PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182553}

Śniegowe ciastko

Snow Cake
7,4 6 595
ocen
7,4 10 1 6595
Śniegowe ciastko
powrót do forum filmu Śniegowe ciastko

wy normalni....

ocenił(a) film na 8

Przeszło półtora roku czekałem na ten film. Najpierw na wprowadzenie go do kin - co jednak nie nastąpiło bo strachliwi dystrybutorzy zwątpili czy ktokolwiek go obejrzy, a później na premierę w tv. W końcu się doczekałem i jestem bardzo zadowolony.

Snow Cake to cudowny, momentami zabawny, momentami smutny i wzruszający film obyczajowy. Jeden z nielicznych, normalnych, obrazów o zwykłych ludziach, zachęcający nas do zastanowienia się choć przez chwilę nie tylko nad zachowaniami i postawami bohaterów, ale też nad naszym codziennym życiem.

Brawa dla aktorów. Szczególnie dla Sigourney Weaver, która fantastycznie zagrała chorą na autyzm kobietę, która traci w wypadku samochodowym córkę - Vivienne. Naprawdę mistrzostwo świata. Oczywiście nie można też zapomnieć o cudownie posępnym i zamkniętym w sobie Alanie Rickmanie, który gra przypadkowego mężczyznę - Alexa podwożącego wracającą do domu Vivienne. Niestety przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności mają wypadek i dziewczyna ginie, a Alex postanawia odwiedzić matkę zmarłej.

Pisząc o aktorach trzeba też koniecznie wymienić młodziutką Emily Hampshire - Vivienne, która pojawia się w filmie jedynie na niecałe 15 minut, ale to wystarcza by pomiędzy nią, a widzami powstała więź, przez co śmierć bohaterki w nieszczęśliwym wypadku nie jest dla nas obojętna.

Podsumowując. Naprawdę film wart obejrzenia. Szczególnie jeśli chcemy poprawić sobie humor

8/10

milczacy

oczywiście. zgadzma się całkowicie. tylko.. poprawiający humor? cóz. to zalezy. ja na przykłąd też bardzo długo czekałam na film, który to w końcu ukazał się na DVD bodajże w czerwcu i daję muhm.. oficjlanie 10/10 aczkolwiek.. to nie do końca taka ocena. 9/10 o! bo to jedne z moich ulubionych filmów o prawdziwym życiu. zero wypaczeń, zero przesłodzeń.. film ten, cóz.. dramat. jak to w dramatch bywa zakonczenie nie jest takie jakie byśmy tak naprawdę sobie wymarzyli. Alex kupuje sobie dom w okolicy (o cyzm myślał podczas rozmowy z Maggie) i żyje sobie spokojnie w tym świecie, gdzie ma przyjaciół, ciepło i oparcie. ale jednka nie. Alex wyjeżdża. Musi wyjechac do swej byłej zony/dziewcyzny? już nie pamietma jak to było, wiem tylko, ze ona uznała,z ę jest nieodpowedzialny i nie opiekował się synem.. wyjeżdża. cóż.. można było się tego spodziewac. i nei wiemy co go tam czeka! czy znowu zostanie skazany na samotność? jakie jeszcze ciosy zada mu życie? mi było żal,z e odjeżdża.. ale gdyby został, to byłoby zbyt piękne, zbyt proste. byłam pełna podziwu dla Weaver, która to aktorkę z resztą uwielbiam, cenię, szanuję. Tak perfekcyjnie odegrana rola! w każdym calu prawdziwa, zaskakująca. po prostu perełka :)
A Alan Rickman :) Alan jak Alan. niezastąpiony i prawde móiąc ten film oglądnęłam ze względu na Alana a nie na Weaver. rola alana również zupełnie inna do wcześniejszych, które odgrywał. musze tu rzec, zę każdy film z alanem zaskakuje nas cyzmś co raz bardzije i bardzije. i ten film tak mnie własnie zaskoczył.
carrie-Anne Moss nie miała zbyt wielkieog pola do popisu w tym filmie, ale mimo wszystko postać Maggie przywołuje na moją twarz uśmeich. każda z tych postaci (tak. vivienne też) ma sowją osobną historię, swoje cechy charakteru które zostały tu uwidocznione. Każda z nich ma sowją historię, problemy.. każda z tych postaci ukazała w tym filmie za równo swoje wady jak i swe zalety. polecam ten film do refleksji, jeżeli kiedykolwiek go oglądniecie gwarantuję, ze zostaje w pamięci na długo.
a co do zakończenia :) każdy dopowie sobie swoje zakończenie tej historii (w śnieżnej scenerii kanadyjskiego miasteczka ^^ ach..) optymistą trzeba być!
:)
z góry przepraszam za błędy,ale to przez mój pośpiech.

(nagmatwane przez Kaliope, ostrzegam, ciężkostrawne, ale jak ktoś dobrnął do końca-szczerze gratuluję :D)

ocenił(a) film na 8
Kaliope

Dziękuje za gratulacje :)

Od siebie dodam jedynie, że z kazdym nastepnym filmem w którym gra Weaver coraz bardziej dostrzegam w niej prawdziwą aktorkę. Niestety jakoś w mojej głowie zakorzeniła się jedynie Ellen Ripley i przysłaniała mozliwość, że Sigurney może też prawdziwe grać, a nie tylko strzelać i walczyć z obcymi :) Po SnowCake nie mam już żadnych wątpliwości. Sigourney to wielka aktorka :)

Pozdrawiam.

milczacy

o Singourney Weaver.. zdecydowanie tak.
Polecam do oglądnięcia Kosmiczną Załogę (plus alan Rickman) film jest arcyzabawny z plejada moich ulubionych aktorów.
no i wileki Podryw z Weaver. Komedia, ktorej nie da sie zapomniec :)

ocenił(a) film na 8
Kaliope

Oglądałem, oglądałem i to wiele razy.
Galaxy Quest jest świetną parodią Star Treka - jeden z moich ulubionych seriali - więc ten film był dla mnie obowiązkowy :]

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
milczacy

tak! film jest przepiękny :)
i ta ostatnia scena- olśniewaniczna

ocenił(a) film na 8
martynab

Dawno nie widziałem tak przejmującego obrazu po "Temple Grandin" , tak to film wybitny , 2 główne postacie , łał , moje 8/10 i serduszko

radekchytla

Mogę śmiało powiedzieć że Sigourney Weaver stworzyła kreacje Oscarową..............
Była znakomita, nie każda aktorka potrafiłaby zagrać chorą na autyzm kobietę....
Mistrzostwo świata. !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones