PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10213}

Święci z Bostonu

The Boondock Saints
7,8 167 563
oceny
7,8 10 1 167563
7,2 18
ocen krytyków
Święci z Bostonu
powrót do forum filmu Święci z Bostonu

Naprawde ciezko jest mi powiedziec cokolwiek dobrego na temat tego filmu. Moim zdaniem to taki jeden wielki galimatias, wszystkiego jest w tym filmie po trochu. Przystojni i wyksztalceni irlandczycy (zeby przyciagnac przed ekrany wiecej kobiet chyba) do tego religijni, postanawiaja polepszyc swiat... Co za heroizm! Mafia, ktora zabiera typa na egzekucje z domu na ulice (sic!) Agent FBI zdeklarowany i obnaszacy sie z wlasna orientacja seksualna homoseksualista, prowadzacy sledztwo przeciw irlandczykom a z czasem "nawrocony" wspiera ich w dzialaniach... Naprawde naprawde widzialem wiele filmow i w kazdym filmie jest cos fajnego ale tu wszystko jest zrobione nadwyraz i przesadzone. Jedyna zabawna rzecz to dowcip jaki opowiada Rocco o dżinie i 3 zyczeniach.

ocenił(a) film na 10
WSM

widać nie zrozumiałeś filmu... małolacie

ocenił(a) film na 1
bonano09

mam 23 lata i bez kitu ziomek to nie jest film na rozkminy jest jak sam recenzent glowny pisze prosty jak budowa cepa... wiec czego niby mialbym nie zrozumiec? mnie to po prostu nie rusza, jest to rezysersk debiut a ja zamiast zobaczyc cos nowego widze tylko mieszanke roznych stylow filmow akcji ktore juz byly.. Wydaje mi sie jednak ze gdybym rzeczywiscie byl malolatem to ten film pewnie podobalby mi sie, moglbym sie pewnie jarac ta scena z kilem...wow - to bylo super nie chlopaki na korytarzyu gimnazjum albo podstawowki.. Takie mam po prostu zdanie.

WSM

Zgadzam sie z Toba. Slyszalem wiele opinii pozytywnych na temat tego filmu. Jednak, po obejrzeniu musze stwierdzic ze wszystko w nim zostalo zrobione na wyrost. 4/10

WSM

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

ocenił(a) film na 10
WSM

Jednim Avatar sie podoba innym nie, podobnie z LOTR, Matrixem czy innym filmem. Kazdy ma inne upodobania, mnie w tym filmie podobal sie pomysl, klimat, postacie i przedstawienie histori

ocenił(a) film na 1
D1RT

Chyba najlepsza recenzja jest to ze panu Duffy poza tym arcydzielem nie udalo sie jak dotad nakrecic nic rownie "dobrego" a w zasadzie niczego...heh moze jak sie dowie jaka ma rzesze fanów w naszym przenajswietszym kraju to przyjedzie i nakreci druga czesc. Święci z Warszawy, Albo Święci z Mokotowa hahahaah

ocenił(a) film na 1
WSM

w rolach głównych bracia Mroczek! nie inaczej, i jakby co to ja pierwszy wpadlem na ten pomysl wiec wiecie komu dziekowac. Pozdro

ocenił(a) film na 10
WSM

Twoja inteligencja wręcz wypływa z Twoich postów. Nic dziwnego, że film Ci się nie podobał.

ocenił(a) film na 1
DuZyG

jakby wszyscy byli tak inteligentni i madrzy to nie widzial bys glupoty i swej wyzszosci nad innymi wiec sie ciesz ze my glupcy zyjemy i nie dokazuj.

WSM

matko kochana, niby krakus a z ryja wygląda na warszawiaka

WSM

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

ocenił(a) film na 10
WSM

jak dla mnie powiedziałeś o zaletach tego filmu ale co ja tam mogę wiedzieć (i większość ludzi co ten film widziała).

WSM

jakbym miał taką dupę jak ty twarz to wstydziłbym się srać

ocenił(a) film na 1
Krzyrzak69

Obejrzalem film raz i nie spodobal mi sie, szczerze mowiac to z trudem wysiedzialem do konca z powodow juz wyzej wymienionych i przychylam sie raczej do wersji innego forumowicza ze film mial byc czyms w rodzaju pastiszu kina Q. Tarantino tylko ze nie wyszlo... ale jak tak czytam te wszystkie pozytywne komentarze na temat tego filmu to odnosze wraznie ze ludzie ktorym ten film sie podoba widza w nim jakies drugie dno chyba i jakies przeslanie i sugeruja, ze wszystko co bylo zrobione nadwyraz i wydaje sie glupie zostalo zrobione celowo wiec chyba sie przemoge i obejrze ten film jeszcze raz. Naprawde na sama mysl dostaje jakiegos dziwnego uczucia w oklicy klatki piersiowej ale to zrobie.

WSM

to jest bardziej komedia jak film akcji więc się nie podniecaj. a Ty zmien ten avatar bo dzieci straszysz, co gorsza można mieć wrażenie że tak wyglądasz...a to wystarczy żeby ci wspólczuć

ocenił(a) film na 1
Krzyrzak69

hahahahahahaahahah co za lamus hahahahahaahhaahahah

ocenił(a) film na 1
Krzyrzak69

krzyżak draznisz sie jak suka w czasie rui ktorej od lat nikt pozadnie nie wyjebal, radze ci trzymaj sie tematu a nie podniecaj sie tak moim wygladem, jakk chcesz to pezesle ci pare fotek jak obiecasz ze sie zamkniesz lamusie. pozdro

WSM

kuźwa ta jeszcze lepsza... założę się że dziewczyny ci dają z litości, bo inaczej byłbyś prawiczkiem.



ps. zrób coś z tymi pryszczami.

Krzyrzak69

Obaj dajcie sobie na wstrzymanie.
WSM wierze cie na słowo , że masz 23 lata ale to nie wiek sprawia że jesteśmy dorośli (przynajmniej Ja tak uważam) tylko to w jaki sposób patrzymy na świat. Według mnie film jest po prostu genialny, mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu. Według mnie ten film ma jedno bardzo wyraźne przesłanie a dokładniej „Carpe Diem” (tzn Chwytaj Dzień ) ponieważ nigdy nie wiadomo co się zaraz wydarzy, może za chwilę umrę, może za chwilę odnajdę przyjaciela u którego boku będę mógł przejść przez resztę życia? nigdy nie wiadomo, ten film to idealnie obrazuje. Więc może zamiast krytykować, wstań od kompa i idź chwytaj dzień bo to wydaje mi się bardziej pożyteczne

WSM

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

WSM

szkoda ze nie rozumiesz dzieciaku takich filmow wez lepiej przejdz na tamat opowiesci z narni czy wladcy pierscienia moze tam sie odnajdziesz bo widac ze to kino na twoim poziomie zal mi ciebie starasz sie zrecenzowac film nie majac pojecia co piszesz wroc do szkoly i spytaj sie swojej nauczycielki od polskiego co oznacza galimatias :(

ocenił(a) film na 1
edi250

To nie jest film dla frajerów, to jest film dla dzieci. Ale za to z przesłaniem... Idź chwytaj dzien... jestes religijny, wiec zabaw sie w Pana Boga i sam wymierzaj sprawiedliwosc...Bog ci pomoze, da ci aniola (agenta Smeckera) i artefakty: superline, niekonczace sie magazynki, bron ktora zawsze trafia w cel, nie mowiac juz o boskiej mocy w postaci mowy wieloma jezykami...no juz zaczynam rozumiec pomalu.

Dlaczego wy male gnomy nie rozumiecie jednej prostej rzeczy ze sa na tym swiecie rzeczy typu "hate it or love it" Ten film wzbudza wlasnie takie emocje, jedni go uwielbiaja a dla innych to kicz i wcale nie oznacza to ze ci ktorym sie ten film niepodoba sa glupsi.

WSM

to jest komedia , żarcik i wartka akcja, każdy wie że to jest nie realne, ale na swoj sposób to jest zabawne.

PS. umyj twarz bo wyglądasz jak po kompieli w borowinach, chyba że to chrosty

WSM

"hate it or love it" tu się zgadzam.


obejrzyj avatara tego gówna dopiero się nienawidzi

WSM

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

edi250

Czemu od razu dzieciaku ? skąd możesz wiedzieć ile mam lat ? z tego co napisałeś wnioskuje że sam nie masz tych wiosen za dużo na liczniku. Tak poza tym to ciekawe, że wspomniałeś o nauczycielce, ponieważ „Świętych” po raz pierwszy obejrzałem w gimnazjum i to właśnie dzięki mojej nauczycielce od polskiego. O dziwo ta sama nauczycielka kazała mojej klasie napisać recenzję tego filmu i tu bardzo dziwna sytuacja bo nikt nie napisał złego słowa na to arcydzieło, a tu nagle mam aż dwóch zawziętych krytyków, nieźle. Tak poza tym wszystkim, nie musisz się chwalić że wiesz co to „Galimatias” bo ja również wiem co to oznacza

WSM

WSM! ZGADZAM SIĘ! kompletnie nie kumam po co ten film. pomyłka. żenada.

lidka88_17

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 8
WSM

To co napisałeś to czysta prawda, ale mnie właśnie to się w tym filmie
podobało. Był nierealistyczny, wygięty i wykręcony na wszystkie możliwe
strony: od zrzuconego z dachu kibla, po akcję z linami i (wg mnie
prześmiesznego) agenta FBI ;) gdyby nie ów agent to oceniłbym bo
przynajmniej o gwiazdkę niżej - Dafoe perfekcyjnie pasował do tej roli.
Kolejną gwiazdkę film dostaje za abstrakcyjny i nie zawsze mądry (czy
wszystko musi być mądre?!) humor.

Tak więc: jedna gwiazdka za agenta, jedna za humor i dwie za kota. Razem
osiem na dziesięć.

ocenił(a) film na 1
WSM

Moj ostatni wpis na temat tego filmu, obiecuje. Sprawdzilem inne strony podobne do filmwebu tylko ze w innych krajach i tak imdb bodajze, tam swieci nie sa nawet w pierwszej 250 potem inne strony ktorych nazw nie pamietam ale zadna nie ocenila filmu powyzej 8. Film jest adresowany widac do specyficznego rodzaju ludzi do ktorych ja sie nie zaliczam a ktorym zycze jeszcze wiecej wrazen przy ogladaniu drugiej czesci.

ocenił(a) film na 9
WSM

Właśnie obejrzałem drugą część i musze przyznać że sie nie zawiodłem. Tak samo wykręcona, pełna specyficznego humoru i akcji jak jedynka. Prawda jest taka, że albo uwielbiasz ten film, albo od samego początku go nienawidzisz. Jak dla mnie jedynka 9/10, a druga częśc 8/10.

WSM


7.9/10 79,051 votes

to głosy na imdb

ocenił(a) film na 10
WSM

Rownież obejrzałam drugą część i strasznie mi się podobał. Specyficzny to chyba jesteś Ty bo ja nie znam osobiście nikogo komu film sie nie podobal. zreszta ocena 8.50 na 13000 glosujacych swiadczy wyraznie o tym ze film wiekszosci sie podobal. mam nadzieje ze dotrzymasz obietnicy i nie bedziesz sie juz wypowiadal

ocenił(a) film na 10
WSM

ale ten koles co założył ten temat jest żałosny

użytkownik usunięty
WSM

"ale tu wszystko jest zrobione nadwyraz i przesadzone"
Nie przyszło ci do głowy, że to celowy zabieg? W "Bondach" jest podobnie i jakoś ludziom to nie przeszkadza za wyjątkiem dwóch ostatnich, które są słabiutkie właśnie przez zerwanie ze stylem poprzedników.

WSM

Rozumiem że każdy może mieć swoje zdanie ale zdanie typu "ten film to jakaś jedna wielka pomyłka" to nie wyrażanie swojej opini tylko formułowanie stwierdzenia, które tymbardziej w tym przypadku nie jest trafne. Zatem skoryguj swoje wypowiedź począwszy od tematu, bądź odpuść sobie pisanie postów które u ludzi którzy z nim się nie zgadzają wywołują taki emocje, oczywiście emocje uzasadnione.

ocenił(a) film na 10
WSM

aaa:P "przystojni i wykształceni irlandczycy(zeby przyciagnac przed ekrany
wiecej kobiet chyba)" hmm, a co by było gdyby Ci dwaj goście byli brzydcy i
niewykształceni? uważam, że ten film mijałby się z celem, jakim było
ukazanie problemu dominacji jednych nad drugimi. Tego, że jeśli my mamy
jakieś zdanie, wierzymy w coś, i to że jesteśmy bardzo wykształceni, dobrze
ustawieni, szczescie nam sprzyja nie oznacza, że zdobyliśmy prawo do
sądzenia. Gdyby bohaterowie byli szmatami, to film nie byłby spójny...
Piszesz, że Ci co sie zachwycaja to widza jakies drugie dno:D Jak dla mnie
film jako taki to pierwsze dno, a fabuła to drugie dno, które zawsze o
czymś opowiada, jednocześnie jest 2 dnem. film bez 2 dna, to film dla
ciała. to jest film dla duszy do przemyslenia, w łatwy i prosty jak budowa
cepa ukazujacy problemu fanatyzmu religijnego. Myślę, że reżyser chciał
pokazać ten problem, jako problem każdej religii, a nie tylko fanatyzmu
muzłumańskiego. Ten film miał taki być, miał ukazywać w jaki sposób
religijnośc prawdziwa, przekształca się w nadgorliwość. a przekształca się
w sposób lekki, prosty, przyjemny i z poczuciem słuszności.

ocenił(a) film na 9
szewczykus

Film jest świetny! Fabuła trzyma się kupy, bardzo dobra gra aktorska, dobra muzyka, fajny pomysł na film. Jeden z lepszych filmów z "komediowym jajem" i akcją w jednym. Polecam!

WSM

tylko gimbus może wypisywac takie GŁUPOTY.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones