PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110988}

Żelazne Anioły

Tian shi xing dong
7,3 949
ocen
7,3 10 1 949
Żelazne Anioły
powrót do forum filmu Żelazne Anioły

Azjatyckie kino akcji. Nie ma więc co oceniać prostego jak drut scenariusza, logiki zdarzeń czy aktorstwa (które i tak jest znośne). Ten film to raczej pokaz akrobatyczny i to znakomity. Sceny akcji zostały zapięte na ostatni guzik, są tak efektowne, że niektóre musieli dać w slow-motion żebyśmy nadążyli. Mamy więc nie lada atrakcje - pościgi, strzelaniny, bijatyki, napady, totalną rozwałkę i bardzo brutalny finał w którym pięściami okładają się panie :).
Nie jest jednak tak że to tylko zlepek durnych scen akcji. Twórcy zadbali również o spore pokłady humoru, mnóstwo gadżetów rodem z filmów o 007, oraz kilka niebanalnych jak na kino klasy b pomysłów (zabetonowanie pieniędzy;)).
Zabawa przednia, jeżeli podejść z dystansem. I pomyśleć że tyle odkładałem ten film, bo myślałem że to kolejny gniot typowy dla ery VHS...

Lucky_luke

W kategorii tego rodzaju filmów świetna rozrywka, praktycznie arcydzieło gatunku. Świetne postacie, wpadająca w ucho muza. Z czasem ten film zacząłem lubić coraz bardziej i obecnie to jest bez cienia wątpliwości ścisła czołówka hong - kongskiego kina akcji i kina akcji w ogóle, przebił w moim mniemaniu nawet "Policyjną opowieść" z Jackie Chanem. Drugi part też trzyma fason. Chętnie bym przystał na remake.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Zgadzam się w pełni. Może prostacki, ale szalenie pomysłowy i dynamiczny akcyjniak. Jak dla mnie ukryta perełka. Rzadko zdarza się tak równy film made in HK, zwłaszcza że z małej wytwórni! Szkoda, że nie ma na rynku żadnego porządnego wydania.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Te filmy wcale nie są tak nisko cenione jak się wydaje niektórym.
Większość filmów akcji z tych czasów ma niższe oceny, bo ma zbyt chaotyczny montaż.
W starszych była świetna choreografia i do tego klimat.
Z kina akcji Hong Kong polecam jeszcze te poniżej.
John Woo:
A better tomorrow 1986 imdb 7,6
A Better Tomorrow II 1987 imdb 7,4
Płatny morderca 1989 imdb 7,9 (The Killer)
Kula w łeb 1990 imdb 7,7
Dzieci triady 1992 imdb 7,9

Yes, Madam 1985 imdb 6,8 (Police Assassins)
Royal warriors 1986 imdb 6,9 (Reguły odwetu)
Eastern condors 1987 imdb 7,4
In the Line of duty 4 1989 imdb 7,2
Iron Angels 1987 imdb 6,7
Iron Angels 2 1988 imdb 6,7
Iron Angels 3 1989 imdb 6,4
Killer Angels 1989 imdb 5,8 (Ultra force) (Błękitne anioły)
Devil Hunters 1989 imdb 6,2 (Ultra force 2)








ocenił(a) film na 8
returner

Jeśli zerkniesz na mój blog to zobaczysz że ostatnio zaliczyłem filmy Johna Woo na dużym ekranie ;) Przy okazji utwierdzając się w przekonaniu że "Dzieci Triady" mają ocenę za niską jak na jakoś filmu. Mówiąc o odkryciu, mówię raczej o moim prywatnym objawieniu: spodziewałem się najgorszego gniota po tandetnej okładce, a dostałem świetnie wyważone kino akcji. Lecz słusznie przytaczasz IMDB bo tam faktycznie widać który VHSowy przebój wart jest obejrzenia, a który ludzie bronią zaledwie z sentymentu.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Po tych 5 filmach akcji Johna Woo jakie wymieniłem widać jak dążył do perfekcji.
Z każdym filmem stawał się lepszy. No może z jednym wyjątkiem, bo
Płatny morderca 1989 jest moim zdaniem lepszy od wydanej rok później Kuli w łeb 1990.
Zresztą Płatny morderca nic nie ustępuje Dzieciom triady.

ocenił(a) film na 7
returner

Natomiast film akcji Johna Woo jakie nakręcił w Stanach to niestety filmy gorsze od
tej piątki z Hong Kongu.
Nieuchwytny cel, Tajna broń, Bez twarzy czy MI 2 to słabszy poziom.

ocenił(a) film na 9
returner

z takiego kina jako miłośnik mogę z całym sercem polecić całą serię "In the line of duty". W sumie chyba 7 części

ocenił(a) film na 7
romek_krakow

Sugerując się filmwebem z tego cyklu 7 części widziałem 5 filmów:
Yes, Madam 1985 (Police Assassins aka In the Line of duty)
Royal warriors 1986 (In the Line of duty 2)
In the Line of duty 3 1988
In the Line of duty 4 1989
In the Line of duty 5 1990

Natomiast pominąłem 6 i 7 część, które miały premierę w 1991

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones