PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207}

Żołnierze kosmosu

Starship Troopers
6,5 45 351
ocen
6,5 10 1 45351
6,5 15
ocen krytyków
Żołnierze kosmosu
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu

ŻENADA DO KWADRATU

ocenił(a) film na 1

Ten film to apoteoza rasizmu i ksenofobii. Dziwię się, że taki propagandowy chłam, godny Goebbelsa, został przepuszczony przez amerykańską cenzurę.
Połączenie najgorzej pojętego amerykańskiego patriotyzmu z czasów II wojny św. :
http://www.konflikty.pl/k,66,Amerykanskie_plakaty_propagandowe.html
z rasistowską ideologią III Rzeszy (dobry robal to martwy robal).

ocenił(a) film na 9
zatracony

Jesteście przesadzeni, ludzie.

zatracony

No i co w tym zlego?

ocenił(a) film na 1
El_Draque

Nic. Pozdrów Rydzyka.

użytkownik usunięty
zatracony

Nie przyszło Ci do głowy, że reżyser rasizmu i ksenofobii nie gloryfikuje, a jedyne z nich szydzi? Cała ta historyjka walki ludzi z "robalami" to tego najlepszy dowód.
Nikt raczej nie bierze na poważnie rozterek miłosnych głównego bohatera czy wojskowej propagandy wymierzonej przeciwko kosmicznym najeźdźcom. Wszystko w tym filmie jest przejaskrawione i celowo kiczowate. Z tą właściwą dla kina klasy B tandetną otoczką kontrastuje ogromny budżet i rewelacyjne efekty specjalne (magicy z ILM!).

Na przyszłość jedna mała rada: Nie podchodź do kina rozrywkowego z tak śmiertelną powagą ;)

btw. co ma Starship Troopers do Rydzyka ?

ocenił(a) film na 1

Przyszło. Widziałem ten film już 2 raz - leciał niedawno w TV - i za każdym podejściem mam takie same odczucia. Faktycznie, propagandowe wstawki (reklamy, TV), sprawiają sztuczne wrażenie pastiszu, ale moim zdaniem zostało to wprowadzone do fabuły dla "niepoznaki". Cała reszta fabuły jest zarysowana zbyt poważnie i nie widać tam żadnego szyderstwa, a jedynie to, o czym pisałem wyżej.

ocenił(a) film na 1
zatracony

P.S.
Co ma? No proszę Cię!

ocenił(a) film na 6
zatracony

Pozdrów Szechtera!

ocenił(a) film na 8
zatracony

Jesteś po prostu żałosny. Z twojej wypowiedzi wynika, że lepiej byłoby, gdyby filmy byłyby cenzurowane? Tak nie mówi człowiek obiektywny. A co do samych dzieł Goebbelsa, to jakby nie patrzeć - był zbrodniarzem, ale geniuszem, a z jego dzieł uczą się w wielu prestiżowych szkołach dziennikarskich. (Ale to już coś z zupełnie innej beczki)

ocenił(a) film na 1
volpi

Nie, nie byłoby lepiej. Czytaj ze zrozumieniem, bo widać wyraźnie, ze masz z tym problem. Dziwię się po prostu, że w USA, gdzie "lobby" narodu wybranego ma sporo do powiedzenia, taki film przepuszczono.

ocenił(a) film na 8
zatracony

Jeśli ktoś pisze o filmie "propagandowy chłam" logicznym jest to, że ocenia takie filmy negatywnie i wolałby aby takowe nie powstawały, a że w dalszej części piszesz o cenzurze wydaje mi się, że moja interpretacja twojego tekstu była jak najbardziej uzasadniona

ocenił(a) film na 10
zatracony

wystawiłeś 1/10 ponieważ ? jak mi się zdaje filmu nie ocenia się tylko po fabule ale też po aktorstwie i efektach specjalnych/

ocenił(a) film na 1
SiewcaWiatru_22

Fabuła zero, aktorstwo jak wyżej, za efekty dałem 1

ocenił(a) film na 9
zatracony

ale jesteś #$^#^ ale co się dziwić skoro tak dobrym gatunkowo obrazą jak rec czy ukryty wymiar dajesz takie oceny.
lecz się lecz się lecz się. Kurcze powinni robić jakis test minimalnej wiedzy o filmach by mieć możliwość ocenianiania, a tak wpada taki i zaniża :/

ocenił(a) film na 8
Zigu21

Zatracony tylko tak się przekomarza. Czytając między wierszami jego wpisów można poczuć wielką atencję do tego dzieła.
Myślę ,że tak naprawdę to jeden z jego ulubionych filmów. Na pohybel robalom

zatracony

Jak dla mnie to genialna SF z domieszką dość gorzkiej komedii :) kolejne części niestety już nie są tak dobre.

ocenił(a) film na 8
Royalowy

Tak, by z pewnych rzeczy szydzić, chociażby właśnie z nacjonalizmu i tym podobnych, to trzeba od razu, prosto z mostu powiedzieć " to jest złe". Bo jeszcze nie daj Boże, w innym wypadku, komuś wyobraźni nie starczy.
Gdyby to było na serio, to ten film nigdy by w tamtym czasie ani później nie przeszedł, polityczna poprawność by go zjadła( i dziwię się, że tego nie zrobiła). Zresztą dzisiaj już tego typu agresywne nabijanie się i wyzłośliwianie już by nie przeszło, zdarza się to ku****ko rzadko.

ocenił(a) film na 8
zatracony

Jasne , książkę "Gra Endera" Orsona Scotta Carda czyli klasykę SF , idąc tym tropem też należy by zakwalifikować do rasistowskich i ksenofobicznych.

zatracony

Głupi jesteś:)

zatracony

Ten film to ostrzeżenie przed faszyzmem, a nie jego apoteoza! To zresztą naturalne u Verhoevena. Ten film pokazuje, jak łatwo można sterować obywatelami i prowadzić ich na bezsensowną rzeź. Ten film to kpina z hollywoodzkiego kultu piękna i młodości, a z drugiej strony gorzka przestroga przed tym, co się może stać, jeśli będziemy zbyt łatwo ulegać wpływom mediów.

jedzoslaw

Dobrze to ująłeś!

zatracony

Bo jeśli twoje dziecko ogląda Żołnierzy kosmosu to wiedz, że coś się dzieje....:))))))

zatracony

Każda wojna ma w sobie coś z III Rzeszy - każdy chce zabić swojego oponenta. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones