PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31581}

Świadek oskarżenia

Witness for the Prosecution
8,2 18 672
oceny
8,2 10 1 18672
8,0 21
ocen krytyków
Świadek oskarżenia
powrót do forum filmu Świadek oskarżenia

Są tego plusy – mogłem podziwiać kunszt pisarki i jej talent do lepienia potrójnego dna, wiarygodnych postaci oraz dodawanych z umiarem akcentów humorystycznych, mimo ogólnej powagi swoich historii. I co ważne, wciąż robi to z tą samą świeżością, mimo że korzysta ze schematów zastosowanych już w debiucie: „Tajemniczej historii w Styles”...

Podstarzały adwokat po zawale wraca do swojego biura u boku zbzikowanej pielęgniarki. Lekarz zabronił mu niemal wszystkiego: cygar, dziewczyn, whisky i... ciężkich spraw. A akurat trafia się ciekawy przypadek: mąż, który zabił starszą kobietę. Jedyny podejrzany, więc od razu ląduje na sali sądowej. A stamtąd nie daleko od stryczka...

To od Agathy – a co od Wildera? Niewiele. Dobrze dobrał aktorów, to pewne. Dał pole do popisu dla Dietrich, Charles Laughton też miał sporo. W dialogach nie ma już tego samego polotu co np. w „Słodkiej Irmie”. A szkoda.

Dla tych, co lubią Agathę Christie i kryminały z niebanalnym zakończeniem– warto.


6/10.

_Garret_Reza_

Czytałeś w końcu? Bo wiem, że scenarzyści dodali te komediowe akcenty w scenach Laughtona z Lanchester. Tylko nie wiem, czy w ogóle wymyślili tą postać, czy po prostu zmienili jej charakter.

ocenił(a) film na 6
NickError

Nie czytałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones