PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=342040}

Świat Harmony

Barbara Wood - Das Haus der Harmonie
7,6 189
ocen
7,6 10 1 189
Świat Harmony
powrót do forum filmu Świat Harmony

Już gdy tylko zobaczyłem czas trwania filmu byłem pewien że będzie on mocno okrojony. Autorzy filmu chcieli zbyt dużo pokazać w tak krótkim czasie. Film w taki oto sposób ocieka w urwane i nie skończone wątki i przez to jest słaby.Pozwolę sobie opisać taką scenę w której główna bohaterka wymyka się z domu by leczyć ukochanego, po czym reżyser pokazuję rozmowę dziewczyny z ciotką na temat jej wychowania przez ojca. Dwie sceny później ojciec pięknej Chinki karci ją i zakazuje jej wychodzenia z domu powołując się na słowa ciotki. To jest absurdalne że tak spłycono ważny wątek, w filmie jest wiele takich skrótów a także dziwnych zdarzeń. Jednym z nich jest scena z walka na uliczce gdzie niańka i główna bohaterka pojawiają się w zaułku, skąd one się tam do diaska wzięły. Reżyser niestety chciał dobrze bo film ma przebłyski, lecz by ukazać naprawdę długą historię trzeba mieć łeb, jaja i umiejętności których tutaj zabrakło.Moim zdaniem można by równie dobrze film podzielić na dwie części co znacznie by uprościło zadanie, przykładami dobrych filmów które są tak nakręcone to Droga żelazna,
stary już Shogun, i choćby Odyseja, kto oglądał te filmy wie że gdyby mieli je emitować w jedno częściowej wersji były by na pewno wieeele słabsze.
Ogólnie rzecz biorąc film mogę polecić tylko zatwardziałym fanom dramatu i osobom które nieszczególnie zagłębiają się w fabułę filmu a także nie dociekają czy film wiernie przedstawia tradycje Chin.

ocenił(a) film na 1
katarzynakp1

Aktorzy grali tak beznadziejnie,że aż wołało to o pomste do nieba! z całą pewnością mogę stwierdzić,że to najgorszy melodramat w jaki widziałam w życiu! Jeden plus jest,na pewno nie wezme do reki nigdy ksiazki pani Wood.

ocenił(a) film na 1
Geralt555

To gówno zasługuje tylko na ocene 1! gorszego filmu dawno nie wiedziałam,a nie często zdarza mi się odchodzić po 20min od telewizora.

ocenił(a) film na 8
littillea

Trudno się nie zgodzić z pierwszą opinią...właśnie po tych scenach miałem zmienić kanał ale... coś mnie zatrzymało mianowicie instynkt zatwardziałego fana dramatu i histori romantycznych zwęszył wielką miłość miedzy bohaterami. Przestałem wtedy zwracać uwagę na wszelkie niedoskonałości o ktorych pisała kolezanka a tylko wczuwałem się w ich historie...
Osobiscie film bardzo mi się podobał, wzruszający, piękny, podobnie jak wcześniejsze filmy z tej seri jedynki Dresden i Czas wojny czas miłości, niestety tego pierwszego widzialem tylko 1 cz.
pozdrawiam i polecam fanom milosnych historii dla ktorych nei liczy sie JAK a CO przedstawia film czyli wielką i piękną miłość

MateuszAmore

A mi się film bardzo podobał, aktorzy świetnie w nim grali, fabuła też bardzo fajna ja dałam 9\10
Film is beautiful

użytkownik usunięty
katarzynakp1

mi też;) piękna produkcja..a co do reżyserii i gry aktorów to ja nie mam żadnych zastrzeżeń.
Polecam każdemu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones