PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746815}

Żółtodzioby

The Yellow Birds
6,1 1 992
oceny
6,1 10 1 1992
Żółtodzioby
powrót do forum filmu Żółtodzioby

Greenhorns

ocenił(a) film na 8

Chyba tak po angielsku określa się żółtodziobów...

Ksiadz_Pistolet

Zresztą yellow birds to od przyśpiewki śpiewnej przez żołnierzy, a nie od określenia na ludzi. Trochę nie rozumiem zmiany tytułu, bo książka była świetna, a zmienili tytuł i za Chiny bym nie skojarzył, że to ekranizacja popularnej w Polsce powieści. Ale to sprawa dystrybutora, a nie moja. Ich prawo.

ocenił(a) film na 8
DonDominik

Dzięki za cynk o książce. Nie wiedziałem, że film powstał na podstawie powieści.

DonDominik

Jeśli film robi się na podstawie książki to uważam, że choćby z szacunku do pisarza nie powinno za nic w świecie zmieniać tytułu, ale co poradzić. Przy niezaadaptowanych historiach nie rozumiem wszędobylskich postów typu: wtf?co to za tytuł, jak oni przetłumaczyli itd. Treść ważna czy tytuł do jasnej cholery?! Dawno temu sprawdzałem jak to wygląda w innych krajach i wcale nie jest lepiej z przekładem tytułów, więc to rzecz powszechna i czas chyba skończyć z narzekaniem, bo posty o tytułach to po prostu zaśmiecanie Filmwebu czy innych portali.

miarara

Nijak Twego podejście pojąć nie sposób! Pojmuje, że temat sygnowanego chciwością lenistwa intelektualnego dystrybutorów Cię mierzi, ale czemu nęci Cię posmak cenzurowania innymi filmwebowego żywota? Sięgnięcie po ekologiczny klimat jako odstraszacz redukujący kulturalną swobodę innych to nie tylko obca demokratycznym środowisko internetowym praktyka, to gruby nietakt trącący społeczną niedojrzałością.

Zraniłeś mnie stary. Zraniłeś dotkliwie.

harkonen_mgla

Takie są fakty, że pitolenie o tytułach nic wartościowego nie wnosi, tak jak Twoje pseudointelektualny bełkot. Zraniłem Cie to udaj się na terapię i koniecznie poproś o antydepresanty.

miarara

Oj, chłopcze, zupełnie nie czujesz rytmu...

harkonen_mgla

Dobre, cha cha..

Rajwant

Nie inaczej. Nie inaczej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones