PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34885}

Światło w mroku

Shining Through
6,7 2 529
ocen
6,7 10 1 2529
Światło w mroku
powrót do forum filmu Światło w mroku

Znakomita intryga, doskonale oddana epoka II wojny światowej (scenografia, kostiumy, a przede wszystkim zdjęcia i światło)

Przede wszystkim jednak to pierwszorzędny kryminał z doskonałym czarującym wręcz duetem: GRIFFITH-DOUGLAS

plus bardzo ciekawe drugie plany:

JOHN GIELGUD jako łącznik zaliantów w hitrlerowskich Niemczech

LIAM NEESON jako oficer Wehrmachtu

JOELY RICHARDSON jako Niemka!

Film kapitalnie skonstruowany jako opowieść/wspomnienie starszej pani, której zapewne nikt by nie uwierzył w tak sensacyjną opowieść gdyby...

no ale tego już nie powiem,

obejrzyjcie sami

AutorAutor

Zgadzam się do 10 troszkę moim zdaniem zabrakło ale film REWELACJA i zasługuje na 9.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Nikt normalny nie pozwoliłby takiej głupiej dziewczynie zostać szpiegiem.

ocenił(a) film na 10
Noane

to nie jest film dokumentalny...:)
Dla mnie rewelacyjny, oglądałam go już kilka razy , za każdym razem mnie wzrusza i też lubię tą sceną kiedy Ed wchodzi na potańcówkę z inną dziewczyną..

kagie

Co nie zmienia faktu, że trochę realizmu by się przydało. W końcu to nie sf.

AutorAutor

A "Żyleta" tylko na 7??

ocenił(a) film na 10
tankista

Tak.

AutorAutor

AutorAutor - z takimi recenzjami możesz śmiało pisać reklamówki wyborcze dla partii politycznych. Opisać nas kraj w ten sposób: Polska w ruinie, wszędzie bieda i bezrobocie, szalejący nepotyzm. Ale...ale jak my doszlim do władzy, to wszystko w 3 miesiące naprawilim. I to w jakiej gwiazdorskiej obsadzie rządu! Michael D. jako prezydent, Melanie G. jako premier, John G. jako minister obrony narodowej z bródką i Danny Dev.... jako dobrotliwy Pan Prezes ;-) A wszystko zakończy się happy endem ;-)

ocenił(a) film na 10
nofuture

https://www.youtube.com/watch?v=QMSf9r--9zA

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Podpisuję się. Świetne Kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones