PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125079}

Światła stadionów

Friday Night Lights
7,1 4 224
oceny
7,1 10 1 4224
Światła stadionów
powrót do forum filmu Światła stadionów

Witam
Na wstępie zaznaczę, że strasznie rozczarowałem się filmem. Na 80 % filmu składają sie źle i luźno posklejane wątki związane z małomiasteczkową atmosferą związaną z meczem w Odessie. Filmowi dałem jedak 7/10 głównie za to, że lubie FA i za ukazanie ostatniego meczu.

Wieczorem przy oglądaniu Eagles@Cowboys poszperałem po necie i okazało się, że cały film, wbrew temu co na poczatku pisali twórcy, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Friday_Night_Lights_(film)#Differences_between_the_ movie_and_actual_events ). W związku z tym, czując się oszukany, ocenę obniżyłem do 4/10
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
pieczara_ts

Jeśli chodzi o luźno posklejane wątki, to jest to kwestią gustu, czy komuś taki tym narracji podoba się czy nie.
Jeśli chodzi o nieścisłości z rzeczywistością, to pamiętajmy iż film powstał na podstawie książki i nie jest filmem dokumentalnym! Scenarzysta ma prawo zwiększyć dramatyzm scen i zmienić szczegóły, gdy uzna to za sensowne. Film jest zawsze oddzielnym tworem, więc nikt nie powinien czuć się oszukany, jeśli nie wszystko się zgadza.
Ja oceniam film b. dobrze, trzyma w napięciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones