PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31581}

Świadek oskarżenia

Witness for the Prosecution
8,2 18 699
ocen
8,2 10 1 18699
8,0 21
ocen krytyków
Świadek oskarżenia
powrót do forum filmu Świadek oskarżenia

Pierwszy film, jaki widziałam z jej udziałem i jestem zachwycona jej rolą. Trochę teatralnie zagrana, ale w naprawdę genialny, realistyczny sposób oddała wszystkie, różnorakie (zważywszy na zwroty akcji) uczucia w każdej scenie.

ocenił(a) film na 7
karmajnn

Jak dla mnie aż za dużo tych jej emocji. Jak krzyczała: "Damn you!" do Sir Wilfrida to aż tak się zżymałem bo takie to było nienaturalne.
A jak już mówimy o Sir Wilfridzie to ukłony dla Laughtona. Aktorstwo pełną gęba. Tak się to powinno robić :)

A co do całości, film bardzo fajnie się oglądało. Jednak mocno rozczarowało mnie zakończenie. SPOJLER! Opowiadanie Agathy Christie kończy się gdy żona mówi, że wie, że mąż jest winny. Tyle. A tutaj jakieś moralizatorskie zakończenie. Ostatnie minuty są dla mnie nieporozumieniem.

ocenił(a) film na 8
Bukaman1

właśnie mówiłam, że trochę teatralnie, ale sądzę, że wtedy aktorzy 'starej daty' byli jeszcze nauczeni tak grać, bardzo wyraziście.

czytałam opowiadanie, zresztą bardzo dużo książek Christie i jak dla mnie one w ogóle są bardzo oszczędne w słowach i emocjach, a zakończenia to dosłownie dialogi na parę zdań, więc może dostosowali je po prostu do potrzeb filmu, żeby po takich emocjach i zwrotach akcji nagle się nie urywał.

ocenił(a) film na 7
karmajnn

Może i oszczędnie w słowach i emocjach ale jakoś nie odniosłem wrażenia, że Vole w książce był przedstawiony jako nikczemnik. A tutaj na końcu zrobili z niego potwora. Dałbym filmowi wyższą ocenę gdyby skończyło się tak jak w książce. Ale to może tylko takie moje odczucie i inni wolą jak sprawiedliwość i dobro triumfuje. Zresztą zawsze byłem bardziej za Kojotem niż za Strusiem i bardziej za Kitowcami niż za Power Rangers :)

ocenił(a) film na 8
Bukaman1

ja wolę Jokera niż Batmana, więc może coś w tym jest też xd

ocenił(a) film na 9
Bukaman1

SPOILER!
co to za porównanie Kojot zawsze miał w życiu przewalone i nic mu nie wychodziło, więc nie dziwne że normalny dzieciak zaczyna mu współczuć. A to jest film o procesie mordercy. W tamtych czasach tak się robiło zakończenia dobro tryumfuje, w sumie też fajnie. Teraz jeśli chcieli byśmy bardziej zaskoczyć widza to Wilfrid miał by zawał/zgon po tym jak Pani Vole mu opowiada co i jak. Z chęcią zobaczył bym 2 część jak Wilfrid broni pani Vole w kolejnym procesie. W sumie film rewelacyjny. A ludzie którzy mówią że nie będą oglądać filmu bo jest czarno biały albo stary są żałośni

ocenił(a) film na 7
karmajnn

Dla mnie to też pierwsze spotkanie z Marleną Dietrich. Fantastyczna. Myślę, że gdyby nie ona, jej teatralna i wciągająca kreacja, inaczej odebrałbym ten film. Tak samo dobre wrażenie zrobił na mnie Charles Laughton.

ocenił(a) film na 10
karmajnn

racja świetnie gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones