PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12096}

Śnieżka dla dorosłych

Snow White: A Tale of Terror
6,1 3 696
ocen
6,1 10 1 3696
Śnieżka dla dorosłych
powrót do forum filmu Śnieżka dla dorosłych

film bardzo mi się podobał, nawet posunę się do stwiedzenia, że rozumiem okrutną macochę - od samego początku Lilly mogła działać na nerwy- nadąsane małe dziecko, nieszanujące tradycji (polanie wodą podczas obrzędu zaślubin), w końcu założenie sukienki matki na ważnym przyjęciu. do tego mała przypomina swoją rodzicielkę, co mogło naprawdę byc frustrujące. nie dziwię się też , że po stracie dziecka winiła Lilly, a koniec końców oszalała - nietrudno się domyślić jak ważne było dla kobiet rozmnażanie w tamtejszych czasach;-)

ale nie rozumiem wątku z "krzyżowaniem" ojca Lilly... dla mnie to trochę zbędnie wciśnięty wątek (ma szokować? przerażać? wyrażać opinie pomysłodawcy o Kościele???)

daję 7/10

użytkownik usunięty
marti_sodergren

ona chciała spuścic z niego krew żeby zanurzyć w niej swoje dziecko bo wtedy by ożyło.

ocenił(a) film na 7

i krzyż był do tego niezbędny?:) w ciepłej wodzie szybciej by z niego krew spuściła:)

użytkownik usunięty
marti_sodergren

może tak jej sie uwidziało żę na krzyżu będzie lepiej

marti_sodergren

też o tym myślałam. Dziwne to było, ale ciekawe. Zwłaszcza to ujęcie jak krzyż się przekręca- po jednej stronie ten ojciec, po drugiej Chrystus.
Tylko, że w tym wypadku akurat, jakoś mi to nie pasowało.
- co nie zmienia faktu, że walczyłam ze snem, żeby jednak obejrzeć film do końca ;)

ocenił(a) film na 9
marti_sodergren

Właściwie chciałam napisac to samo. Nareszcie mamy Królową z krwi i kości, która po prostu oszalała po stracie dziecka. A Śnieżka zachowywała się jak większość dzieci w tej sytuacji. Bardzo lubię tę interpretację.

ocenił(a) film na 7
marti_sodergren

marti_sodergren co tak bronisz tej macochy toć to kawał kur... był

kangur65

owszem, był ale ile przeszła po stracie dziecka - popadając w obłęd, mogliśmy trochę to oglądać z perspektywy Claudii :):)
a Śnieżka nie była tak cukierkowa i idealna jak "powinna" być ... dało się wyczuć, że Lilly nie darzyła Claudii sympatią a nawet szacunkiem ...

ocenił(a) film na 7
kam001

nie dziwie sie ze bronisz macochy ;)

kangur65

:)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
marti_sodergren

Trochę to było bez sensu fakt, ale musieli jakoś utrzymać go przy życiu, zanim przybędzie ratunek, czytaj zabijać dość powoli. Tak czy siak świetny film w bardzo przyjemnym, mrocznym klimacie.

marti_sodergren

Sporo wątków było mocno na siłę. Całe to wudu, zombie i inne elementy z horroru klas B mi nie grały. Gdyby to niemowlę nie wyciągało łapki i nie płakało, byłoby to przecież równie straszne - wszak minęło już trochę czasu od śmierci, więc widok i tak nie byłby dla Lily przyjemny - wystarczałoby pokazać wykrzywioną zgrozą twarz dziewczęcia.

Motywy antychrześcijańskie też wzbudziły we mnie niesmak. Nie budowały spójnego obrazu z całą resztą i były wyjątkowo ordynarnie przedstawione.

Jakby chciała ukatrupić męża, mogła zrobić to szybko i bez większych problemów. Nie wiem, czemu scenarzyści chcieli go za wszelką cenę utrzymać przy życiu. Żeby ukochany Lily miał zajęcie, kiedy ona walczyła z wiedźmą? Bez sensu. Swoją drogą, czy nie byłoby logiczniejsze, gdyby to córka z nim została - z czystej troski?

marti_sodergren

Mnie w ogóle wkurzało to. Zrobili z macochy satanistkę. Albo motyw z krzyżowcami - na co to komu? Bo krzyżowcy to tacy "źli" więc jemu to nada szlachetnośći czy jak? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones