PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118617}

Żałoba przystoi Elektrze

Mourning Becomes Electra
7,7 62
oceny
7,7 10 1 62
Żałoba przystoi Elektrze
powrót do forum filmu Żałoba przystoi Elektrze

Bardzo przyzwoicie

ocenił(a) film na 9

Kiepskie recenzje i porazka w box-ofiicach sprawiły, że ten film przez wiele dlugich lat byl zapomniany i w zasadzie niedostepny dla szerszej widowni. Adaptacja sztuki O'Neilla - oceniana po latach - wypada jednak dzis zaskakujaco korzystnie. Oczywiscie ze duzo tu "teatralnosci", takiej quasi-antycznosci, co widac zarowno w dialogach, jak i dekoracjach, scenografii, jednak sceniczny rodowod sztukie wcale nie rzuca sie mocnym cieniem na ksztalcie tego filmu. Tragedia rozpisana na blisko trzy godzinny, mowiaca o rzeczach, ktore zapewne w latach 40-tych byly niespotykane i ciezkie dla publicznosci, musiala poniesc komercyjna porazke. Dzis, mroczny, nieco posepny dramat trojki glownych boahterow, polaczonych wiazami nienawisci i milosci oglada sie co najmniej z zaciekawieniem.
Na pierwszym planie blyszczy zwlaszcza Michael Redgrave, chco to rolę R. Russelll zwyklo sie okreslać sie mianem oscarowej (slynna gafa aktorki, ktora byla pewna nagrody akademii do tego stopnia, ze wstala zanim wyczytano jej nazwisko, by szybko przekonac sie, ze zwycizeyl ktos inny) - russell nierzadko przerysowuje swoja role, ale ta mocna, wyrazista kreacja zapada w pamieci. Nie gorzej jest na drugim planie.
Jesli TCM zdecyduje sie wyemitowac kiedys ten film, to polecam!

Qmid

Jak dostać ten film? gdzie go oglądnąć? chyba mi sie nie uda:(((((((

ocenił(a) film na 8
Qmid

Zgadzam się w 100 procentach z twoja wypowiedzią. Jestem na etapie filmografii K.Douglasa i bardzo się cieszę że ten film zobaczyłem. Mimo długiego filmu nie odczuwa się jakieś dłużyzny, wręcz przeciwnie, 2,5 godziny zleciały dużo szybciej niż niejedno 1,5. Kreacje aktorskie wyśmienite, zresztą sam wszystko idealnie podsumowałeś. Film jest dostępny na emule w wersji 2 płytowej z TCM. Napisów nie ma pozostaje znać trochę angielski by go zrozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones