PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182553}

Śniegowe ciastko

Snow Cake
7,4 6 595
ocen
7,4 10 1 6595
Śniegowe ciastko
powrót do forum filmu Śniegowe ciastko

Bardzo przyzwoity, dobrze zagrany dramat. Typowy. Mam na myśli, że nie rzuca na kolana, nie ma jakichś przełomowych ról, nie porusza specjalnie. Ładny, kameralny, przekonujący - ot, właśnie typowy film obyczajowy. Obejrzałam go ze względu na udział Alana Rickmana (dodatkową atrakcją były Weaver i Moss, które również lubię), nie będę ukrywać;) Nie zawiodłam się, rzecz jasna, w sumie nie sądzę, by ten aktor umiał źle zagrać. Weaver w roli autystycznej kobiety była poprawna. Nie ma jej czego zarzucić. Filmów z podobnymi postaciami było jednak tak dużo, że jej rola raczej nie przejdzie do historii. Kawał dobrego, aktorskiego rzemiosła.
Opinie tu z forum, w stylu "10/10 - arcydzieło!!" to wg mnie przesada. Jest masa dużo lepszych produkcji, nie ma potrzeby tak egzaltowanie się zachwycać. Czyż ocena filmu na 8/10 i docenienie kunsztu aktorów to za mało?
Podsumowując: porządne kino obyczajowe. Nie arcydzieło:)

shizonek

Zgadzam się. Dobry film, świetni aktorzy, ale ogólnie nie zachwyca i nie porusza. Pod koniec robi się nudnawy. 7/10

Franio

Zgadzam się z tą opinią !!!!

shizonek

Dla mnie też zachwyty pod tytułem "dawno nie widziałem tak genialnego filmu, rewelacja" są troszkę niezrozumiałe, ale o gustach się nie dyskutuje. Wielkim, ogromnym plusem tego filmu jest Alan Rickman - co do tego nie mam żadnych wątpliwości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones