PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35654}

Żelazny Orzeł II

Iron Eagle II
5,6 1 170
ocen
5,6 10 1 1170
Żelazny Orzeł II
powrót do forum filmu Żelazny Orzeł II

Fałszywe MIGi

użytkownik usunięty

To wcale nie były MIG-29 tylko stare amerykańskie F-4 Phantom

Wydaje mi się, że nie było tam mowy o "MiG-29", a tylko o samych "MiG" (bez numeru). Masz rację, że to tak naprawdę Phanthomy. Jak dla mnie, miłośnika lotnictwa b. ZSRR, najlepsza scena to przelatujący, oryginalny bombowiec strategiczny Tu-95 :D

ocenił(a) film na 3

O RLY?

Kamecha

Na samym początku filmu Phanthomy są identyfikowane jako MIG-29.

ocenił(a) film na 3
SCOrpion_

I uznajesz to za błąd/wtopę? W wielu filmach radzieckie maszyny są grane przez sprzęt zachodni.

A niby skąd w latach 80' mieli wziąć radzieckie Migi, he? Jestem entuzjastą lotnictwa, ale doskonale to rozumiem, że nie mieli tych Migów skąd wziąć, a chcąc oddać realia, w jakich toczy się fabuła filmu, musieli je czymś zastąpić. No i padło na Phantomy. Tak robiono w wielu filmach. W pierwszej części nie pamiętam dokładnie, ale Miga zagrały chyba Mirage. Na pewno to nie były Migi. Z kolei w "Top Gun" nieistniejącego Mig-28 zagrał F-5 Tiger. Tam w sumie zrobili fajny wybieg, bo podstawiony samolot nie próbował niczego udawać, gdyż nie istnieje coś takiego jak Mig-28.

użytkownik usunięty

Mogliby chociaż oznakowanie lotnictwa radzieckiego zrobić oryginalne, czerwone gwiazdy a nie sierp i młot na niebieskim kole

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones