenił(a) film na 8
bennyhillshow

Tak. Jak w "Łowcy jeleni"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones