PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31581}

Świadek oskarżenia

Witness for the Prosecution
8,2 18 672
oceny
8,2 10 1 18672
8,0 21
ocen krytyków
Świadek oskarżenia
powrót do forum filmu Świadek oskarżenia

Stawiany obok najlepszych dramatów sądowych, zresztą zasłużenie.
Szczerze na początku oglądania , gdy pojawiła się postać Christine obrałem sobie już
zakończenie, wszystko było tak jak mnie się wydawało. 10 min przed końcem byłbym gotów
wystawić notę 5, może 6. Ale jednak te ostatnie 10 min, gdzie kilkukrotnie widzimy zwrot
akcji jest mistrzowskie - nie sam scenariusz, opowiadanie Christie (*chociaż one pewnie
też), ale reżyserka na wysokim poziomie.
Dzięki ostatnim minutom daję notę 8/10. Wyżej z tego gatunku oceniam tylko "12 gniewnych
ludzi", ale to zależy od upodobać i nie mogę powiedzieć, że któryś jest gorszy.

ocenił(a) film na 7
przemyslav07

A na mnie właśnie końcówka spowodowała niższą ocenę.
Ja wyobrażam sobie taki finał: sprawiedliwość nie triumfuje, morderca zagrał wszystkim na nosie, Christine Vole (Marlene Dietrich) oszukana i zdradzona zostaje aresztowana za krzywoprzysięstwo, Charles Laughton (Sir Wilfrid Robarts) - wielki adwokat - zdaje sobie sprawę, że został wywiedziony w pole i nic z tym nie może zrobić. The End.

Nie podobało mi się też, że reżyser czasami dawał takie czytelne wskazówki dotyczące fabuły. Ale żeby nie było - film jest dobry, fantastycznie zagrany (Marlene Dietrich i Charles Laughton), można powiedzieć - klasyk sądowego kryminału.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

A dla mnie podsumowanie @przemyslav07 jest trafione i 100% popieram. 95% średni (taka 5-6), końcówka mocna 9... Całość spokojnie 8/10..., głównie za nieprzewidywalność zakończenia. Klasyk to prawda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones