PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12101}

Świat Wayne'a

Wayne's World
6,3 6 708
ocen
6,3 10 1 6708
6,2 5
ocen krytyków
Świat Wayne'a
powrót do forum filmu Świat Wayne'a

Żałuję, że nie żyłam w tych czasach. Że nie widziałam, jak powstawały i działały niektóre zespoły... Dopiero teraz mam 16 lat i niestety nic już nie będzie takie samo jak w "Wayne's world". Gdybym mogła, przeniosłabym się do lat '70, mogę zrezygnować z internetu, telefonu, ale CHCĘ TAMTEJ MUZYKI i chcę podobnych do siebie ludzi!
Film genialny. Świetny zarówno pod względem komedii, jak i ścieżki dźwiękowej. Trochę głupkowaty, ale za ten obecnie prawie niespotykany humor też idzie plus.

ocenił(a) film na 3
FuckingFreak

To na ch.uj masz avatara z KoRnem, skoro jestes taka zafascynowana latami '70?

ocenił(a) film na 10
Arto0X

taki z ciebie no-life, że wkurzają cię cudze avatary? :D

Arto0X

Awatar nie świadczy o tym co się lubi, dla mnie może mieć nagą laskę jej sprawa,a Tobie nic do tego.

Arto0X

oj tam chciał się pochwalić jaki jest obeznany w czasie. xD

Arto0X

To są lata 90. kretynie

FuckingFreak

Polskie: Scream Maker, Falling Dust, The Pain Dolls, Night Mistress
Zagraniczne: Steelwing , Airbourne, Elm Street, Stormwarrior
Miłego śledzenia kariery zespołów które mogą się stać odpowiednikami dzisiejszych bogów takiej muzyki.

ocenił(a) film na 6
FuckingFreak

Pytanie w jakich latach to się dzieje? Nie zauważyłem, aby było to ustalone. O ile stroje niektóre to rzeczywiście lata 70-te, to mowa jest o Claudii Schiffer(o ile pamiętam, to jej kariera rozpoczęła się dopiero pod koniec lat 80-tych/na początku 90-tych), Wayne słucha dehumanizera(1992). Poza tym oprócz może niektórych lokacji(jak ta knajpa z pączkami) to dla mnie ten film bardziej oddaje ducha lat 90-tych. Może część ludzi już nie pamięta ale 20 lat temu był mega wysyp filmów o dwóch debilach(lub niech będzie "ludziach niezaradnych życiowo"), którzy zazwyczaj niczym specjalnym się nie zajmują(a mimo tego mieszkają w niezłym miejscu i mają zazwyczaj super laski)i ubierają się jak członkowie kapeli grunge'owej.
Przykłady:
http://www.filmweb.pl/film/Eko-jaja-1996-94876
http://www.filmweb.pl/film/Clerks+-+Sprzedawcy-1994-512
http://www.filmweb.pl/film/Odlotowe+szale%C5%84stwo-1993-104440

Tylko sprzedawcy z tego to naprawdę dobry film, ale te kilkanaście lat temu ciężko to było mi jako dzieciakowi ocenić :>

ocenił(a) film na 9
kozas15

Przecież jasne jest że film się dzieje w latach kiedy go kręcono. A stroje nie są z lat 70tych tylko z Ameryki lat 90tych, u nas było wtedy nieco smutniej, więc może stąd takie wrażenie ;)

ocenił(a) film na 7
FuckingFreak

Polecam obejrzeć znakomity serial komediowy - That 70s Show, u nas znany jako "Różowe lata siedemdziesiąte". Naprawdę, nigdy żaden serial mnie tak nie rozbawił, a klimat tamtych lat jest w nim odczuwalny niekiedy aż zabardzo, chodźby dzięki inteligentnym, "spalonym" rozmowom w piwnicy.

ocenił(a) film na 9
grimfather

Myślę że słowo "inteligentnym" obok tych "spalonych" też prosi się o cudzysłow :P

ocenił(a) film na 8
FuckingFreak

A wiec jest jeszcze nadzieja

FuckingFreak

Zgodnie z moimi obliczeniami :) masz teraz 19 lat. Ciekawe, czy ta fascynacja Ci pozostała czy Ci przeszło?...

"Tamte czasy" tak naprawdę nie przeminęły. Możesz założyć kapelę, pisać piosenki i wtedy zobaczysz - przyjdą do Ciebie ludzie, którzy też kochają "tamte czasy" i okaże się, że one nadal trwają. Rozejrzyj się - wszędzie dookoła ludzie coś tworzą. Twórz i Ty.

Sony_West

Lata '70 w Polsce to akurat zbyt różowe nie były...

ocenił(a) film na 7
FuckingFreak

Zejdź na ziemię. Takich czasów nie było - takie jest ich postrzeganie w telewizji. A z pewnością nie chciałaś żyć w tych czasach w Polsce - nie stać cię by było i twoich rodziców nawet na durny odtwarzacz do kaset. Życie nie jest tak piękne jak je malują :)

AndcRew

Jak nie było? W USA były, w Polsce nie.

KLAssurbanipal

w Polsce takie lata mega prosperity i beztroski i super klimatu zaczęły się w latach 2000 i skończyły w latach 2015. Z pewnością było to spowodowane również rządami. Wtedy rządziła najpierw Lewica, weszliśmy do UE, w TV leciały pokemony i dragon ball, a potem były czasy PO, pierwszych smartfonów, internetu z każdego miejsca i pierwszych youtuberów. Natomiast kiedy opętani ideologią katolicko-wschodnioeuropejską faszysci z pisu objęli władzę, to wszystko się zaczęło sypać. najpierw zrujnowali polską mentalność, kulturę i konstytucję, a teraz kieszenie gigainflacją. może jeszcze kolorowe czasy powrócą

FuckingFreak

Nic nie tracisz,to były nudne dość czasy,nie było internetu,nie było takiego towaru o takiej jakości i ilości co teraz,drogie,nie miało się wpływu na zamówiony towar i czekało się w nieskończoność,przed zakupem nie można było obejrzeć właściwego przedmiotu,teraz jak jest internet,to po prostu niesamowita rewolucja i skok ogromny o lata świetlne.Co do muzyki to może trochę bardziej rozróżnialne gatunki muzyki,obecnie nie słucham nawet radia,bo non stop to samo,a jeśli chodzi o nośniki dźwięku-to były kasety o kiepskiej jakości dźwięku-trzeba było mieć naprawdę niezły sprzęt aby dorównał dzisiejszym mp3 z kompa.Kasety drogie,a dzisiaj odpalasz kompa włączasz You Tube i możesz sobie teledyski jakie chcesz oglądać,a kiedyś to tylko Mtv-jeśli ktoś lubił.
Z fotografią jest podobnie-zdjęcia trzeba było wywołać u fotografa,wpierw trzeba było kupić film do aparatu,a koszta były wysokie,dzisiaj to tylko chęć do pracy z aparatem a jakość zdjęć to po prostu nie da się opisać.
W jednej chwili można na drugim końcu świata obejrzeć sobie np.:Time Square w NY.
Tak,że nic nie tracisz.

ocenił(a) film na 5
FuckingFreak

Nie martw się. Nic nie tracisz. Filmowi brak autentyczności. Dwóch facetów jeden przed trzydziestką a drugi przed czterdziestką udają dwudziestolatków. Wszystko sztucznie wykreowane. W tamtych czasach nie było internetu i kręcenie takiego programu bez większych pieniędzy raczej było niemożliwe. Dziś możesz bez trudu taki lub podobny kanał otworzyć sobie na YT (do momentu wprowadzenia ACTA2). Wbrew temu co mogło by się wydawać muzyka rockowa nadal cieszy się dużym powodzeniem.

FuckingFreak

Ja bym wolał się urodzić np. w 2500 roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones