PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667811}

Święta czwórca

Svatá čtveřice
6,2 4 481
ocen
6,2 10 1 4481
5,0 3
oceny krytyków
Święta czwórca
powrót do forum filmu Święta czwórca

nikt nikogo nie umoralnia na siłę, nie cierpi katuszy. Nasze filmy są zawsze jak Klan.

pozman

Jaki dystans, ludzie jarają się ich "kinem" bo nie cenią własnych produkcji. A co to w polskim kinie nie ma autoironii i dystansu? Jeszcze za PRLu wychodziły takie produkcje- jak Miś czy Seksmisja. Przecież tam ciągle nabijamy się z własnej kultury i charakteru. Poza tym nie bądźcie naiwni, Czesi mają negatywny stosunek do Polaków- więc z jakiego powodu mamy im przyklaskiwać i podniecać się ich kulturą

ocenił(a) film na 7
sebrus

Piszesz do mnie w odpowiedzi, a używasz formy ogólnej tj. ludzie nie bądźcie naiwni... Oczywiście za PRL kino mieliśmy świetne i to nie tylko komedie, o których wspominasz, ale też całe kino moralnego niepokoju, Dekalog, Kobieta samotna Holland, współczesny Rewers itp. Chwalę oceniony powyżej film czeski za to co mi się podobało i to nie oznacza, że nie cenię kina polskiego. Jedno z drugim można pogodzić. Czy Czesi nas lubią, czy nie - ich sprawa. Filmy robią dobre, przynajmniej te, które widziałem oceniłem zawsze jako dobre. Spróbuj nabrać dystansu, bo Twoja wypowiedź brzmi rodem z pikiety anty wszystkiemu.

ocenił(a) film na 9
pozman

Bardzo dobra komedia, dobre polskie komedie skończyły się już dawno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones