PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10213}

Święci z Bostonu

The Boondock Saints
7,8 167 562
oceny
7,8 10 1 167562
7,2 18
ocen krytyków
Święci z Bostonu
powrót do forum filmu Święci z Bostonu

Bluźnierstwo

ocenił(a) film na 6

Jak dla mnie, zabijanie ludzi z zimną krwią w imieniu Boga i z jego imieniem na ustach to zwykłe bluźnierstwo.
Ktoś tu ma lekko zwichnięte poczucie boskiej sprawiedliwości.

stamtond

Ja wiem ... Krzyżowcy też mordowali i palilimiasta w Palestynie w czasie krucjat a nikt tego bluźniesrstwem nie nazywał ... i chyba nadal nie nazywa ... co ty koło KATOLICKIEJ SIŁY ?

ocenił(a) film na 6
MilesQuaritch

My tu rozmawiamy o świętych z Bostonu, a nie o krucjatach, jakbyś nie zauważył.

stamtond

serio?? czlowieku odpusc sobie ta pusta religie i zastanow sie nad zyciem... a moze jest tak beznadziejne ze tylko ci bog zostal?

ocenił(a) film na 6
wolfvalo

To nie ja zacząłem wątek religijny, tylko autorzy filmu. Jednak widać, że się nie orientują w temacie i nie mają pojęcia o Bogu, który jest MIŁOSIERNY.
Oczywiście autorzy filmu mogą stosować dowolne środki ekspresji - mogą nawet przedstawiać Chrystusa jako czarnego gangstera - to ich prawo.
Chciałem jednak zauważyć, że mnie jako katolika bardzo razi powoływanie się na Boga, trzymając komuś pistolet przy głowie. I jeszcze ten patos...

PS. A co do religii, hmm, see you on the other side...

stamtond

there is no other side
see you in hell

ocenił(a) film na 9
konius

Z tego filmu kipi ironia, wiec drogi kolego skoro jesteś katolikiem to powinieneś traktować go z dystansem prawda? toż to, tylko film.

Miłujmy się!

ocenił(a) film na 10
stamtond

Czlowieku, nie ma tu zadnego patosu. To jest komedia, zauwazyles?

ocenił(a) film na 9
stamtond

a ja jestem katolikiem praktykującym i film ma u mnie 10/10 :] A modlitwa była świetna ;P

ocenił(a) film na 8
stamtond

moze i bluznierstwo.
Ale spojrz prawdzie w oczy, do pewnego momentu prowadzili beztroskie zycie, nagle nie z ich winy zabili dwuch gosci, ktorzy wpakowali sie z buciorami w ich intymnosc. Zobaczyli ile jest zla na swiecie i zapragneli to zmienic.

ocenił(a) film na 8
niewinny2

MIŁOSIERNY. ???? Rettens Kuźwa proszę nie rozśmieszaj mnie. Poczytaj sobie stary testament. A może zapominasz o takich banalnych znanych przypowieściach jak powódź, plagi??? A może skleroze maszz?? NIe wspominam już jak wyżej koleżanki i koledzy o wyprawach krzyżowych itd. itp A Dżizus w nowym testamencie rozpieprzający ze złości świątynie żydów, bo była zbyt ozdobna ?? A może apolkalipsa???TO są objawy miłosierdzia wobec niedobrych ludzi?? proszę Cię nie bądź żenujący. Chrześcijański Bóg to największy draka i najbardziej zazdrosny skurczybyk ze wszystkich Bogów na świecie w religiach jakie istnieją. AMEN

A film jest filmem i tylko czubek może poruszać takie problemy i martwić się pierdołami takimi:D

ocenił(a) film na 6
stamtond

Ok, przyznaje, troche na początku przesadziłem. Rzeczywiscie film ma ironiczne zabarwienie, taki troche tarantinowski styl. I powinno sie go odbierac z przymrużeniem oka ;)

Co sie zaś tyczy Boga, to on jest miłosierny. Jego prawdziwa natura jest taka. A nauke Koscioła, czy tez historie biblijne mozna czasem miedzy bajki włożyc, bo albo sa smieszne, albo niedorzeczne przez to, że "skażone" pierwiastkiem ludzkim.
I proponuje zakonczyć "boski" wątek, bo w koncu jest to forum filmowe, a nie religijne ;)

ocenił(a) film na 10
stamtond

http://www.youtube.com/watch?v=sPkwreoDdtk

ocenił(a) film na 8
stamtond

"czy tez historie biblijne mozna czasem miedzy bajki włożyc," - no tu już sam bluźnisz. A naukę kościoła można sobie między bajki włożyć, bo u nas ustawiona jest na hajs:] Ale jak stwierdziłęś olać:D:D:D Nie ma co dyskutować:D

użytkownik usunięty
Redgard

"Jak dla mnie, zabijanie ludzi z zimną krwią w imieniu Boga i z jego imieniem na ustach to zwykłe bluźnierstwo.
Ktoś tu ma lekko zwichnięte poczucie boskiej sprawiedliwości."
tak. zwłaszcza starotestamentowi izraelici z jozuem na czele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones