PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182553}

Śniegowe ciastko

Snow Cake
7,4 6 595
ocen
7,4 10 1 6595
Śniegowe ciastko
powrót do forum filmu Śniegowe ciastko

...

ocenił(a) film na 10

Obejrzałem ten film w celu zobaczenia Alana Rickmana w roli innej niż Severus Snape z "Harry'ego Pottera", no i tu nie zawiodłem się, Alan, jak i wszyscy aktorzy wyśmienici... wyśmienity też sam film. Mógłbym tu użyć określenia, które znalazłem w recenzji pewnej gry komputerowej: "Film ten jest jak stary kamień znaleziony pomiędzy starymi deskami w opuszczonym domu, a który w kontakcie z promieniami słońca okazuje się być najczystszym brylantem" (z pewnością nie było dokładnie tak napisane, ale przesłanie to samo...:P). Co najbardziej niezwykłe, bohaterkę, która jest jedynie w 5-10 pierwszych minutach filmu na ekranie, coraz bardziej lubimy i poznajemy wraz z głównym bohaterem przez resztę filmu. Cieszę się że akurat ten film z Rickmanem wybrałem, a muszę przyznać, że wybór był raczej... losowy, ot tak pierwszy film z tym aktorem... nie zawiodłem się, a raczej pozytywnie zaskoczyłem.

TomBird

film wybrałes doskonale. alan miał niejako pole do popisu.
ale raczej zalecane jest oglądnąc troszkę starszy film, bo alan jak to alan z rok na rok co raz starszy a ten film jak wiemy rocnzik 2006.
Polecam robin Hood Książę Złodziei, który leci zawsze w okresie zimowym na TVn lub Polsat. alan gra tam świetny czarny charakter i jest się z czego posmiac. proponuję również zobaczyć dość łatwo dostępny film Dogma. alan nieco innhy niż zwykle, machający skrzydełkami jako anioł Metatron. Film cąłościowo głupi, ale choćby ze względu na tego niecodziennego Alana wart grzechu :)
inne filmy są dośc trudno dostępne. wyjątek jeszcze stanowi Blow Dry, ale tego nie polecam (nie zachwycił mnie, choć alan prezentuje się nam jako fryzjer. czasem puszczany na ale Kino, bądź Zone europa), oraz Rozważna i romantyczna, który to film zdobędziesz w każdej wypozyczalni. Film nudny, predzej dla kobiet niż dla męzczyzn, romantyczny alan z Romantyczną Miriam czy jak jej tam było.
Najlepsza kreacja alana moim zdaniem w filmie Mesmer, ale jesli nie che ci sie czekac az się ściągnie w 2 miesiące przez eMule to nie radze, bo nigdzie indziej go nie ma chyba,z ę kupisz w sklepie internetowym z za granicy. Na yahoo najpredzej. (alen jako hipnotyzer. cudo i pełen aktorski kunszt).
Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 10
Kaliope

No to ja Tobie muszę polecić film "Rasputin". Obok Rickmana, gra tam również Ian McKellen, co tym bardziej zachęca do obejrzenia. Niestety film ten jest telewizyjną produkcją, przez co jest dość trudno dostępny, no ale jeśli nie masz nic przeciwko ściąganiu za pomocą torrentów to jednak zdobędziesz go bez problemu. Jest jednak drugi minus... musisz znać angielski, bo polskich napisów nie ma nigdzie i chyba będę pierwszy który zrobi tłumaczenie, bo mam taki zamiar ;)
Pozdrowiona ;)

TomBird

Oglądnęłam Rasputina. I to dosyć niedawno. angielski znam dośc dobrze, więc zrozumiałam bez problemu. Film świetny. TO prawda.
Alan podobnie jak harris jest cżłowiekiem, który całego siebie wkłada w to co robi :)
aha. I ściągnęłam go przez eMula.
Wcale nie żałuję.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Kaliope

;)a ja zaraz oglądnę "Pachnidło" ;)

TomBird

Mi się Alan szalenie podobał w "Rozważnej i romantycznej". Cudowny film, wspaniali aktorzy, a Alan jest rewelacyjny :)

miss_russ

oj taaak. jeog kreacja w R&R była nadzywczajna zarazem i doskonała. Bardoz podobała mi się postać Brandona :)
swoją dorga było mi go odrobinę żal..

ocenił(a) film na 10
Kaliope

Popieram:)
W koncu zobaczylam "Śniegowe ciastko" i Alan był rewelacyjny:) Zreszta jak reszta obsady:)
A filmu na film lubię go coraz bardziej:)
"Dogmę" tez kupilam, więc moze w tym tygodniu moze jakis seans Alanowy sobie zrobię;))
Co do "Rozwaznej.." mi było bardzo zal Brandona:( Byl przeuroczy;)

CzarnaKrwinka

Ale końcem końców płk. w końcu ożenił się z Marianne ;) Film obejrzałam wczoraj (podobnie jak Rozważną i romantyczną ;]) i oba wywarły na mnie naprawdę niezłe wrażenie :D

ocenił(a) film na 9
miss_russ

Zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones