PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10213}

Święci z Bostonu

The Boondock Saints
7,8 167 498
ocen
7,8 10 1 167498
7,2 17
ocen krytyków
Święci z Bostonu
powrót do forum filmu Święci z Bostonu

Och, jak pieją ludzie i pieją nad tymi "Świętymi"... Zachęciły mnie opinie znajomych i niektóre komentarze na filmwebie, więc film włączyłam z nastawieniem na dobre kino. I co?

Zwykłe, ordynarne "zabili go i uciekł", co więcej - z aspiracjami na tle ideologicznym, co wyszło wyjątkowo płytko i żałośnie. Nie będę pisać, że motyw oklepany, bo to wiedzą zapewne wszyscy, a poza tym (tak z drugiej strony) nawet z najbardziej wałkowanego tematu da się wykrzesać dobry film, o ile pomysł na jego realizację jest dobry. Przykład? Gangsterskie historie i filmy Scorsese. Tutaj, niestety, nic takiego nie zaszło. Najgorsze w tym filmie jest właśnie to aspirowanie do kina imającego się filozoficznymi pytaniami o dobro i zło: widać to wyraźnie, przynajmniej ja odebrałam to na serio - może błędnie. To denerwuje. Cholera, wystawiłabym takiemu filmowi o wiele wyższą ocenę, gdyby nie te niuanse - jako zwykłe strzelanie, pranie po papskach et cetera, et cetera mogłoby coś takiego przejść... Płytkie, po prostu odkrywanie Ameryki po raz setny, aby tylko widownia się cieszyła, że taki ważny temat, że taki dobry reżyser, że podejmuje istotne kwestie... No proszę... Najlepiej określa mi ten film komentarz mojego lubego, który padł już po seansie: "ale mnie się to podobało, jak miałem 14 lat...".

3/10.

commediadellarte

racja gniot totalny...

ocenił(a) film na 10
cinek7823

nie zgadzam się

tymbarkowy

oj tam oj tam

tymbarkowy

To miło by było, gdyby pojawiło się jakieś uzasadnienie, a "nie bo nie"...

commediadellarte

Pardon, "To miło by było, gdyby pojawiło się jakieś uzasadnienie,a nie "nie bo nie"" powinno być powyżej.

ocenił(a) film na 10
commediadellarte

nie zgadzam się, bo moje zdanie jest inne

cinek7823

Koleś z Ledgerem na avatarze mówi o tym, co jest gniotem xD

cinek7823

skąd sie biorą takie SMUTASY??

ocenił(a) film na 1
commediadellarte

Zgoda w stu procentach, ten film to nieporozumienie, ani śmieszny ani trzymający w napięciu. Porównywanie go do filmów Tarantino to totalna głupota, nie zbliża się poziomem nawet odrobinę do najsłabszych filmów QT.

mk34

skąd sie biorą takie SMUTASY??

commediadellarte

Pełna zgoda. Gniot.

kohamusa

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 10
commediadellarte

Pewnie dramaty oglądasz

commediadellarte

"aspirowanie do kina imającego się filozoficznymi pytaniami"...rany, po jakiemu to?

commediadellarte

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones