PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31581}

Świadek oskarżenia

Witness for the Prosecution
8,2 18 671
ocen
8,2 10 1 18671
8,0 21
ocen krytyków
Świadek oskarżenia
powrót do forum filmu Świadek oskarżenia

Dałbym temu filmowi oczko więcej, gdyby jednak nie sama końcówka. Po co Christine już po rozprawie, wszystko wyjaśnia razem z oskarżonym. Wiem, że nie można by wznowić postępowania, ale ich obrońca, który dowiedział się jednak prawdy, jak to go wyrolowali, mógłby podzielić się tą wiadomością z mediami, więc mogliby być wręcz zlinczowani przez opinie publiczną. Potem Leonard przyznaje się do kochanki...potem zostaje zabity przez żonę....wszystko to strasznie naciągane i niedorzeczne. Film byłby lepszy, gdyby zakończyłby się na tłumaczeniu Christine, bez tego całego teatrzyku. A cała intryga nie jest aż tak bardzo zaskakująca. Gdzieś mw od połowy filmu podejrzewałem, że Christine i Leonard są dogadani.

ocenił(a) film na 9
crimson80

Christine mogła czuć się niedoceniona (dlatego zaczęła wyznawać prawdę Wilfridowi) , została wręcz zlinczowana przez wszystkich na około. Być może miała też rozsterki natury moralnej, a jej jedynym punktem zaczepienia by stworzyć ten "teatrzyk" była miłość do brytyjskiego męża.
Zgodzę się natomiast z Tobą w kwestii morderstwa. Było naciągane i zbyt teatralne, odbiegało poziomem od reszty produkcji. Film bardzo dobry ale ze względu na jego oryginalność, dużo humoru i świetnego Charlesa Laughona stawiam go w jednym szeregu z "Dwunastoma gniewnymi ludźmi".

crimson80

Wilfrid nie mogl nikomu o tym powiedziec bo wiaze go tajemnica obroncza, ktora w adwokaturze jest nadrzedna zasada :)

ocenił(a) film na 7
sandrateek

Aha, dzięki za info. Nikt w nigdy mnie nie bronił (na szczęście) więc nie znam się, ale to w sumie dość logiczna zasada:)

ocenił(a) film na 8
sandrateek

A tajemnica nie jest tylko pomiędzy adwokatem i jego klientem? Żona klientem nie była. Mógł śmiało powiedzieć, ale wydaje mi się, że po prostu tak jak powiedział Wilfrid, konsekwencje i tak i tak Leonarda dosięgną, co zresztą po chwili się stało.

sandrateek

Zwłaszcza wśród fachowców starej daty. Dla nich zasady są święte. Nie to co w dzisiejszych czasach...

ocenił(a) film na 9
sandrateek

Poza tym Wilfrid raczej nie przyznałby się publicznie, że został tak wystrychnięty na dutka...

ocenił(a) film na 8
crimson80

Ja własnie zupełnie na odwrót- miałem dać oczko niżej, ale sama końcówka była rewelacyjna. To morderstwo głównego bohatera to jedynie dodatkowy smaczek.
Ogólnie bardzo dobry film

ocenił(a) film na 10
crimson80

ale dzięki temu jest nagły zwrot akcji.

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

tzn nikt tego morderstwa na koniec się nie spodziewa, w książce też go nie było.

ocenił(a) film na 10
crimson80

poza tym po co miał mówić, co by mu to dało, i tak Leonarda nie można by skazać.

ocenił(a) film na 8
crimson80

Film świetny, Laughton rewelacyjny, ale z końcówką też według mnie przeszarżowali.

ocenił(a) film na 8
kRis

Lekko powiedziawszy przeszarżowali.. absolutnie niepotrzebna scena morderstwa męża.

crimson80

Nie podzieliłby się tym z mediami, bo wizerunkowo sam, by był skończony jako adwokat, który obronił mordercę przed odsiadką, ale jeśli chodzi o scenę z nożem to stanowczo przesadzili. Proces trwał kilka dni i jeden z dowodów wala się gdzieś na sali podczas mowy końcowej? Nierealne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones