PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667811}

Święta czwórca

Svatá čtveřice
6,2 4 481
ocen
6,2 10 1 4481
5,0 3
oceny krytyków
Święta czwórca
powrót do forum filmu Święta czwórca

Długo nie zapomnę tego filmu. Muszę przyznać, że autorowi udało się temat przedstawić w sposób atrakcyjny: Film wywołał we mnie takie obrzydzenie, że żałuję pójście do kina. Sielankowa atmosfera doprowadza tematykę do chorego absurdu. Jestem kompletnie zdegustowany. Cieszę się, że autor potrafi zrobić coś takiego, ale po co. Widzę, że współczesne kino rządzi się konwulsjami, jakie wzbudzi u widza, nie zaś jakością, również obrazu czy tematu.

ocenił(a) film na 10
zohanpl

jeżeli nie akceptujesz przesłania to nie wylewaj na film pomyj. wystarczył napisać: nie pasuje mi temat filmu bo mam inne poglądy i tyle. a temat bardzo na czasie i dobrze, ze ktoś wreszcie odważył się przełamać temat tabu.

Kylo88

Każdy ma prawo do własnego zdania. A chyba lepiej dać argumenty niż tylko napisać "słabo".
Mnie ten komentarz ostatecznie zniechęcił. Dzięki @zohanpi.

zohanpl

jakbym miała takich partnerów , to też bym miała nie udane życie seksualne

ocenił(a) film na 4
Justyna_0288

A tak to ani partnerów, ani ortografii...

oczywazki

nieudane :)
a partner ma się dobrze i ortografia też ,nie oceniaj mojego życia po jednej linijce tekstu

ocenił(a) film na 4
Justyna_0288

Święta racja, każdy jest pierwszy do oceniania i poprawiania innych, a własna osoba jest często ostatnią w ocenie i tym bardziej zmianie.

oczywazki

dobre:)

ocenił(a) film na 8
zohanpl

Myślę, że byłeś bliżej od zrozumienia tego filmu niż osoby uważające film za dokument nt. swingersów. Czułeś obrzydzenie? No właśnie, a czyż nie to powinno się czuć? Autor nam pokazał w ładny sposób coś co nie może być ładne ani dobre, podobnie jak wiele innych idei się nam wciska w "ładnym opakowaniu". Nie będę się rozpisywał nt. filmu, ale powiedz, czy bohaterowie w końcu są szczęśliwi? Maja to czego chcieli? Czy w dalszej perspektywie mają szanse na normalne rodziny i normalne życie? Autor nic nie ubiera się w szaty moralizatora, daje szansę widzowi samemu ocenić. Jeden widz obejrzy "marna obyczajowa komedyjkę", a drugi widz i się zastanowi i powie "hej, coś tu nie gra!". Uważam, że własnie Ty powinieneś dać wyższą ocenę bo zauważałeś coś więcej niż czeską komedyjkę z gołymi cycami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones