PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100195}

Światła

Lichter
6,8 1 005
ocen
6,8 10 1 1005
Światła
powrót do forum filmu Światła

bardzo stereotypowy

ocenił(a) film na 1

Film posługuje się stereotypami: Polak to złodziej, hipokryta - okradnie drugiego i pójdzie potem do kościoła, Polka to kurwa, Rusek złodziej, nielegalny imigrant. Wszyscy chcą tylko dostać się do Niemiec, jak do jakiegoś Eldorado.
Film płytki.

ocenił(a) film na 7
paula101

Wspaniale by było, gdyby to były wyłącznie stereotypy. Upraszczasz niezwykle ten film, który jest dobrym, chociaż może trochę zbyt pesymistycznym opisem współczesnego Europejczyka. Często zagubionego. Zarówno w sobie, jak i całym otoczeniu. Zmuszonego do wyzbycia się własnej tożsamości po to, by przetrwać. Reżyser nie potępia. Jest rozczarowany, ale wydaje się w niektórych momentach usprawiedliwiać słabości swoich bohaterów... dużo jeszcze można by pisać...

użytkownik usunięty
paula101

uważam, że film oddaje rzeczywistość i wcale nie zarzuciłabym reżyserowi stereotypowości. "Lichter" mnie bardzo poruszył. wydaje mi się, że mówi o rzeczach, które dzieją się a o których my tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy. w telewizji o tym nie mówią tak często. wydaje mi się, że bardzo trudno posiadać na temat "Flüchtlinge" jednoznaczne zdanie. film porusza bardzo ciekawy problem i nie można go tak płytko komantować!

użytkownik usunięty
paula101

A ty z jakiego ksiezyca spadlas? Bo chyba nie ten film ogladalas, ktory komentujesz. Bo wymowa tego filmu jest zupelnie odwrotna do tego co sugerujesz. Do jakiej z dwoch twoich kategorii zaliczysz Kamila, chyba najbardziej szlachetna postac w tym filmie? Do jakiej taksowkarza, ktory przenosi dziecko przez Odre, narazajac swoje zycie, egzystencje i rodzine? Sa charaktery w tym filmie wepchniete w rzeczywistosc ekonomiczna, ale charaktery to jedna rzecz, a warunki ekonoiczne to druga. W tym filmie Polacy wygladaja bardzo dobrze, i bardzo bym chcial, by tacy byli naprawde, bo takimi ich pamietam (z pewnymi wyjatkami potwierdzajacymi regule). Ale kazdy normalny, niekoniecznie wyksztalcony czlowiek, potrafi rozroznic co jest szlachetnym, bezinteresownym postepowaniem a co pokazowym szpanerstwem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones