PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31581}

Świadek oskarżenia

Witness for the Prosecution
8,2 18 699
ocen
8,2 10 1 18699
8,0 21
ocen krytyków
Świadek oskarżenia
powrót do forum filmu Świadek oskarżenia

9/10 Świetny klasyk

ocenił(a) film na 9

Już dawno nie oglądałem tak dobrego starego kina. Napaliłem się nieziemsko na ten tytuł, bo oceny ma bardzo wysokie. Nie tylko na filmwebie. Nie zawiodłem się. Pomimo tego, że film jest przewidywalny, to oglądało się super a to jest dla mnie najważniejsze.
Dużo tematów porusza. Tematów, które pojawiają się bardzo często czy to w filmach czy w dobrych książkach.
Chciwość, ludzkie żądze, bogactwo, nieuczciwość i korupcja.
Ponadto bardzo fajnie jest pokazane co ludzie potrafią zrobić, żeby spełnić swoje zamierzenia i zaspokoić dumę. Postać adwokata dobitnie o tym mówi.
Właściwie każdy bohater symbolizuje jakąś negatywną postawę.
W tym filmie, podobnie jak w innych filmach Wildera, główny nacisk jest położony na budowanie napięcia poprzez bardzo dobrze zarysowane postacie oraz dialogi.
Scenariusz jest niesamowity. Dopracowany w każdym szczególe. Fabuła wciągająca od samego początku. Jestem zaskoczony jak wiele można wydobyć z takiej prostej historii.
Do aktorstwa nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć na ekranie Marlene Dietrich i jestem pod wrażeniem jej gry. Ma to coś w sobie co przykuwa widza do telewizora :P
Ja zabieram się za kolejne filmy Wildera, bo dopiero 4 widziałem i oczywiście coś więcej z Marleną wypadałoby zobaczyć ;)
Polecam wszystkim i dziwię się, że wcześniej nie widziałem tego dzieła ;)
9/10

ocenił(a) film na 8
immanuel

Przewidywalny? Zakończenie jedne z najbardziej zagmatwanych w historii kina, choc faktem jest, ze sam film oglada sie swietnie.

A jesli chodzi o gre kobieca, to jak dla mnie Audrey Hepburn zdecydowanie lepsza.

ocenił(a) film na 8
efc_2

Świetne nieprzewidywalne zakończenie, a to w takich filmach jest najlepsze, Rola adwokata i Marleny Dietrich zachwycające!!

ocenił(a) film na 9
immanuel

Fajny film, ostatnio oglądałem Sunset BLvd, także mam z czym porównywać. Film świetny nie mam mu niczego do zarzucenia. Ewentualnie można się doczepić do roli służącej, która jest trochę sztywna i przewidywalna ale w sumie nie można tego zarzucić, że jest to wada skoro reżyser chciał tę postać jako taką przedstawić. Niektóre drugoplanowe postacie w filmie są mało widoczne albo słabo zaakcentowane. A tak to wszystko na wielki +

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones