PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125079}

Światła stadionów

Friday Night Lights
7,1 4 218
ocen
7,1 10 1 4218
Światła stadionów
powrót do forum filmu Światła stadionów

Zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie uniemożliwia nawet stawanie na nodze przez dobrych parę tygodni, a noga jakby "nie trzyma się" kolana i może ruszać się w różne strony. Konieczne jest chodzenie o kulach i w stabilizatorze, nawet kilka operacji i długa rehabilitacja. Zerwanie więzadła przekreśliło karierę niejednego sportowca, już w momencie postawienia diagnozy.

A kiedy Boobie Miles zerwał sobie więzadło, chwilę pokrzyczał, a potem chodził normalnie i parę meczy później wybiegł [!!!] na boisko (co nie byłoby fizycznie możliwe) w jakimś śmiesznym ściągaczu pod kolanem. Dopiero po tym jak przewrócił się na tym meczu, zaczął nagle chodzić o kulach...

Podobno film opiera się na faktach, dlatego zastanawia mnie, jak było naprawdę? W serialu o tej samej historii, najlepszy zawodnik w drużynie, miał zupełnie inna kontuzję.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Mademoiselle

MI sie wydaje ze nie miał zerwanych tylko naciagniete :) ale mial uszkodzone tak bardzo ze medycyna by nie pomogla mu .

adrian264

No to w takim razie tłumaczenie z jakim oglądałam film musiałoby być trefne, bo lekarz stwierdził, że "bez tego więzadła, nie będzie mógł grać" - więc skoro powiedział "bez" wywnioskowałam, że je zerwał.

Mademoiselle

Co "Kropelka sklei, sklei, żadna siła nie rozdzieli" ... ;) To u nas, a co dopiero w Hameryce !

Mademoiselle

jak obrzęk zejdzie da rade grać jednak istnieje ryzyko skręcenia kolana o wiele wieksze niz w przypadku kolana wiezadlem.

Mademoiselle

Mam zerwane to wiem jak to działa. W pierwszej chwili nie kojarzysz co się dzieje. Boli jak cholera ale wygląda w miarę normalnie. Po ok 2 tygodniach zaczynasz chodzić w miarę normalnie, a jak jesteś zapaleńcem to zaciszkasz zęby i trenujesz. Potem przychodzi mecz i grasz na maksa i wtedy przychodzi koniec... Po diagnozie wyglądałem jak bohater z filmu w samochodzie. Było słabo...

Mademoiselle

Nie do końca tak jest, wszystko zależy od genetycznych predyspozycji delikwenta. Przykład pierwszy z brzegu Kamil Glik gra od ładnych paru lat bez wiązadła w kolanie i daje radę już przeszło 7-8 lat ;) mocny mięsień czworoglowy, dwugłowy, do tego silne plecy i brzuch i się trzyma ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones